Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik sajat erobol gazdagodtak...

Akik sajat erobol gazdagodtak meg, ez most jo vagy rossz tulajdonsag ami velem van?

Figyelt kérdés

Tulajdonkeppen egyre tobb penz forog meg korulottem.

Es iszonyatos penzeket koltok el, vagyis mindig egyre tobbet, oktoberben majdnem 1 millat koltottem el...


Eleinte volt is lelkiismeret furdalasom, mert olyan nagyon eros fizikai latszatja nincs a dolognak, inkabb oktatas, nyaralas- kapcsolatok megjeneles vonalra ment ra. De ha visszagondolok hogy visszacsinalnam-e hogy megkapom a penzt es bukok a kepzeseket valamint a kapcsolatokat amikre azaltal tehettem szert hogy koltottem azt mondom ez igy nagyon jo ahogy volt.


Viszont.

Egyre tobb penz kell hozza hogy biztonsagban erezzem magam. Ok van egy alacsony osszeg aminel mar azt mondom okes barmi baj van meg tudom vele oldani a legfontosabbakat.

Viszont mivel egyre excesszivebb a koltekezesem egyre tobb penzt is igenyelek, a szerencse az hogy jon is...


Csak nem tudom, ez most jo tulajdonsag vagy meg fogok dilisedni tole hogy tobbet akarok, vagy most ez meg nem beteges?


Emlekszem amikor gyerekkent tizenforintnak orultem, amikor tinikent ha 2000-em volt kiraly voltam, es ha netan egy 10000-es adtak a kezembe akkor a buli istennoje. Aztan amikor elkezdtem egyedul penzt keresni es lett 40000 a szamlamon, amikor 110000-et kaptam egy het alatt majdnem elbogtem magam.

Tavaly is majd bepisiltem oromomben a 175000-nek.

Most meg jah... kaptam ma 150000-et ok... jovoheten 2k ok...

Most mar csak a felmilla egymilla hoz lazba...


Nem tudom hogy jo-e ez.

Mondjuk nalam mindennek megvan a helye, lehet ezert nem ertekelem annyira mert tudom hogy nem fogok rajta ulni, hanem van hivatasa...

A mostanibol uzleti befektetes lesz.

Az elozobol is az lett volna a terv, de vegul masra koltottem :)

De ha ugy nezzuk kapcsolatokat nem tud akarhol szerezni az ember tehat jokor voltam jo helyen, ugh de meg milyen jon.


Szerintetek meg fogok orulni a penztol?

Vagy ez egy normalis erzes hogy idovel nem hoznak lazba regen nagynak gondolt osszegek?


Bocsanat hogy ide irom, nem akar felvagas lenni, de nyilvan ilyet nem kerdezhetek meg a kornyezetemben csak egy anonim oldalon, mert nah ott aztan menne az irigykedes, ahhoz meg nincs kedvem...


2012. nov. 9. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Pedig úgy tűnik. Ez most nagyzolás, hogy baromi sok pénzed van, vagy mi?

Az önmagában nem baj, ha sok van, csak legyen belőle félretéve a "rosszabb napokra", ha esetleg történik valami rossz. Akkor lesz időd majd visszavenni a költekezős életstílusból.


Én hosszú évek alatt gyűjtöttem össze, amim van, minden egyes fizetésből félretettem egy keveset. Talán ezért is becsülöm meg annyira, amim van, nem vagyok lekezelő a pénzzel, hogy csak fél-egymilla hozna lázba.

2012. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod! Megy a zold kez, mert velemenyt kertem.


Viszont Nah ez az. Ez az amit nem akartam hogy egybol a nagyzolos reszt ragadjak ki hogy sok penzem van. Itt most az a lenyeg hogy fiatal vagyok es hirtelen indultam meg... Nem kellett felreteszegetnem - azt inkabb tizenevesen csinaltam a sitaborokra gyujtogetve.


Hogy akinek igy "gyorsan" indul meg a szeker, annal normalis hogy igy erez? Vagy orult leszek tole?


Tudom hogy nem a legjobb, de mindig ha arra gondolok mire koltottem jo erzes, mert nagyon sokat profitalok rajta...


Es Neked is gratulalok hogy sikerult ezt elerned!

Valamint abban is egyetertek hogy felre kell rakni egy kicsit, es nalam ez meg eleg gyenge pont mert annyi lehetoseget latok hogy keptelen vagyok neki ellenallni hogy ne kepezzem magam, ne szorakozzak es alakutsak ki kozben kapcsolatokat, ne koltsek utazasra...


Persze ezeket sose mondhatnam el ismerosoknek... :(

ez kicsit maganyosabba tesz... nem gondoltam

volna hogy a penz ennyire megvaltoztatja a kapcsolatokat es ennyi irigyem lesz egyszer...:(((

2012. nov. 9. 15:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyszer fent, egyszer lent. Általában a fent után lent szokott következni.
2012. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

aham, szóval azt mondom majd ez után lent jön? nagyon kedves vagy, köszönöm, legalább pár dologra rádöbbentett a kommented

viszont ahogy elnézem az utobbi időszakot nálam inkább az egyre feljebb tendencia mutatkozik, szinuszhullámokkal szépen...


van amikor nincs pénzem, mármint csak minimum 50.000 de rá pár napra/hétre mindig jön egy nagyobb összeg...


de úgy látom itt is felesleges ilyet kérdeznem... és nem szabadna beszélnem anyagiakról... :(

nem csoda hogy a gazdagok inkább a saját "fajtájukkal" vegyülnek... nem kell senkinek az irigység...

2012. nov. 9. 20:19
 5/14 anonim ***** válasza:

Gazdagoknak is beüthet a balszerencse.


összegek helyett inkább azt írd le, hogy 2 hetente te milyen munkával is keresel fél millát?? Többséget szerintem ez jobban érdekli, mint az hogy felelőtlenül elszórod.

2012. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Angliai rabszolgamunka, mondjuk jobban vagyok fizetve mint az itteni átlag, ami ciki és kerülendő ha szóbakerül fizetésről beszélni, mert nem veszik jónéven ha te betelepült idegen többet keresel mint ők.


Azt hozzá kell tenni szabadidőm az nuku.

Online kereskedelem amit régen csináltam otthon és most UK-ben újraindítok aztán utána hagyom a munkát és az oktatásomra "pazarolom" a drága időmet... legkésőbb januárban, de szívem szerint már a következő 2-3 hétben lépnék innen, annyira szar volt a meló, hogy alámtüzeltek hogy még jobban hajtsak a második lépés felé...


Nah meg most jön a Karácsony, ilyenkor lehet sok megrendelést szerezni, és ha összehasonlítom hogy otthon mennyi volt, és hogy itt ahol az emberek jobban megtehetik hogy költsenek, pluszba a lakosság is sokkal több mennyivel több a potenciális vásárlóerő bele kéne húzni hogy a Karácsonyt meglovagoljuk.


Viszont tényleg nem tud már lázbahozni hogy százezreket kapok... még akkor se ha megdolgozom most érte. Meg ahogy írtam én nem akarom tovább az életemet erre pazarolni hanem feljebb akarok lépni...

2012. nov. 9. 21:13
 7/14 A kérdező kommentje:

Még nem mondanám magam amúgy gazdagnak.

A beüthet a balszerencse igaz, ezért is költök mániákusan képzésekre, oktatásra, mert azt a tudást már nem vehetik el tőlem.

Vállalkozás bedőlhet, ha jön egy új trend, a pénzed elveszítheted, de a tudás mindig megmarad és azt lehet kamatoztatni.

2012. nov. 9. 21:21
 8/14 anonim válasza:
2012. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ebbe nem látok bele, és nem is igazán tetszik...

szeretem magam intézni az ilyen dolgokat, nem másnak a xarát kavargatni.


másrészt pedig nem a kérdésre válaszoltál...

2012. nov. 9. 23:13
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor meg ne elköltsd a pénzt, hanem tedd félre. Ez is olyan mintha el elköltenéd, csak éppen amikor szükséged lesz rá akkor hozzáférhetsz.


egyik ismerősöm is kint dolgozott Ausztriában, és 2 hónapra ~600e-et keresett, igaz ő csak egy szobalány volt egy szállodában. a furcsa az hogy még 1 hónapja sincs hogy itthon van, és már azért sír mert nincs pénze..

2012. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!