Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellem, hogy a családom...

Szégyellem, hogy a családom tart el, pedig már 20 is elmúltam. Mit tegyek, ha egyszerűen zárva a lehetőségek előttem?

Figyelt kérdés
Dolgozot, már évek óta, a fizetésem kicsi. Minimálbérből "vagyok", ebből fizetem az utat a munkahelyre, meg amit megeszek ott. Ez két kiadás, de vannak még a plusz kiadások is, telefonszámla meg stb, de szerintem ezt nem is kell ecsetelnem, hisz mindenkinek vannak. Ruhát is csak amit muszáj, azt veszek, meg cipőt ha már kell (értsd: ha már nincs miben dolgozni menni). Szüleimnek is szeretnék hazaadni, de az édeskevés amit én beleadok. Már szégyellek enni, pedig szüleim megértőek és nem vetnek semmit a szememre, de nekem ez így akkor is rossz. Külföldre szeretnék menni. Angolul elég jól tudok. De oda is kell némi (egy kisebb vagyon) pénz a kijutáshoz. Itthon semmi...ami van abból csak fenntartani tudom magam, de haladni valamerre-képtelenség. Mit tegyek? Bevallom felmondtam a munkahelyemen, mert már lassan bogyókkal kellett volna bejárnom. Van egy másik munkám, ami ugyan kevesebbet fizet, de a körülmények miatt megérte átmenni oda. Továbbra is próbálom összehozni a külföldet, nem adom fel, csak olyan reménytelennek tűnik az egész. Szeretnék végre jó fizetést, megbecsülést, és szüleimnek is segíteni. De úgy érzem ez sose lesz meg.
2012. nov. 26. 19:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%

ma 20:58

Tudom, én se igazán értem. Koleganőim kevesebb pénzből, 2 gyerekkel vannak, nem értem, hogy csinálják.

Igaz, eljárogatunk plázázni, mozizni, étterembe, benzinre is sok elmegy, most pl megyünk Bécsbe a decemberi vásárra, szóval nem igaázn spórolunk, de csak nem jól van az, hogy egy óvónő és egy városházi közalkalmazott ne érdemelhessen meg ennyi. Ezért mondom, hogy nem jó a rendszer.

2012. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

21 vagyok, gyógymasszőrnek tanulok, júniusban fogok végezni. Hogy utána mi lesz, azt nem tudom. Itthon ugyanis alig akad ember, aki megengedhet magának egy masszázst, még akkor sem, ha csak 2000 Ft-ot kérnék el 50 percért. Egyszerűen hiába hirdetem magam, nincs jelentkező. :( Marad a 3 műszakos munka gyárban, éhbérért, vagy az idegölő, monoton munka egy multi cégnél, vagy lehet menni a tescoba éjszakai árufeltöltőnek minimálbérért... :(

Hiába van tisztességes szakmám. :( Nemhogy Anyukámnak nem tudok segíteni, még magamat se nagyon fogom tudni eltartani kisebb segítség nélkül. :( Nincs igazán jövőképem, hiába beszélek angolul, külföldre kijutni is pénz, kell oda is tartalék, mert az első hónapot saját zsebből kell állni...

Nem tudom, mi lesz. :(

2012. nov. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha ismernélek, mondanám, hogy menjünk ki együtt.. mert azon is gondolkodom közben, hogy nőként, idegen országba menni egyedül... hát nem tudom. Ez is az egyik bökkenő.
2012. nov. 26. 22:18
 14/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, én is lány vagyok, és elég sok baj érhet, ha egyedül megy ki egy lány. (prostitúció, elrabolnak, megerőszakolnak, bedrogoznak stb.) De itthon már alig van maradásom, és kb. le is mondhatnék arról, hogy a későbbiekben családom lehessen, mert én a teljes nincstelenségbe nem fogok szülni... És nem szeretném magam adósságba verni. Sajnos egyre több fiataltól hallom, hogy mennyire el vannak keseredve...
2012. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

4 diploma után én még munkát sem kapok---nincs tapasztalatom....

gyerekekre vigyázom, nem is otthon élek, a szüleim meg besegítenek. Ismerős az érzés, néha teljesen ki vagyok borulva, teljesen értelmetlennek látom, miért tanultam annyit...pedig nem büfészak volt egyik sem. És még most is tanulok, bár nem tudom továbbra sem, minek. GYakorlatilag éhen is halhatnék diplomákkal a kezemben...

2012. nov. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Először keress olyan munkát külföldön, amihez szállást és kaját is adnak, pl szállodában, vagy idősek otthonában. Így csak az oda útra és az első hónapi zsebpénzre kell pénzt vinned magaddal, na meg a biztonsági tartalékot. És nyáron menj ki, hogy ha mégse jön össze, akkor ne fagyj meg az utcán.
2012. nov. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!