Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok az alábbi...

Ti mit csinálnátok az alábbi helyzetben? Maradnátok vagy különköltöznétek?

Figyelt kérdés

Csak pusztán kíváncsiságból teszem fel a kérdésemet, hogy ki hogyan döntene.

Szóval. Van egy kétszintes családi házunk, a földszint beépítve, itt lakom jelenleg édesanyámmal ketten, mivel sajnos apukám már nincs köztünk és testvérem sincsen. A tetőtéri szint nincsen beépítve, viszont akár külön bejárattal is rendelkezhet.

Ti hogy döntenétek? Későbbi családalapítás céljából elkezdenétek a felső szintet apránként különálló lakrésszé beépíteni, avagy inkább spórolnátok és később ha családot szeretnétek inkább teljesen külön házba költöznétek a barátnőtökkel/feleségetekkel?

Amúgy egy 1996-os, 100 négyzetméteres alapterületű házról van szó.


2012. nov. 28. 13:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
23%

Együtt. Azaz maradnék, ahogy tettem is. Nekünk is jó nagy házunk van, egy "bejáratos", ha érted, hogy mondom. Anyukámmal lakunk, egyrészt nem szívesen hagynám őt magára (apukám meghalt, egyetlen gyerek vagyok), másrészt kölcsönösen segítjük egymást. Én pl. orvoshoz vagy boltba viszem, ő meg segít a gyerekeknél, ami felbecsülhetetlen). Én is úgy vagyok, ahogy te, hogy soha nem adnám el a házat.


Ha lány vagy, akkor talán annyiból könnyebb a helyzeted, hogy azért a lányok általában könnyebben kijönnek az anyjukkal, ha együtt élnek, mint az anyósukkal. De ha külön bejáratot is lehet csinálni, úgy még jobb. Ha jól kijöttök, és tényleg nem akarod eladni, akkor ez szerintem jó megoldás.

2012. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Ditta323 ***** válasza:
51%
Ha nem lenne öcsém vagy idősebb lenne és megnősült volna akkor mi maradtunk volna otthon anyuékkal. De mivel nem így történt ezért öcsém fog otthon maradni mi meg anyumék mellé építkezünk majd. Sok ismerősöm van ahol 2 generáció él együtt és nagyon jól megvannak.Sőt elég sokat is tudnak egymásnak segíteni.
2012. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
19%

első vagyok.

100m2 az alapterültet,de 2 szint,igy 200m2,az sok egy idős nőnek.


El nem akarod adni,anyukád nem fogja tudni fenntartani,akkor mi a kérdés?


Bár 90% hogy nem fog működni az együttélés ha lesz feleséged,de reménykedhetsz abban a 10%-ban...

2012. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
A mi házunkat is a szüleim építették, hasonló a mérete is, rengeteget szenvedtek vele, tudom milyen érzés. Mi sem adjuk el, de szüleim elköltöznek egy kisebbe, ami sokkal modernebb is, mert ezt esélytelen hogy fenntartsák ketten, így is nehezen bírják, nemhogy majd 60-70 évesen. Én is amellett vagyok hogy inkább anyukádnak gyűjtsetek, esetleg költözz el vele míg nem lesz komoly kapcsolatod, addig ezt kiadjátok bérbe, aztán pedig ha családot szeretnél még mindig megmarad a nagy ház.
2012. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
71%
Külön.Anyu jófej, a férjem is szereti,naponta találkozunk de mégis jó igy hogy mindenkinek van saját élete.
2012. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat írtok. Szerencsére (vagy nem) még van időm ezen elgondolkozni, de jobb előre tervezni a jövőt. Amúgy én is család-centrikus vagyok nagyon és mivel anyukám olyan természetű, hogy eddig sohasem volt egy barátnőmmel sem semmi gondja, mindegyiket teljes mértékben elfogadta, valamint az én életembe soha egy árva szót sem szól bele, így jelen állás szerint én is a maradás mellett voksolnék, a 11-es válaszolóval teljes mértékben egyetértek és igen, fiú vagyok.

Aztán majd meglátjuk, lehet, hogy ha oda kerül a sor, már teljesen másként fogom látni a dolgokat. :)

Persze további vélemények, tapasztalatok még jöhetnek! :)

2012. nov. 28. 14:17
 17/28 anonim ***** válasza:
88%

Hány éves vagy?

Mennyire voltak komoly barátnők?

2012. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez annyi mindentől függ. Ezt csak te láthatod át.


Először is ha külön bejáratú is lehet a felső szint, akkor megvan a külön élettér és magán élet nem kell keresztül mászni egymáson.


Azt meg majd meglátjátok, hogy anyuka és barátnő, hogy jönnek ki egymással. Azért mert másoknak rossz tapasztalatai vannak nálatok még működhet mert ugye mindenki mást hoz otthonról. Ha a két nő jól megérti egymást és nincs probléma akkor, minek költözni? Nekem nagyon aranyos anyukám van mindenkivel jól kijön, minek hagynánk magunk mögött? Csak mert manapság ez a divat? Ezt neked és a leendő feleségednek közösen kellene eldönteni. Sokaknál működik és sokaknál nem. Ezt akkor kell eldönteni.


Aztán ha jön a gyerek még jól is jöhet, hogy a nagyi helyben van. Sok anyukát macerálnak a munkahelyén ha beteg a gyerek. A nagyi meg ott lenne és nem kéne rángatni.


De gondolj bele abba is, hogy beépíteni a tetőteret "olcsóbb", mint új lakást venni. Inkább gyűjtögessetek, hogy kényelmesen éljetek.


Eladni tényleg marhaság az adó, a költözés egy csomót elvisz.


Esetleg ha a közeljövőben el tudnátok kezdeni beépíteni akkor egy darabig akár ki is adhatnátok albérletbe valami rendes párnak, amíg nem alapítasz családot.

2012. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
17-esnek: 25 vagyok, a legkomolyabb 4 évig tartott.
2012. nov. 28. 14:25
 20/28 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy írod anyukád nem problémázik, nem szól bele az életedbe, és az eddigi barátnőiddel is jól kijött..de! Azért az együttélés éveken át, jóval másabb mint úgy találkozni valakivel, hogy este átmegy az ember, vagy ott tölt egy délutánt, 1-1 napot. Az én nővérem is odaköltözött a férjéhez, anyós, apóshoz. Amikor még nem éltek együtt nagyon szerette őket, mindenki szeretett mindenkit, most 2 év után ott tart, hogy különköltözni minél előbb, ahogy csak lehet! Ahogyan idősödnek a férje szülei, annál több hülyeségüket kell elviselnie, a legapróbb dolgoktól akár a nagyobbakig. Ki nem vette észre hogy romlott a tefjöl, ha észrevette miért nem vett, az apósa állandó jelleggel kihúzkodja a tv zsinórokat, lámpát stb, az energiafogyasztás miatt, ők meg majdnem minden nap dugdossák vissza stb. Miért kelnek korán, miért fekszenek későn, ha nem látják, hogy takarít akkor nem is takarít az anyósék szerint, stb. stb. Hosszú távon előbb-utóbb mindig van / lesz valami gond, az a kérdés, hogy ki mennyire tolerálja. Én mindenképpen különköltöznék és megpróbálnék más megoldást találni.
2012. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!