Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok az alábbi...

Ti mit csinálnátok az alábbi helyzetben? Maradnátok vagy különköltöznétek?

Figyelt kérdés

Csak pusztán kíváncsiságból teszem fel a kérdésemet, hogy ki hogyan döntene.

Szóval. Van egy kétszintes családi házunk, a földszint beépítve, itt lakom jelenleg édesanyámmal ketten, mivel sajnos apukám már nincs köztünk és testvérem sincsen. A tetőtéri szint nincsen beépítve, viszont akár külön bejárattal is rendelkezhet.

Ti hogy döntenétek? Későbbi családalapítás céljából elkezdenétek a felső szintet apránként különálló lakrésszé beépíteni, avagy inkább spórolnátok és később ha családot szeretnétek inkább teljesen külön házba költöznétek a barátnőtökkel/feleségetekkel?

Amúgy egy 1996-os, 100 négyzetméteres alapterületű házról van szó.


2012. nov. 28. 13:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
65%

maradnék.

a segítség is bármikor jól jöhet, ha elmész, anyukád meg ott marad egyedül. az sem mindegy, hány éves vagy te és édesanyád?

én mindenképp maradnék, a mai világban az a biztos, ami megvan, azt szépítgetném. De mindenképp megbeszélném előtte anyámmal.

2012. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%
bocs, már látom, 25 vagy, akkor anyukád 50es lehet.
2012. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként igen, mivel te vagy a nő, ha jól értem, ezért a maradás jobban szóba jöhet.


Inkább az anyós-meny dolgok macerásabbak, mint az anyós-vej.


Ha te elbírod viselni anyukádat, szerinted lehet együtt élni vele, egy házban (még ha külön lakrészben is) akkor miért ne maradhatnátok?


Én laktam közös telken a férjem anyjáékkal, hát mit mondjak, utáltam. Nézték mikor teregetek, mikor pucolok ablakot, vajon főzök-e, vásárolni megyek-e, megint fodrásznál voltam-e stb. Aztán laktunk egy időben anyukáméknál, míg épült a házunk, hát mit mondjak, az uramnak aztán nem volt mit mondaniuk, elvégre dolgozik, nem iszik, nem veszekszik velem, segít mindenben, ha megkérem, néha még palacsintát is sütött az egész családnak, mi egyébbe köthettek volna bele? Ellenben egy menyen sokkal nagyobb támadási felület van, ha gyereknevelésről lesz szó sem az apukát fogják cseszegetni, a terhességben sem őt fogják izélni, ha már hoz neked 2x savanyú uborkát, meg nem hagy emelni már elég is, de fordított együttélésnél te minek fekszel egész nap nem igaz, hogy hányingered van, így meg nincs kimosva szegény Jóska ingje.

2012. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
12%
Szóval szerintem a nő családjával való együttélés nem tud úgy "elfajulni" mint a férfi családjával.
2012. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
12%
Ó elnézést, nem olvastam végig a válaszokat, én úgy értelmeztem ,hogy nő vagy, most néztem. Hát akkor tárgytalan, én biztos nem költöznék anyóséknak még a közelébe se és szerintem ezzel sokan így vannak.
2012. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Az én lányom is így él az anyósával, nagyon jól kijönnek, sokat segít a gyerek ellátásban, óvodába, iskolába kíséri. Miér ne jönnének ki? Régen 3 generáció is élt együtt.
2012. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
no nem olvastam végig a hozzászólást, most látom, hogy te vagy a nő. Nos a vejek kijönnek egészen jól az anyóssal.
2012. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan veszitek, hogy én vagyok a nő, amikor a 16-os hsz.-ben egyértelműen leírtam, hogy én vagyok a fiú! :D
2012. nov. 30. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!