Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha gyűlölöm az...

Mit tegyek ha gyűlölöm az apámat és nem akarok a szüleimmel élni!?

Figyelt kérdés
Az apámat azért gyűlölöm mert utáll engem ,nem tud rólam semmit sem pl:hányas a ruhaméretem stb. most 7-es vagyok és a jegyeimmel basztat azért mert 4-5 im vannak de neki a 4-es nem felel meg.Folyamatosan azt mondja hogy tanuljak mert eltilt a nagyszüleimtől. Én legszívesebben a nagyszüleimmel élnék mivel már 2 éves korom óta majdnem minden nap átmegyek hozzájuk mert szeretem őket.Apám meg csak folyton magával van elfoglalva meg azt tudja csak mondani hogy nem mehetek sehova meg hogy álljak neki tanulni amikor nincs semmi tanulnivalóm mert órán odafigyelek és mindent megjegyzek.Meg van egy féltestvérem akit ugyan úgy basztatott,de mivel ő felnőtt lett ezért már leszállt róla meg már végzett az iskolával.De már mondtam neki hogy szeretem meg minden de baszik rá jó nagy ívben.Szóltam anyumnak is de gondolom ő is fél tőle mert apám állandóan ordibál nem tud normálisan beszélni velünk.De a mamámmal apum összeveszett és nem beszélnek és minden csúnyát mond hogy reméli hogy megdöglik meg ilyenek. Én már jó mondván elsírtam magamat!:'( Én a nagyszüleimet jobban szeretem mint őket. De hogyha apumnak visszaszólok hogy ne mondjon csúnyákat meg stb. akkor azért em enged átt mert visszapofázok neki meg hogy igen csúnyán beszélek neki miközben ő ezek mondja: pl a tanulásnál el akarom magyarázni hogy miért nincs tanulni valóm akkor azt mondja nem érdekel, régebben lovagoltam de egyszer leestem és ő erre azt mondta: befejezted a lovaglásért és kérdeztem miért és ő csak annyit mondott rá hogy mert nem lovagolhatok és kész! meg hogy takarodjak innen már azt is mondta amikor elkérckedtem a papámékhoz takarodj költözz oda meg hogy lakjak ott.Már volt olyan hogy az udvarunkon ordibált velem és akik mentek az utcán azok csak bámultak.Pontosabban már félek tőle. GYŰLÖLÖM!!! MEg amikor mentem iskolába és vége volt a tanításnak féltem olykor olykor hazamenni hogy akkor ma mit vág a fejemhez!MEg nagyon sokszor sírtam miatta mert mindenhonnan el akar tiltani!Mindenbe ő döt semmibe se dönthetek.Meg volt olyan hogy párszor nyakon vágott pedig esküszöm hogy nem csináltam semmi sem! :'( Ti erre mit szóltok nagyon várom a válaszotokat!
2012. nov. 29. 17:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsi a jegyeimhez még oda akartam írni hogy néha van egy 3 meg most kaptam életembe először egy 1! :/ De már több mint 6 5-sel kijavítottam!
2012. nov. 29. 17:47
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
jobb lesz neked a nagyszülőknél, költözz oda!
2012. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát de hogy mondjam meg neki?
2012. nov. 29. 18:01
 4/16 tetris ***** válasza:

Szia! Apukád idegileg nincs a topon, ez nyilvánvaló. Amit kívülállóként látok az az, hogy otthon terror van, és diktatúra. Ez ellen még az édesanyád se képes tenni semmit. Márpedig ha ez így marad, akkor lelkileg tönkretesz ez az állapot.

Ezért én a helyedben megbeszélném a nagyszüleimmel, hogy megengednék-e, hogy odaköltözzek hozzájuk. Ha ők ebben benne vannak, akkor otthon is szóba hoznám, hogy elengedhek e, hogy náluk lakj.

Először nyilván hatalmas balhé lesz, de ha te kitartóan amellett vagy, hogy át szeretnél költözni hozzájuk, akkor előbb-utóbb célt érhetsz.

Ha rákérdeznek a miértre, akkor mondd meg nyiltan azt, hogy úgy érzed, apád nem szeret, félsz tőle, mindig kiabál, agresszíven viselkedik. A nagyszüleidnél pedig nyugalom van, és te csak nyugis háttér mellett tudsz normálisan tanulni.

Azt azonban vedd számításba, hogy édesanyád biztos szomorú lesz, ha elköltözöl. Talán kettejük között sincs minden rendben, emiatt is ennyire kiabálós az apád. Bármi is az igazság, jogod van nyugalomban, szeretetben élni. És ha ezt otthon nem kapod meg, akkor el kell onnan költözni. Még jó, hogy van hova, kikhez.

2012. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

sehogy


elköltözöl a nagyszülőkhöz és kész


ha meg keménykednek, hogy visszahozatnak, akkor a gyámügyhöz kell fordulni, nekik elmondod amiket itt leírtál, és ők majd eldöntik hogy jobb e neked a nagyszülőknél

2012. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Az én apám is ilyen. Csak ő még a haverokat is piszkálja, ha itt vannak. Egy mocskos szemét féreg. Bár meg is döglene. Karácsonyi ajándéknak nagyon jó lenne. (tudom, hogy nem szép dolog ilyet mondani, de aminek elhord minket, ahogy beszél velünk, ezt érdemelné) Ő is mindentől tiltani akar, mindig kötekszik mindenért, nem lehet olyat csinálni, hogy neki jó legyen. Napok óta csak órdít meg fenyegetőzik minden este. Én a cuccaim felét már elpakoltam nagyszülőkhöz, mert apám egy beszámíthatatlan köcsög, ha olyanja van tör-zúz. Én se merek ellentmondani neki, pedig már falra tudnám kenni, de nem. Pedig megérdemelné, hogy egyszer már felkenjem a falra!
2012. nov. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Költözz a nagyszüleidhez, és felejtsd el ezt a barmot.
2012. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De nem szeretnék gyámügyhöz fordulni mert ha megtudja apám megver . Már nagyon félek tőle. Mindíg minden nap! :'( MIt csináljak?
2012. dec. 4. 17:09
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem kell senkit följelenteni vagy gyámügyhöz fordulni, egyszerűen pakolj össze amikor nincs otthon és költözz el. Egyébként azt meg szabad kérdeznem mit dolgozik, mert nekem elég megkeseredettnek tűnik, hogy a családján vezeti le a kis dolgait.
2012. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha elköltöztél, bemész a rendőrségre, feljelentést teszel és védelmet kérsz, távoltartási végzést apádtól. És mehet a gyámügy.

Az ilyen mocskos férgek ennyit érdemelnek. Ha már golyót vagy kötelet nem kaphatnak. Olyan dolgokért hibáztat minket. Azért tört el anyám keze, mert mi nem segítettünk neki (mármint apámnak) amíg iskolába voltunk. Hiányozni nem lehet tőle, mert azért is folyton ugat, meg nem is fogok, hogy csak azt hallgassam, hogy mi a baj velünk, és hogy ő milyen jó apa, hogy mennyi mindent tesz értünk, hogy mi milyen kis senkiházi dögök vagyunk, stb. Ez is csak golyót érdemelne, vagy kötelet.

2012. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!