Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem bírom már!

Mit tegyek? Nem bírom már!

Figyelt kérdés

Elég problémás tinédzser korom volt, én voltam a közutálat tárgya, mert csöndes kicsit magamnak való voltam. Ez kezdődött általános iskola felső tagozatban. Az 5.-6. osztályt még úgy ahogy végigtűrtem, 7.-8.-ban már egyre nehezebb lett. Barátaim nem voltak, 1-2 akadt akik szóba álltak velem, de csak kihasználtak. Egyre többet lógtam, és abban bíztam középiskolában jobb lesz. Nem lett. 9.edikben az első hetekben kezdtek kialakulni a csoportosulások, én egyikbe sem tartoztam, ezért kinéztek maguk közül. 10.edikben kezdtem el lógni, de sikerült átcsúsznom 11edikbe. Akkor kb. fél évig nem jártam be, automatikusan év ismétlés. Ez az osztály sem volt jobb, már egy összeszokott társaság volt, az újat nem fogadták be. Itt is tűrtem egy darabig, hogy folyton egyedül kell lennem majd ismét iskola mellé jártam. Pánik beteg lettem. Otthon hiába sírtam, könyörögtem, hogy írassanak át másik iskolába a válasz mindig az volt, hogy "Tudom, hogy rossz de végig kell csinálni" Jött az utolsó év. Választhattam: vagy otthagyom, vagy magántanulóként leérettségizem. Az utóbbit választottam, 3,5-ös átlaggal el is végeztem. Ezután a szüleim állandóan mondogatták, hogy tanuljam ki a szakmát is, én nem akartam. Csak miattuk kezdtem el. De feladtam, kiiratkoztam, kb. másfél hónapja munkát keresek. Azóta állandóan azt hallgatom apámtól, hogy ingyenélő vagyok, semmi se lesz belőlem, majd mehetek a híd alá. Szerinte én vagyok a család szégyene, mert senkivel sem volt ennyi probléma a családban, mint velem. A másik az, hogy kb. 2 hónapja rászoktam a cigire, ezért is balhézott apám, mert hogy "Jó, hogy kocsmát nem nyitok a házában." Ezen kívül ha elmegyek itthonról a városba vagy valahová, egy idő után hívogat, hogy húzzak haza, ha mondom hogy még fél óra és indulok ordítozni kezd, hogy azt mondta most! Persze megértem, hogy aggódik, hogy hol vagyok és mit csinálok, de ezt el szoktam mondani mielőtt elmegyek. Hozzánk szinte senki nem jöhet, mert hogy "ez az én házam és azt engedem ide akit én akarok!" Eddig két barátomat hoztam haza bemutatni, hogy tudják kivel járok, akkor is egy idő után kihívott a szobámból, hogy most már küldjem haza vagy ő fogja. Apám nem verekszik, inkább lelkileg bánt. Mindig felhozza veszekedés közben, hogy biztosan arra játszok azzal amiket csinálok, hogy egyszer idegében infarktust kapjon. Holott ez egyáltalán nem így van, én csak azt akarom, hogy ne fogjon és ne erőltesse rám az akaratát. Édesanyám megértőbb, de nem mer vitatkozni apámmal. Lehetne lehetőségem elköltözni, de egyszerűen nem visz rá a lelkiismeretem, hogy itt hagyjam őket. Egyszer úgy érzem elég volt máris összeszedem a cuccaimat, másszor pedig, hogy inkább maradok, hátha jobb lesz a helyzet valamivel.

20/L



2012. nov. 30. 14:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett, de jól esett mindezt kiírni magamból.
2012. nov. 30. 14:08
 2/7 anonim ***** válasza:

De nem értem mit akarsz... Miért nem kerestél másik iskolát? Egyik szakma sem tetszett? Van 500 féle okj-s képzés amivel kicsit előrébb vagy mint egy sima érettségivel. Igaza volt a szüleidnek, el kellett volna végezned egy szakmát legalább, vagy olyan jegyeket szerezned, hogy a felsőoktatásban továbbmenj. Az érettségi ma már semmit sem ér.

Miből gondolod, hogy másik iskolában jobb lett volna? Azt írta, hogy az alattad lévő osztályba sem bírtál beilleszkedni. Egy tök idegen helyen akkor hogyan akartál volna? Ott is már meglettek volna a "klikkek". Biztosan igyekeztél eléggé? Csak mert úgy látom, hogy ezek alapján nincsen sok akaraterőd.


Te is tudod mi a válasz. Ha nyugodt életet akarsz akkor el kell menned dolgozni és elköltöznöd.

2012. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyél egy kicsit önállóbb,élj tőlük külön életet,ne mondj nekik semmit,hogy milyen terveid vannak és találj ki magadnak valami életcélt.És persze költözz el.
2012. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is ingyenélő vagy. Mindenkit hibáztatsz, csak magadat nem. Hidd el, másnak is volt problémásabb gyermekkora, sőt. Mégis felálltak és lett belőlük valaki.

Gondolkoztál már azon, hogy miért van az, hogy sehol sem fogadnak el? Nem lehet mindig a környezet a hibás.

Nem jó egyik szakma sem? Mit szeretnél dolgozni? Úgy gondolod egy (ráadásul elég gyenge) érettségivel kaphatsz jól fizető állást?

Még sorolhatnám. Komolyan gondold át eddigi életedet, és gondold végig, miket hibáztál el, próbáld meg nem másokra hárítani a felelősséget. A te életed, te felelsz érte.

2012. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Ha nyugalmat akarsz akkor talalj egy jo munkahelyet, es mindenkepp koltozz el. Hetvegere meg hazamehetsz a szuleidhez.(ha nem akarod otthagyni oket)
2012. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csatlakozom, mindenképp kezdj el dolgozni. Költözni nem muszáj egyedül, sokan vannak úgy h 2-3 lány bérel együtt egy lakást, még barátokat is szerezhetsz így. Időnként javul a szülőkkel a kapcsolat, ha elköltözik a gyerek azt se felejtsd el! És hogy nem örökre hagyod ott őket, nem szakad meg a kapcsolat, szóval nem hagyod el őket, csak kirepülsz. Előbb-utóbb úgyis meg kell történnie.
2012. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha jól olvasom, semmilyen iskola, semmilyen képzés nem volt jó neked, elvégezted az érettségit nem is kicsit gyengén, elkezdtél valami szakmát tanulni, de azt is otthagytad, azóta a szüleid nyakán élsz mindenféle életcél nélkül, semmit nem tanulsz/dolgozol, de pasi és a cigi az van. Hát ha ennyire rettenetesek a szüleid, költözz el otthonról!

Normálisan azt mondanám, hogy egy 20 éves lánynak már ne nagyon irányítsák az életét a szülei, de a te esetedben sokkal nagyobb szigort kellene/kellett volna bevetni. Alapból van elrontva a nevelésed.

Aztán majd olyan 30 évesen a 80000-es gyári munkás fizetésedből majd jön ide fel a kérdés, hogy mennyire kiszúrt veled az élet!

2012. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!