Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom anyukája most ezt...

Párom anyukája most ezt célzásnak szánta vagy mi?

Figyelt kérdés
Koccintott az egész család, és párom tesójáékkal négyen egyszerre nyúltunk egymás felé, majdnem keresztbe koccintottunk, erre anyukájuk beugrott és széttolt minket és hisztérikus hangon közölte, hogy korai itt még a keresztelő, nehogy így koccintsunk!! (állítólag az ilyen keresztbe koccintás a babona szerint keresztelőt jelent) Csak néztünk, így utólag sajnálom, hogy nem mondtam, hogy pedig pl. a fia is benne van már a korban, mert elmúlt már 30, miért izgul ennyire? Ez nekünk elég hülyén is jött ki, mert mi pl. már szeretnénk gyereket, de most akkor gondolhatom azt, hogy ő marhára nem fog örülni, ha a fia teherbe ejt, mert még egy ilyen hülye babona miatt is képes beugrani egy koccintás közepébe nehogy keresztelő legyen?
2012. nov. 30. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem arról van szó, hogy nem örülne hanem ha nincs akkor babonából nem csinálja. Tudod van aki 6. hónapig gyerekruhát sem vesz babonából.
2012. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha szó szerint azt mondta hogy korai a keresztelő, akkor úgy is gondolta.

De mivel magatoknak szülöd majd azt a babát ha összejön és nem neki, semmi probléma :)

2012. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Azt mondta korai a keresztelő. Magyarul nem akarja, hogy unokája legyen. Vagy lehet akarja ,csak nem tőled.

( valószínű). Igen ez célzás volt.

2012. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
tyű, anyós elég ellenszenves, nem tűnik túl művelt, értelmes asszonynak, ha képes volt egy ilyen miatt jelenetet rendezni. a gyerekvállalás meg magánügy, ettől gondolom nem fogjátok lefújni a baba projectet.
2012. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Korai a keresztelő mert még gyerek sincs úton, mit kell ezt túlbonyolítani.

Kérdez rá ha ennyire zavar.

2012. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem, dehogy. Nem neki csináljuk.


Csak roppant érdekes, mert én hallottam innen onnan, hogy nem kedvel, de pl. mikor meg eljegyzett a fia, akkor meg ilyen hatalmas vigyorral ölelgetett, hogy jaj neki van még egy kislánya most már, de jó, meg ilyenek. Szóval nem tudom, hogy hányadán állok vele, ez meg, hogy korai itt még a keresztelő, főleg ledöbbentett.

2012. nov. 30. 16:47
 7/16 Malats ***** válasza:
88%
Így van. Kit izgat? tény hogy ő az anyós, de attól még a saját életetek. Ellenezheti, meg lehet bosszús, ettől függetlenül nincs beleszólása.
2012. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
valószínűleg nem kedvel. sokan vannak, aki annyira meg tudják játszani magukat, h néha egész őszintén kedvesnek tűnnek, miközben a lekük mélyén meg tudnának fojtani egy pohár vízben. ez sokáig nekem is hihetetlen volt, mert én olyan lelki alkat vagyok, h nem vagyok képes ilyen képmutatásra. ha nem szeretek valakit, inkább kerülöm, nem tudok és nem is akarok jópofizni. szóval, ezen ne légy meglepődve. valószínűleg akkor sem volt igazi az öröme, amikor eljegyeztétek egymást. ettől még lehettek boldog család a férjeddel és később a gyerekekkel :)
2012. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem csak arrol van szo, hogy rettentoen babonas. En is ismertem par embert, akit a sok falusi babona teljesen elhulyitett. Pl egyszer veletlenul forditva vettem fol a pulcsimat, es utana evekig azt hallottam egy idosebb rokontol, hogy "teged csal a feleseged! Ha valaki veletlenul forditva vesz fol egy ruhadarabot, az azt jelenti, hogy csalja a felesege; meg ennyit se tudsz?" Nem tudtam, hogy rohogjek vagy sirjak-e... szerintem ne vedd fol...
2012. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
utolsó, a babonás ember a rossztól fél. a nagyid is attól félt, téged csal a feleséged, ami egyértelműen rossz dolog. na de a fiát és annak menyaszonyát félteni a keresztelőtől?! ha megakadályozta, az mégis csak azt jelenti, h rossznak tartaná. nem lehezt ezt nagyon máshogy magyarázni. ha azt akadélyozta volna meg, h a kérdező az asztal sarkához üljön, akkor azt mondom, oké, anyós tök jóindulatú, csak egy kicsit babonás. de így nem...
2012. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!