Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én neveljem meg a páromat?

Én neveljem meg a páromat?

Figyelt kérdés

Alig egy éve vagyok együtt a párommal.Én 23 vagyok,ő fiatalabb nálam. Sajnos van egy olyan probléma,hogy ő elég halkszavú és ez meglátszik a köszönésén is. Előfordult már,hogy nem köszönt édesanyámnak. Ez nekem roppant kellemetlen,de az is az,hogy szóljak neki,hogy illene köszönni.Hozzáteszem az ő édesanyja nem nagyon foglalkozott/zik a gyerekeivel,sokad dolgozik,nincs ideje,mégis azt gondolom,az alapvető udvariassági szabályokra meg kellett volna tanítani a fiát/fiait. Hogy lehetne ezt úgy megbeszélni a párommal,hogy ne legyen sértő vagy kellemetlen egyikőnknek sem?

Lehet most páran azt fogják mondani,hogy jajj,nem működik köztünk a kommunikáció,és ebben talán van némi igazság is,de a lényeg és a kérdésem most nem erre irányul.

Tanácsot kérnék!


2012. dec. 5. 14:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Igen, ebben az esetben neked kell megnevelni, ha vele akarsz lenni.
2012. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem finoman be lehet neki adagolni, hogy az idősebbek már nem hallják ha köszön, hiába is teszi és ez nem tetszést válthat ki irányába. Meg lehet ezt szépen beszélni, nem egyből lebaszni, hogy miért nem köszön, mennyire bunkó már. Sajnos ha az anyja nem tanította meg ezekre az alapvető dolgokra, akkor bizony neked kell terelgetned. És ha jól csinálod (nem leoltva), akkor szépen köszönni is fog, ahogy kell.
2012. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy a szüleim még nem idősek és a hallásuk is jó :). Hát sosem oltogatom szegényt semmiért,de nevelés terén van még mit tanulnia.
2012. dec. 5. 15:03
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszahúzódó, akkor jó eséllyel nem is ez a gond. Én például sokáig egyszerűen nem mertem köszönni az embereknek, főleg a párom szüleinek. Mert féltem, ne kérdezd meg, hogy mitől, fogalmam sincs. Leginkább talán attól, hogy ha valami mással foglalkoznak, akkor megzavarom őket a köszönéssel, én pedig nem akarok zavarni. Aztán idővel sikerült tudatosítani magamban, hogy igenis ilyenkor zavarni kell, nem lesz semmi gond. De a mai napig utálom a helyzetet.

Szóval könnyen lehet, hogy a barátnődnek is ez a problémája.

2012. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Utolsó.Ő a barátom,én vagyok a lány :D! Amúgy nem tudom,lehet ő ilyen,de lehet csak a korából adódik hogy "ciki" köszönni,mert sok ilyet is ismerek sajna.
2012. dec. 5. 15:11
 6/23 anonim ***** válasza:
Ilyenkor egyszerűen súgd a fülébe,hogy elfelejtettél köszönni az anyukának.
2012. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Az én párom olyan, mintha a majmok nevelték volna fel az ilyen szabályok terén. Én beszóltam neki és elmondtam mit hogy illik.


Tanulékony állat az ember, de ha nem szólsz neki, mégis honnan kéne neki rájönni?

2012. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell kerülgetni a témát, szépen mondod neki, hogy "Köszönni ki fog, bmeg? Anyád még erre se tanított meg? Viselkedjél már!"
2012. dec. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

szerintem ezért szólni kell.

Mi 7 éve vagyunk együtt és múltkor kiakadtam a férjemre.

Találkoztunk vásárlás közben egy másik párral, elég jóban vagyok a csajjal. Mikor bementünk volt egy helló, de mi később megálltunk beszélgetni. Erre a férjem ott körözött és nézelődött körülöttünk de nem jött oda. Én tök gáznak éreztem és ott megmondtam neki a véleményem.Régen volt ilyen " bunkó" még a kapcsolatunk kezdetén és azóta megváltozott jó irányba, de ezt szóvá kellett tennem.( bár azzal védekezett hogy előtte voltunk fogorvosnál , húztak neki és azért nem jött oda) Szóból ért az ember. Meg kell mondani finoman és ennyi

2012. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát beszélni fogok vele,csak ez annyira kellemetlen.De az is kellemetlen,hogy nem köszön.
2012. dec. 5. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!