Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan "neveljem" meg a páromat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan "neveljem" meg a páromat?

Figyelt kérdés
már évek óta együtt vagyunk, de már nagyon unom a dolgait. én rontottam el, mert hagytam magam és tűrtem, de ha veszekedés van ,mindig addig csavarja a dogokat hogy végül én megyek oda hozzá mindig hamarabb, még én vagyok a hibás miután ő volt az, de persze soha nem ismeri el. csak épp nagyon okos ilyen téren. már ismerem. és velem is eljátssza ezt és mindig belegabalyodok. most mit tegyek vele? nagyon feszült és nem hallgat végig soha. hogyan "neveljem" meg, hogy hosszú távon tudjunk együtt élni, kompromisszumot kötni és békét. mert nem szeretem ha napokig nem szólunk egymáshoz. ő ilyen tudom, de olyan nehéz vele.
2010. aug. 25. 09:58
 1/10 anonim válasza:
Üssed!
2010. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mibe szeretnéd h változzon ?
2010. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fülünyúl ***** válasza:
Nehezen kibírható jellemet választottál magad mellé. Szerintem nem tudod megváltoztatni, a felnőtt ember már nem nevelhető, önfejű a saját dilijei alapján él, cselekszik. Az évek előrehaladtával pedig ez csak egyre rosszabb lesz. Ez nőre, férfire egyaránt igaz. Vagy szereted így és elviseled, vagy ha nem bírod tovább, elhagyod. Én más jövőt nem látok, és ámítani sem akarlak, hogy majd ilyen szép meg olyan szép lesz.
2010. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem a nevelője vagy a párodnak, hanem az egyenrangú társa. Ő az a személy, akit tapasztalsz, minden jó és rossz tulajdonságával együtt. Egészben kell elfogadnod, ha párkapcsolatot akarsz vele.
2010. aug. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Konkrétabban mik is a problémák?
2010. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megnevelned! Ha nem tetszik így, akkor neked más kell. Ne is próbáld nevelni! Lehet hogy pár hétig, hónapig esetleg évig úgy tűnik jól megnevelted, de később ki fog derüni, hogy nem változott meg, legfeljebb igyekezett. De egyszer úgyis elfogy a türelme...
2010. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
konkrétabban az, hogy pl mikor nekem igazam van valamiben, ő nem ismeri el, sőt veszekszünk és még úgy csavarja a dolgokat hogy még ő sértődik be. és nekem is hiányzik az, hogy néha ő jöjjön oda, hogy bocsi vagy igazad van vagy ilyenek. és ilyenkor napokig nem szólunk egymáshoz míg végül én engedek. a másik az, hogy önbizalomhiánya van és nem szeret menni sehova, mert azt hiszi hogy mindenki őt bámulja majd és megjegyzi hogy néz ki (idősebbnek néz ki mint ami). így ő nem megy strandra, buliba, nem beszélget a barátaimaml, stb. magánakvaló. ez így el is megy pár éve, hogy én megyek külön, de nagyon hiányzik már, hogy ő is jöjjön velem, velem legyen, stb. minden alól kihúzza magát, a kutyánkat nem neveli, stb. a gyerekünket sem akarja nevelni, csak elkényeztetni. szóval változtatni akarok ezeken a dolgokon és már próbáltam, de mindhiába....
2010. aug. 25. 10:51
 8/10 anonim ***** válasza:
nem ezt szeretnéd hallani tudom de hagyd el.hosszútávon annyi ideget meg fogsz enni az ilyen hozzállás miatt hogy megbánod hogy időt (gondlom éveket) vesztegettél rá az életedből.sok szerencsét
2010. aug. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy hülyén fog hangzani, de ez esetben érdemes volna egy pszichológussal beszélni és eljárni hozzá párterápiára.


A nyakamat merném rá tenni, hogy annak a kiindulópontja, hogy sosem kér bocsánatot ugyan azt, mint annak, hogy szégyelli magát és soha sehova nem szeret eljárni. Elvégre is az, hogy az összes veszekedést úgy formálja, hogy Te jöjj ki bűnösként, egy védekezési forma, ahogy az is, hogy bezárkózik és nem mer sehova sem menni. A bocsánatkérés pedig egy kiszolgáltatott helyzet, amibe a pasid ugyancsak FÉL belemenni, ezért kerüli.


Ezen pedig csak egy pszichológus segíthet.

2010. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha már gyerek is van úgy nehéz lesz...
2010. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!