Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én neveljem meg a páromat?

Én neveljem meg a páromat?

Figyelt kérdés

Alig egy éve vagyok együtt a párommal.Én 23 vagyok,ő fiatalabb nálam. Sajnos van egy olyan probléma,hogy ő elég halkszavú és ez meglátszik a köszönésén is. Előfordult már,hogy nem köszönt édesanyámnak. Ez nekem roppant kellemetlen,de az is az,hogy szóljak neki,hogy illene köszönni.Hozzáteszem az ő édesanyja nem nagyon foglalkozott/zik a gyerekeivel,sokad dolgozik,nincs ideje,mégis azt gondolom,az alapvető udvariassági szabályokra meg kellett volna tanítani a fiát/fiait. Hogy lehetne ezt úgy megbeszélni a párommal,hogy ne legyen sértő vagy kellemetlen egyikőnknek sem?

Lehet most páran azt fogják mondani,hogy jajj,nem működik köztünk a kommunikáció,és ebben talán van némi igazság is,de a lényeg és a kérdésem most nem erre irányul.

Tanácsot kérnék!


2012. dec. 5. 14:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy köszönjön és ha lehet hangosabban muterodnak és kész, nem kell ezen mit megbeszélni.
2012. dec. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Beszélnünk kellene valamiről, ami engem zavar. Miért nem szoktál anyukámnak köszönni?


Valszeg kellemetlen lesz, de csak 1x kell megtenni.

2012. dec. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Te most komolyan egy olyan alak mellett akarod végigcsinálni az életet, akinek anyja helyett anyja leszel? Huszonéves létére meg kell tanítani neki, hogy "köszönj szépen a néninek"? Késsel-villával tud enni, meg ilyenek? Sok sikert.
2012. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én már 3 éve vagyok együtt a párommal és ugyanezen problémákkal küzdök én is. Volt pár kínos helyzet. De azt hiszem akaratlanul is alakulunk egymáshoz és hogy is mondjam "tanul tőlem". És én is tanultam tőle dolgokat. De mások előtt nem szóltam rá sosem. Sajnálom, hogy a szülők nem fordítanak figyelmet arra amire kell.
2012. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
17:40-es.Hát tudod,én is gondolkodtam már azon,amit írtál. Nem akarok senkit nevelni,mert az már nem az én dolgom és mellém nem gyerek kell,hanem férfi,társ. Ez az egy probléma van a párommal,ami zavaró.Igyekszem megoldani és köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat,tanácsokat!
2012. dec. 5. 20:49
 16/23 anonim ***** válasza:

Az én párom húsz éves, az Anyja alkoholista. Egy éve vagyunk együtt. Mindenre meg kell tanítani, arra is, hogy hogyan kell normálisan késsel, villával enni, ha azt akarja, hogy egyszer egy család együtt egyen vele, hogy majd jó étvágyat kell kívánni annak a családnak és, ha végeztünk azt kell mondani, hogy egészségedre, hogy mikor felébredünk nem kezdünk csapkodni, ordítani a telefonba, bömböltetni a TV-t, mert a másik még alszik, hogy becsukjuk a WC ajtót, ha bent vagyunk, mert így illik és ez a normális. Szeretem Őt teljes szívemből, de van úgy, hogy ordítok már és azt ismételgetem, hogyha gyereket akarok nevelni, vállalok egy sajátot, Ő pedig ilyenkor nem érti mi a baj és ez az, ami miatt kitartok. Ő nem tudja, hogy mi lenne a normális, mert nem látta, sehol, senkitől, soha és bár nem kötelességem nekem megnevelni, mert nekem is van saját életem, beosztott időm és fogyó türelmem, nem akarom elhagyni azért, mert neki nem adatott meg egy rendes Édesanya aki megtanította volna ezekre előttem. Ne arra gondolj, hogy neked kellemetlen szólnod neki, csak arra, hogy Ő is kellemetlenül érezné magát, ha megtudná, hogy amit csinál, vagy épp nem csinál, illetlenség.


" Érted haragszom, nem ellened. "

2012. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
54%
Ez mind nagyon szép, lányok, de feleljetek őszintén (ne nekem, magatoknak): Tudtok tisztelni egy ilyen embert? Felnézni rá? Rábíznátok magatokat olyasvalakire, aki felett anyáskodni "kell"? És a férfi? Ők mikor sokallnak be a nevelés, "parancsolgatás" miatt? Nem lesz ez így jó hosszútávon, tudom, mit beszélek.
2012. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

OMG! hány éves a kisfiú? :)


bocs, de nekem ez nagyon nem lenne pálya... mondjuk én nem vagyok egy nyámnyila fajta, nem is vonzottak soha az ilyen szarábafulladt gyerekek :P


talán ha anyud elég laza, akkor felajánlhatná a tegeződést, hátha úgy megered a kiscsávó nyelve.

nálunk kb fél évig magázta a párom anyámat, de köszönni akkor sem derogált.

az 1 dolog, ha zavarban lenne, és nem tudna vele beszélgetni, de egy csókolom, vagy jó napot kívánok még nem igényel akkora talpraesettséget, hogy ne bírja kinyögni az ember szép hangosan.


akkor sem köszön ha bemegy a boltba?

megbocsáss, de ismerek nem egy embert, akinek a szülei látástól mikulásig melóztak, mégis jól nevelt, kedves emberek váltak belőlük.

2012. dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Anyám nem fogja a tegeződést felajánlani,hisz nővérem férjének sem tette soha,de ez nem is baj. Engem zavar tényleg és bár az élet többi területén helytáll,ez nem tudom,mért van így. Én mindig nagyot,köszönök mindenkinek,akit ismerek,mert engem így neveltek és nekem fura is ez a nemköszönés,főleg ebben a formában.És a boltban,igen ott köszön. Hát akárki akármit mond,én nem fogok egy felnőtt embert nevelgetni.
2012. dec. 6. 07:53
 20/23 anonim ***** válasza:

hát lányka..én se nevelnék...egyszer azt mondom, beszélgess el vele erről...hátha tényleg csak fél köszönni...aztán ha van változás juppi...ha nincs akkor meg dönthetsz még:)

24L

2012. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!