Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elveszik tőlem az anyámat?...

Elveszik tőlem az anyámat? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, anyámra idegenek akaszkodtak rá, pl egy 20-on éves lány aki úgy viselkedik vele mintha a lánya lenne. Anyám könnyen befolyásolható, félek, nehogy a lakásra menjen ki a játék, vagy valami. Nagyon kemény világot élünk. Már idősödik, kicsit érződik a szellemi állapotán is, és hajlamos elcsábulni egy kis kedvességért. Ráadásul kimondottan hajlamos idegenekkel szimpatizálni a családja helyett, pedig nem tudhatja mi a cél. Beszéljek ezekkel az emberekkel, figyeljem őket? Vagy ne foglalkozzak a dologgal? Nem tudhatom, lehet, hogy nincs rossz szándékuk, de anyám múltkor pont olyanokat mondott, hogy mennyire sajnálja, hogy nem lánya született, meg odamegy az a csaj elmosogat nála meg ilyenek, viszont amikor 3-asban összefutunk valahol szinte soha nem szól hozzám mintha ott sem lennék és ez furcsa. Egyébként munkásosztálybeli rétegű emberekről van szó. Jóhiszemű vagyok, de féltem..

Egyébként úgy néz ki tényleg csak barátkoznak vele és anyám az aktív fél ebben... szeretnék megnyugodni és örülni, hogy elvan, de nem tudok. Én jelenleg vidéki városban tanulok egyetemen, de az is benne van a pakliban, hogy elmozgok majd külföldre és látogatni jövök vissza.


Tavaly anyukám egyébként nagyon "bekattant" rendőröket hívott rám rendszeresen meg minden és valószínűleg beszélt erről ezekkel az új barátaival is, és... hát a történtek után nem úgy jött le, hogy megpróbálták volna leállítani, sőt, lehet, hogy ők bíztatták erre. Mondjuk anyukám enyhén zavarodott, állítólag a változó korszak ezzel jár, utána jobb lesz.


2012. dec. 6. 03:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Na de hát még csak változókorú az anyukája, 50 körüli lehet, nem aggastyán.Miért lenne baj, ha a fia külföldre megy?Ezért kéne idegenre iratni a házát?A fia nem mondta, hogy örökre külföldön marad.Külföldről is tudna anyagilag segíteni, ha meg nagy szükség lenne rá, akkor biztos haza jönne.Én gyerekem is tervezi, hogy külföldre megy.Akkor én is kezdjem 40 évesen fontolgatni, hogy a szomszédra, vagy aszociális munkásra hagyom a házamat?Tudom, hogy nem azért megy külföldre mert sz@rik a fejemre, hanem azért, mert itthon nem lehet boldogulni.Csak ezért még nem iratnám idegenre a házam, aki még annyit sem tett értem.
2012. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Látom nem fogják egyesek az adást.

Az édesanyja zavart. Ti nem láttatok még zavart embert? Képesek olyan dolgokról képzelegni, vagy olyan dolgokat látni, ami nincs ott és soha nem is létezett.

Barátnőmnek mindig a gyerekét keresni a zavart rokona,pedig soha nem volt gyereke barátnőmnek. Mindig megkérdezi hogy van a kicsi és hogy hol van a kicsi, miért nem hozta. Ezek után pedig megy a cirkusz, hogy mit művelt a kisgyerekkel.

Szóval elképesztő, hogy mit tudnak levágni. Szegény dédim mikor zavart volt összeverekedett egy másik öregasszonnyal :D Aztán hála a jó istennek teljesen kitisztult, azóta ő is röhög ezen :D

2012. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ha zavart, akkor elvileg gyámság alá kéne helyezni.Akkor nem is tudnák a vagyonából kiforgatni, mert nem számítana semmi, amit önkezűleg aláír.Erről, hogy zavart kellene is hogy tudjon az orvos, családsegítő, vagy valami, mivel veszélyes állapot ez minden tekintetben.
2012. dec. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van, de ha jól értem az orvos tud róla.

Na most lehet ez enyhe zavartság, lehet ciklikus, és lehet hogy pont teljesen tiszta, amikor orvoshoz megy.


Nézzétek meg a Vas Lady című filmet. Csodálatosan bemutatja a zavartság egy formáját.

2012. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
# 9/24 írtam, és még mindig nem világos, hogy miért is barmoltál le? Ha most sorba vesszük, hogy nem élsz együtt az anyukáddal, ráadásul külföldre készülsz menni, akkor nem értem, hogy mit vársz tőlünk? Ha magányos lesz, mert te távol élsz, akkor bizony minden előfordulhat. Gyámság alá sem tudod venni, mert a gyámnak kezelnie kell a jövedelmét és gondoskodni kell róla. Persze a gyámság alá vevést, még megelőzi egy orvosi diagnózis is, hogy gyámot kell kijelölni számára. Milyen tanácsot vársz tőlünk?
2012. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!