Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a hangos szomszé...

Mit csináljak a hangos szomszédokkal?

Figyelt kérdés
A felső szomszédaink igazi dalospacsirták, állandóan üvölt a zene, ráadásul rengeteget kornyikálnak a zenére. Voltam már fent szólni ezerszer, hogy halkítsák le, akkor mindig lehalkítják, majd másnak, vagy még aznap kicsit később kezdik előröl. Egy kamasz lány és az apja laknak ott, de hiába beszélnék az apával, alig van otthon és ő is ugyanúgy gátlás nélkül üvölteti a zenét. Már nem tudom mit csináljak, a nap bármely szakában elkezdenek zenét hallgatni, nekem meg felmegy rögtön a vérnyomásom. Ráadásul ugyanazt a számot hallgatják újra meg újra... A rendőrséget nem merem így kihívni rájuk, hogy az apjával nem beszéltem, de egyszerűen nem tudom mikor van otthon. Nem tudom már mit csináljak, rettentő idegesítő, most is üvöltve hallgatja a zenét a kiscsaj meg visong hozzá, én tanulnék, de nem tudok rá figyelni, elegem van már belőlük...
2012. dec. 6. 10:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pontosan, beszélj a többi lakóval. És ha a lakóközösség ír neki közösen egy hivatalos levelet, akkor talán észbekap.
2012. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ha üvölt a zene, akkor valóban közös képviselő, rendőrség, sőt előtte meg is mutathatod nekik, hogy mennyire áthallatszik hozzátok, lehet, nem is tudja. Hívd át magadhoz, a zenét meg hagyja üvöltve, akkor rájön, hogy tényleg zavaró.
2012. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia,küldd el neki CD-n ezt a számot!


http://www.youtube.com/watch?v=y-u_kTmavsI

2012. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Először menj fel hozzájuk és próbálj velük szót érteni.

Ha ez nem megy, akkor este 10 utáni zajnál nyugodtan hívd ki a rendőrséget.


Ha a nappali zaj is túl erős, akkor peidg írni kell egy feljelentést, most nem tudom, hogy hova, mert már nem otthon élek Mo-n, de régen a jegyzői irodába kellett címezni, a szabálysértési hatóságnak.


Mivel van olyan, hogy szomszédjog, még polgári peres útra is viheted az ügyet, csak egy picit macerás, sé sok türelem kell hozzá. De szinte biutos, hogy nyerni fogsz.


Megtehetd azt is, hogy fogod a saját zenédet, beteszel egy nagyon durva zenét, nagytotál hangerőre és menj el otthonról bevásárolni. Az ilyen barom szomszéd szinte biztos, hogy nem a klasszikusokat kedveli, mert azok az emberek nagyon normálisak. Rachmanyinov zongoraversenyeit ajánlom, vagy Debussy műveit. A lehető legnagyobb hangerőn. A szomszédaiddal beszélj előtte, azokkal, akik normálisak és kérj elnézést. Mondd meg, hogy terápiás céllal lesz.


Ha ez nem működik, akkor rendőrség és feljelentés (panasztétel).

2012. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Olyan hangerővel hallgatják a zenét, hogy simán értem a szövegét.. Tényleg rettentő zavaró, de haragot sem szeretnék. A többi lakót valószínűleg nem különösebben zavarja, mert nincs közvetlen falszomszédjuk (a kapcsolószekrény van a lakás mellett, és legfelső emelet), de majd körbekérdezem a lakókat, hallanak-e belőle valamit. Lehet, hogy ha többen beszélnénk velük megértenék. Egyébként az is simán megeshet, hogy nem tudja, milyen hangos, mert tőlünk sosem hallanak egy hangos szót sem, pont azért, mert én viszont tudom mennyire idegesítő... Majd próbálok az apukával beszélni, hátha sikerül szót értenünk.

2012. dec. 6. 22:19
 16/16 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy.Nálunk kert van de a szonszéd minden nap több óra zenével terhel,meg a hétvégi bulikkal.Mivel többször szóltunk,de leszarja,sőt még meg is van sértődve,hogy merünk szólni,innentől reménytelen.Az ilyen csak magára van tekintettel,hiába is vágnál vissza,csak háború lenne belőle.
2014. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!