Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek helyre tudom még...

Szerintetek helyre tudom még hozni ezt a családi helyzetet gyermekként, unokaként?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, maradtam anyuval, apu pedig a nagyszüleihez költözött. Először sűrűn tartottam velük a kapcsolatot, aztán megromlott - úgy gondolom, hogy mindkét fél hibáztatható, tehát talán én is, hiába voltam még gyerek -, mára pedig már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot. Sem személyesen, sem telefonon (nem egy városban élünk). Ahogy egyre idősebb leszek, talán közelebb kerülök a saját családhoz, egyre nagyobb az igény bennem, hogy apával, illetve szüleivel, tehát nagyszüleimmel rendbe hozzam a kapcsolatomat... Félek viszont kicsit, nem tudom, hogy mitől, de félek... :S Most pl. tuti nem merném felemelni a telefont, elmondani nekik ezt, amit most leírtam... :S Szerintetek érdemes lenne mégis rávenni magam a próbálkozásra? Vajon hajlanának arra, hogy átbeszéljük, rendezzük a kapcsolatunkat? Van egy részem, ami úgy érzem, hogy a helyzet miatt üres... a szívemben.


L22


2012. dec. 7. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy nagy levegőt és tedd meg! Nem kell félni, ők is szeretnek téged, tedd meg te az első lépést. Egyszerűen telefonálj és mondd, hogy szeretnéd meglátogatni őket, mikor nem zavarsz. A többi jön magától vagy telefonon vagy személyesen. Hajrá!:)
2012. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon lámpalázas vagy, írásban (mail, posta, közösségi oldal) is megkeresheted őket. Az az előnye, hogy nem kell beszélned, illetve bármikor félbeszakíthatod az olvasást, ha nem tetszik a válasz, a hátránya meg, hogy több (esetleg sok és felesleges) várakozással jár.
2012. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyerekként te semmiről sem tehettél, valószínűleg anyád vadított el apádéktól. Vagy apád döntött úgy, hogy többé nem tart igényt az elhagyott családra, rád sem. Nem biztos, hogy jól fog beütni a kapcsolatfelvétel, lehet, hogy azt fogják hinni, pénzt akarsz tőlük...
2021. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!