Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti nem szégyellnétek...

Szülők, ti nem szégyellnétek az iskola/tanárok előtt, ha a 15-18 éves lányotok terhesen járna iskolába?

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 Jégtánc ***** válasza:
68%
Szégyen ide ,szégyen oda,mindenkit lepontoznak:))))Tök mindegy mit írsz
2012. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, de azért meglátszik, hogy megint eljátszák a mártírt.

Mondja mindenki, hogy nem szégyellné, de ugyan vonuljon már vele végig az ismerősök között. Ki a fene nem szégyellné,hogy mindenki összesúg? És nem a gyereket szólják meg, mert ő még csak egy gyerek, feltéve persze, ha 15 évesről beszélünk. Hanem az anyját. És van is igazuk.

Az elvárt viselkedés, hogy ne szégyelljük, támogassuk, ezért is ilyenek a százalékok. Ettől függetlenül az emberek java része igenis szégyelli és titkolja, ameddig tudja.

Persze nem mindenki, de a többség igen.

2012. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
72%

"Nem tudom, itt a nagy átlag hány olyat ismer, aki "véletlen" esett teherbe normális védekezés mellett, én ilyenről a környezetemben sosem hallottam "


Én ismerek, anyukám az :) Én óvszer mellett, a kistestvérem spirál mellett érkezett. A másik testvérem naptármódszer és megszakítás mellett, de ugye annál van jobb védekezési mód, így nem sorolom ide. Azon kívül van barátnőm, aki erős fogamzásgátló mellett (akit írtam, hogy évfolyamtársam volt). Szóval az én közvetlen környezetemben elég sok ilyen eset történt, szóval igenis van hibaszázalék!

2012. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
46%

Óvszer mellett csak úgy lehet teherbe esni, ha az kiszakad és nem vesznek be utána esemény utánit.

Bár nem tudom abban a korban, amikor anyukád terhes lett veled mennyire voltak elterjedve ezek a tabletták.


A spirállal nem vitatkozom, annak én is láttam már pár következményét.


A tablettát pedig normálisan kell szedni. Aki nem szedi úgy, az teherbe eshet.

2012. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
84%

Volt középsuliba egy osztálytársam, aki 2-3 hónapon keresztül nem járt be. Azt hittük, hogy magántanuló, de nem lett az.

Egyik nap megjelent elég szép hassal. Kiderült, hogy terhes. Mielőtt jött volna újra suliba, az ofő és az iskola pszichológus elbeszélgetett velünk, hogy ne szekáljuk, meg ilyesmi..

Elég jóba volt a lánnyal mindenki, sokat beszélgettünk vele, így nem értettük, hogy miért kérik/mondják ezt.

Aztán ugye másnap lecsengett mindenkinek, hogy miért lett velünk "elbeszélgetve".


Hetekig senkihez sem szólt hozzá, magába fordult. Nem szólt hozzá semmihez, a tanárok sem sűrűn feleltették. Pedig előtte jó tanuló volt.

A terhessége vége felé kiderült, hogy megerőszakolták. Ő ezt nem mondta el otthon és így a gyermeket sem tudták elvetetni. Nagyon megviselte ez őt (nem csodálom), de a saját pszichológusa szerint a közösség jótékony hatással lett volna rá. Semmit sem "gyógyult".

Aztán úgy a 7-8. hónapban elment magántanulónak.


Most már 26 éves, van egy férje és 2 közös gyermekük. Így 3 gyermeket nevelnek.

Leérettségizett, diplomázott tavaly. Meg nem mondanám róla, hogy ilyen történt vele.


Egyébként a szülei nem szégyellték őt, nagyon féltették és sajnálták, hogy ez történt.

Nem biztos, hogy valaki felelőtlenség miatt esik teherbe..

2012. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
64%

A 14-esnek igaza van.


ANyukád egészen más kérdés, 20 éve valószínűleg nem volt esemény utáni...ma viszont van, és ha kiszakad a gumi és mégsem vesznek, hát - akkor magukra vessenek, az NEM normális védekezés, ha tisztában vannak vele, hogy fennáll a terhesség lehetősége, de sz*rnak bele.


Spirál...az sosem számított normális védekezésnek. A naptármódzsernek 40 körüli a pearl-indexe, ami azt jelenti, hogy egy éven belül kb. 40% esélyed van teherbe esni vele, ennyire biztonságos. Ráadásul teljesen értelmetlen is, hiszen az orgazmus okozat a nőnél spontán ovulációt, ami feleslegessé teszi a naptármódszer használatát.Az ilyen alacsony hatásfokú fogamzásgátló módszerekből min. 2-3 kombinálása javasolt, hogy egy nagyjából biztonságos arány kijöjjön: pl. naptármódszer hőmérőzéssel és spermicides védőszerekkel, stb. - azonban ha csak egyet alkalmaznak az közel sem felelősségteljes, és ha akár 3-at is, még az sem nyújt megközelítőleg olyan hatásfokot mint az óvszer vagy a tabletta.


A tablettát meg igen - szedni kéne rendesen, aztán nem esik teherbe...

2012. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
89%
21 éves vagyok, tehát nem ma volt. Azok a gumik még nem olyanok voltak, hogy rögtön meglátszik, ha kiszakad, ráadásul esemény utáni sem nagyon volt. Anyukám óva intett, hogy ne használjak Rako gumit :D A tabletta kétélű dolog. Egyrészt persze, figyelni kell arra, amit a betegtájékoztató ír, másrészről egy csomó minden nincs benne, pedig gyengíti a hatását, pl. nagyobb mennyiségű C vitamin, gyógynövényes készítmények, és ezekről a legtöbb nőgyógyásznak fogalma sincs! Így a szerencsétlen nyugodtan issza mellette a megfázás elleni gyógyteát, miközben lehet, hogy gyengítette a hatást, erről viszont nem ő tehet...
2012. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
61%

15 éves gyereknek az se normális aki megengedi,hogy megtartsa a gyereket. Bármennyire is hülye volt,ezt biztos nem engedném.Se tetsileg se lelkileg nem érett egy 15 éves tinilány,hogy kihordjon és felneveljen egy gyereket a 21. században.

Én magamat szégyellném a legjobban ha ilyen történne.

2012. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
32%

Én ebben a spontán ovulációs teherbeesésekben nem hiszek.

Idő kell, ameddig megérik a pete. Ha idő előtt megreped a tüsző, akkor a kiszabadult petesejt éretlen. Nem fog hirtelen éretté változni. Szóval lehetetlen a megtermékenyítés, az éretlen pete nem termékenyül meg.


Az sokkal valószínűbb, hogy vasember style a pasi, és a spermák szépen ott csücsülnek és megvárják az érett petesejtet.


Amúgy a Rako szerintem nem olyan szar :D

2012. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
56%
De bizony, hogy az! Rettenetes nagy szégyen. De hát nem lehet bújhat el a világ elől a szülő, hiszen dolgoznia kell, van magánélete, szórakozása, folytatnia kell a megszokott dolgait, még ha a föld alá süllyed is.
2012. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!