Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti nem szégyellnétek...

Szülők, ti nem szégyellnétek az iskola/tanárok előtt, ha a 15-18 éves lányotok terhesen járna iskolába?

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 vkrisz81 válasza:
91%
jajj de mókásak vagytok, főleg az utobbi hsz-ekben :D nem értem hogy jutottunk el a 18 éves gyerekláyntól a 11-15 évesig? mondjuk arra senki sem bukott rá hogy azt irja 15-18éves.. akkro 2 lánya van és mindkettő várandós? azt hiszem attol is fugg hogy hogyan lett az! mr intelligenciáűva egyetértek abbanm, hogy nem a saját világunkkal nézni mindenkit, hanem egy külső szemlélőként! lehet hogy az a 18 éves lány olyan dolgokat látott már 15 évesen hogy érettebb mint sok 30éves anyuka! lehet hogy halálosan szerelmes, de lehet hogy csak átverték.. ki tudja? de a legszebb dolog talán egy gyermek minden családban, és nem cssak egy felelőptlen anyukát kell látni aki 18évesen szulni fog(mamáink nem ezt tették????), hanem az unkát is, az uj csaldtagot! szoval ha egy anya inkább szégyenkezik ahelyett hogy a gyereke mellett álljon, az meg is érdemli a sorsát! minek is az olyannak gyermek? nem azért vállalta anno mert eltokelte minden hulyesegevel butasagaval egyutt szeretni fogja es tamogatni? no hát ha mégis inkább szégyenkezik talán nem is érettebb a 18 éves lányánál! mindent csak globálisan tessék vizsgálni!
2012. dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
90%

Tudom engem is le fogtok pontozni de nem érdekel...leírom a véleményem és kész!


Milyen szülő az aki szégyelli a saját gyerekét? Egy szülőnek az a dolga hogy mindig, mindenben a gyereke mellett legyen.

Főleg egy terhesség alatt, nagyon nagy szüksége van olyankor a gyereknek az anyjára! És pl. büszkén végigmennék a gyerekemmel bárhol, még ha hatalmas hasa is lenne, segíteném mindenben, úgy ahogy az én anyum tette ezt nemrég.

Én is iskola közben lettem kismama, bár tervezett volt a baba, megvan a normális családi háttér ahhoz hogy felneveljük, és az utolsó évem volt, most 20 éves vagyok van egy 7 hónapos gyönyörű lányom, és igen én is és édesanyám is büszke volt rám, hogy ilyen hamar kialakult a felelősségérzetem nem csak magamért hanem egy másik életért is aki teljesen rám van még utalva!


És ismerek nem is egy olyan lányt aki 15-16 évesen szülte meg a gyerekét, és semmi baja nem lett se testileg sem pedig lelkileg, azóta is boldog családban élnek.


Mindenki tudja hogy a gyerekek eléggé hóbortosak 14 éves koruktól, és el lehet annak a gyereknek mondani százszor is a védekezéseket, de van hogy a szép szóból sem értenek.

Igen van hogy becsúszik, egy példa, ismerősöm nem volt tervezett baba, gyógyszer és gumi mellett csúszott be...

és van olyan is, akinek megvolt 9 hónapig rendesen, és az első 2-3 hónapban ugyan ki gondolta volna hogy ő terhes, hisz megjön neki rendesen...


Na szóval...senki ne szégyellje se magát sem a gyermekét ha nő a pocak, mert nincs csodálatosabb dolog egy babánál, az iskolát pedig 1 max. 2 év csúsztatással is be lehet fejezni.


U.I.: Szerintem a ti nagymamátok sem szégyelte magát, amikor édesanyátok esetleg veletek volt kismama tizenéves korban...

2012. dec. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
9%

Csodálatos, ha nő a pocak? Maximum ha az illető lelkileg és anyagilag erre készen áll.


Tudod, aki nem akar gyereket annak egy gyötrelem és kín az egész. Ez nem mindenkinek olyan húde csodás élmény.


Akinek pedig anyagi kerete nincs rá, hát tudod én láttam már ilyet. Azóta már nevelőszülő neveli a két gyereket. Most ez jó így?

2012. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
0%

"Én is iskola közben lettem kismama, bár tervezett volt a baba, megvan a normális családi háttér ahhoz hogy felneveljük"


Ezt szerinted ki veszi be, hogy 18 évesen megvan a normális családi háttér egy gyerek érkezéséhez? :D Az anyagaikat meg majd a szülők adják persze... :D az meg megint más kérdés, hogy majd amikor befejezed végre az iskolát, és mehetnél dolgozni is, mert a kicsi már elég nagy, akkor senki nem fog felvenni, mert 1.: senkinek nem kell olyan felelőtlen alkalmazott, aki már 19 évesen szült, 2.: a kutya sem vesz fel 22-3 évesen 0 munkatapasztalattal ÉS gyerekkel, épphogy elvégzett iskolákkal.


De azért vergődj csak, hogy mennyire megtervezted és milyen jó ez így.

2012. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
54%
Alapból kisgyerekes nőt nem vesznek fel szívesen, én tökéletesen meg is értem, én sem venném fel, amióta láttam pár anyukát, akik az egészséges gyereket orvoshoz vitték, csak hogy táppénzre mehessenek.
2012. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

#53, tudod, szerencsére nálunk adott, hogy az a nő döntsön a terhessége kihordása mellett, aki ezt szeretné. Tehát kiindulhatunk onnan szerintem, hogy annak nő a pocak, akinek ez öröm, akinek meg nem az, az más megoldást választ.

Nekem semmi bajom azzal, ha egy nő a párjával a terhesség kihordása mellett dönt, azzal se, ha a megszakíttatása mellett... akikkel bajom van, azok a szorítón kívülről beszólogatót, ilyen vagy olyan okból erkölcsi lángpallost lóbálók. Azt gondolom, hogy ehhez a döntéshez köze van a terhes nőnek meg a párjának, dönteni nem dönthet, de alappal lehet véleménye azon közeli hozzátartozóknak, akiket ez a dolog közvetlenül érint (szülő, testvér) azután itt a vége fuss el véle... Iskolának, tanárnak a világon semmi köze hozzá... ha úgy tetszik, a "bekussol!" kategória...

2012. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
9%

??? Te tudod mit beszélsz??


18 éves kor alatt a szülő nem köteles aláírni az abortuszt, tehát a gyerekének meg kell szülnie a gyereket.


Szerintem pedig bőven van köze hozzá a társadalomnak, tekintve, hogy adózik és hogy borzasztó olyan gyerekeket látni, akiket a fene nem akart és ezt egész életében éreztetik vele.


Csodálatos világ lenne, ha csak az szülné meg a gyereket, aki szeretni és tisztességesen nevelni is fogja, de lássuk be, hogy rohadtul nem ez a gyakorlat.

2012. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
#55, érdekes, én lógósokat nem vennék fel szívesen... ez messze nem a kismamák "privilégiuma", mutatok neked tucatjával 30-as szinglit, aki egész nap a facebookon lóg, csetel, ismerkedik, a magánügyeit intézgeti a céges telefonon, ostoaságokról fecsegve tartja fel a kollegáit is, igaz bejár, de csak sűrűbben vagyunk tőle...
2012. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

"??? Te tudod mit beszélsz??

18 éves kor alatt a szülő nem köteles aláírni az abortuszt, tehát a gyerekének meg kell szülnie a gyereket."

#57, igen, én tudom, te viszont fuss még egy kört. Valóban, 18 éves kor alatt a fiatalkorú MINDEN nem életmentő műtétjénél a gondviselők egyikének alá kell írni a műtéti beleegyezést - de ha nem teszi meg, akkor a gyámhivatal ezt hivatalos eljárásban pótolja, és ennyi.

Bé is tenné a kiskaput, ha egy szülő ilyen szinten uralkodhatna a gyereke felett, ahogy te ezt gondolod, nem a középkorban élünk, csókolom...

2012. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
9%

És szerinted melyik gyerek mer elmenni a gyámhatóságra??

Mi lesz vele, ha a műtéttel végeztek? Hazamegy és egész további életében lelki terrorban fog élni.


Ez így jól hangzik,de ettől még nem fogják megcsinálni! A szülőnek hatalmas visszatartó ereje van. Én nem is értem miért újdonság ez bárkinek. Mintha nem látnátok rá példát.


És igen, valóban vannak unatkozó 30-asok, de ettől még sajnos létezik bőven az a kategória, akit én említettem, és ezek miatt szívnak a rendes családanyák, akik nem élnek vissza a helyzettel. Bocs, nőként mondom, hogy én sem szívesen vennék fel ilyet a sok negatív tapasztalat miatt.

2012. dec. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!