Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig támogatnátok egyedül...

Meddig támogatnátok egyedül maradt szülőtöket, mennyivel?

Figyelt kérdés

A helyzetünk nem egyszerű, de megpróbálom egyszerűsítve leírni.

Édesapám meghalt. A temetés össze-vissza több mint 200ezer volt. A rokonság ebből 60at dobott össze, a többit nekünk kellett, anyumnak, tesómnak és nekem.


Anyum közszférában dolgozik, 150et keres.

Bátyám szintén, de jobban keres, kevés kiadása van (olcsó albérlet, stb.), nem tudom mennyit, de lényeges spórolt pénze volt a temetés előtt.

Én 180at keresek, de csak szeptember óta, előtte nagyon keveset. Messze élek, drága albérletben. Januártól 200ezer lesz a fizum. Alig van spórolt pénzem, így a temetés után, kb. 50ezer.

Özvegyi nyugdíj kb. 55 ezer lesz.


A tények:

370 ezer forintos elmaradás, hitelkártyán.

9 milliós hitel, törlesztője 45 ezer, árfolyamgát, így törlesztés vége után is kell fizetni. Még 14 év van hátra.

Édesanyám egyedül egy nagy házban, mellette egy kisebb ház. Jelenleg egyik sem érne semmit a piacon (vidék).

Mivel egyedül van, be kéne szerelni riasztót a házba (40-50ezer)

Rezsi (2 házra): 5-60 ezer. De lehet így télen több.


Mi tesómmal messze élünk az özvegy anyámtól, saját életünk lenne persze. Hazaköltözést elutasította tesómtól, én nem tudnék, nem is akarok, hisz nincs lehetőség errefelé. Rokonok nem tudnak többet segíteni.


Az egész történethez hozzátartozik: a 2 szülő hosszú évekig elhanyagolta a tartozásokat, néha halmozták, nem foglalkoztak vele. Albérlő, ház eladása nem jöhet szóba.


Ha a helyemben lennétek, mennyivel támogatnátok szülőtöket, meddig (mikor Ti is épp elkezdenétek építeni a sajátotokat)?


2012. dec. 8. 19:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez szülőtől is függ. Párom édesanyja hasonlóhelyzetbe van, csak ő nem özvegy hanem elvált az 3. férjétől... ahonnan még egy kései gyerek is maradt. Autóhitel, lakáshitel, egyébhitelkártyák, számlája mínuszba plusz minden rokonnak tartozik már 1009-200 ezrekkel. Egy darabig mi is segítettük, de azt látom, hogy folyton cigarettázik, napi 10 kávét megiszik, havonta házhoz megy a fodrász, a wc-re autóval jár és csak a legmárkásabb szalámikat stb eszi. Na ezek után egy forinttal nem segítünk, csak a gyereket sajnálom de neki hiába adunk zsebpénzt elveszi tőle...
2012. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A kicsi nem túl jó állapotú vályogház.

Legnagyobb baja, hogy kültéri WC van hozzá. Természetesen nincs pénzünk felújítani, anyum évek óta erről álmodott és akkor akarta kiadni.

Ezért nem tud ő sem odaköltözni.


Nem azért kérdeztem, mert nem akarom támogatni. De nem tudom mennyivel. A múltbéli segítséget (lelki, ill. hogyan ütemezhetnénk be a tartozást, mivel spórolhatnának, stb.) elutasították. Bevásárlással, stb. segítettem őket párszor, mikor tudtam.


24 vagyok. Kb. 20 éves koromig támogattak.


3-asnak pedig: anyum igenis nagyon sokáig veszekedett velem egy döntésem miatt (elfogadjam-e ezt az állást vagy tanuljak mesteren), nagyon sok lelkifurdalást, sírást okozott. Inkább nem részletezem apám hogyan fordult felém sokszor, mert nem gyalázom az emlékét. De annyit mondok, nem szépen, még ha segítő szándékú is voltam.


De: ezeken túl sem akarom teljesen magára hagyni.

Viszont hallani akarom, más hogyan látja.

2012. dec. 8. 20:13
 13/16 anonim ***** válasza:
Én összedobnék arra a wcre, annyira ne mvészes, ha pl öcséd tud burkolni, glettelni vagy ilyesmi. Ez hamar megtérülhet a ház kiadásából.
2012. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%

kifizetném a rezsijét. ennyi a max. de csak ha spórolna, és nem más kukijával verné a csalánt...


a hitel az ő dolga, a kaja is. najó, havi 1 tartóscikkek bevásárlás még talán beleférne. nekem.


de azt nem tudom, h te hogy tudod ezt kigazdálkodni...

2012. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben: a szülőmet támogatom a haláláig, amennyivel tudom. Mert szerintem ez a család egyik feladata.

A gyakorlatban ez úgy módosul, hogy keresünk egy reális és mindenki számára elfogadható megoldást, és annak függvényében támogatjuk.


Ha jól számolom, durván 200e anyukád bevétele. Ebből 50 a hitel, 50 a rezsi, marad 100e. Ebből 30-50 ezret gond nélkül fordíthat a hitelkártyatörlesztésre, és a maradékból meg tud élni. Egy éven belül lejár így a hitelkártya, marad 100e neki tisztán. Abból azért nem olyan nehéz megélnie.


Én a helyedben most azt tenném, hogy kifizetném a riasztót, mert most neked áll rendelkezésedre az az összeg (ha a bátyádnak is van még tartaléka, akkor felesben). Anyukádnak azt mondanám, hogy vállalja, hogy havi 50 ezret törleszt a hitelkártyára, és ha gáz van, mert nem elég a maradék pénze hó végéig, akkor a bátyád és te max. 10-10e Ft-tal megtámogatjátok.

Így nektek nem olyan veszélyesen nagy havi plusz kiadás, ha anyukátokat segíteni kell, és ez is kb. 8 hónap alatt lejár, utána már elég jövedelme lesz, hogy ha nem történik valami komoly baj, akkor gond nélkül meg tud élni belőle.

Ja még egy! Amint visszafizette a hitelt, fel kell mondani a hitelkártyákat! Így nem éri csábítás, hogy olyan pénzt költsön, ami még nincs meg neki.

2012. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon köszönöm a számolást, sokat segített. Mindenképp így kéne megoldani, bár még most kérvényeztük az özvegyi nyugdíjat, de legalább visszafelé is folyósítják, így azt a tömbösített összeget is talán már fordíthatja a hitelkártyás törlesztésre.


Persze fel vagyok készülve az ellenállásokra, kifogásokra. :(

Sajnos évekig ezt hallottam tőlük, a gyász ezt még jobban felerősítette, nehezen akarja átbeszélni, reálisan látni a dolgot. De ez a számolás, komolyan, nagyon jó, még egyszer köszi!

2012. dec. 9. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!