Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi a helyes...

Ilyen esetben mi a helyes állásfoglalás?

Figyelt kérdés

Ma kerültem egy olyan helyzetbe, ahol kissé elbizonytalanodtam, hogy mi a helyes ilyenkor.


Férjemmel és a 20 éves lányával beugrottunk egy áruházba hazafelé. A kasszánál a lány az orrunk alá dugott egy aránylag drága desszertet az alábbi kísérőszöveggel:

"Ez nagyon finom, kell nekem, vedd meg!"

Nem az ára volt a bajom, hanem a stílus, úgyhogy mondtam, hogy nem, nem fizetjük ki.

Neki saját keresete nincs, tanul, ami pénze van, az a szülőktől kapott zsebpénz. Nagy puffogva kifizette, majd még hozzátette, hogy bezzeg az apja nekem megveszi, ami nekem kell. Valóban ő fizetett, de a közös bankszámlánkhoz tartozó társkártyával - amin kettőnk keresete van.


Kifelé menet mondtam, hogy az volt a bajom, ahogy "kérte", ha megfelelő hangnemben teszi, szó nélkül megvesszük.

Erre dühösen nekem ugrott, hogy "nem tőled fogok engedélyt kérni, ha kell valami".

A nyelvembe haraptam, nem reagáltam. Amikor hazaértünk, a férjem feljött a cuccokat felhozni, akkor mondtam neki, hogy nem akartam tovább mélyíteni a vitát, de ő négyszemközt ezt beszélje meg a lányával, mert a közös vagyonunkba azért van beleszólásom.

Eddig soha semmilyen, a lány felé történő pénzáramlásba nem szóltam bele, kap pénzt bőven.


Most is a hozzáállása verte ki a biztosítékot, nem az összeg.


A férjem annyiból letolt, hogy most hülye helyzetbe hoztam, mert bár igazam volt, ezt neki kellett volna szóvá tennie, nem nekem - most hogy nézett ki, hogy a lánya ellenében velem értsen egyet?


Erre annyit mondtam, hogy nem a lánya lényével volt gondom, hanem egy konkrét megnyilvánulásával. Szerintem egy 20 éves lánynak már igenis megmondhatja a szülője, hogy "nézd, ebben a szituációban most éppen nincs igazad", ha ő is így gondolja.


Soha nem kerültem még ilyen helyzetben, így nem vagyok teljesen biztos benne, hogy igazam volt-e, jól kezeltem-e a helyzetet.


2012. dec. 8. 19:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
41%
Nehogymár húszévesen hason csúszva kelljen könyörögnie egy csokiért... Nevetséges. Képes voltál különrakni egy vacak desszertet, amit külön kellett kifizetnie? Kicsinyesnek tűnik a viselkedésed.
2012. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#11 - végigolvastad a leírást?
2012. dec. 8. 23:46
 13/15 anonim ***** válasza:

szia!


azért sok függ attól, hogy a csaj milyen hangnembe adta elő, mert le írva lehet, hogy durva, de élőben lehet hogy csak te reagáltad túl, mert a "közös" kártyával fizetett "apa" ...


szóval innen nézve senki nem tudja neked megmondani, hogy kinek volt igaza.

2012. dec. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Istenem de szánalmas! Ne haragudj de kedvem lenne jól megpofozni a nevelt lányod!


1. ha van pénze, és nem akar tőled "engedélyt" kérni, miért nem ő maga fizette ki egyből?!

2. a Te pénzedből is kap, együtt éltek - most akkor nem nevelheted?! Sajnos ráfér erre a nyafka kis csitrire, mert 20 évesen is úgy viselkedik mint egy 13 éves.


Apuka így a büdös életben nem engedi el a kezét majd, királykisasszony meg nem is akarja. Ideje lenne felébrednie, már rég nem gyerek.

Más ennyi idősen már keres, legalább ösztöndíjat v. feketét, de MINIMUM van annyi becsület meg józan ész benne hogy "kuncsorgás" után nem neki áll feljebb!!!


24/L

2012. dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha a férjedre hagyod a lány helyrerakását, nem te teszed meg, akkor annak meg az lett volna az eredménye, hogy nincs eredménye. Ugyanis ha ezt ilyen kellemetlen szitunak érzi, akkor később, négyszemközt sem tette volna szóvá a lányának. Lett volna már 20 éve, hogy szóvá tegye neki, de a mellékelt szitu alapján látható, hogy nem tette.
2012. dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!