Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek ha nem tudok....

Hogyan segítsek ha nem tudok. Vagy ne menjek haza?

Figyelt kérdés
Elköltöztem otthonról,mert nem volt munkám és egy másik városba találtam csak. Konkrétan 300Km-re csak az otthonomtól. Muszáj volt minél elöbb munkát keresnem,mert van személyi kölcsönöm amit anyukámnak vettem fel h tartozásokat rendezzen belőle,és hát azt fizetnem kell. Amig otthon laktam a fizetésemből kb 12 ezer ft maradt meg magamra,a többi elment a hitelre meg amit beleadtam a családi kasszába. minimálbért kerestem 70 ezer ft-ot kb. Most kb 15ezerrel többet keresek,de vmivel több kiadásom is van,albi,kaja,stb.. az amivel többet keresek,az arra jó h hazatudjak látogatni. De már azon vagyok h azt ami a hazalátogatásomra van pénz majd haza utalom anyukámnak. Mert mikor beszélünk,mindig mondja h nincs semmire pénz,kajára is alig jut,vanh nincs is. tesóm,tesom gyereke és anyukám élnek együtt. Hitel van a házon,csak anyukám dolgozik. Tesom csak gyest kap,de az is lejár februárban. Nem talált eddig még munkát sajnos. Anyukám mindig mondja h kéne aza pénz amit én nem adok. Hülyén érzem magam mert eljöttem ilyen messze de itt van biztos melom,otthon meg semmi nem lett volna... most utoljára azt mondta h anya ha megyek karácsonyra haza akkor ne lesz otthon kaja,mert vagy gázt fizet be vagy bevásárol karácsonyra? nem tudom mit tegyek... utaljam haza azt a pénzt ezenúul amit a hazaútra szánok? Pedig már nagyon hiányzik a családom...
2012. dec. 9. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívszorító a leveled..

Szülő vagyok, a gyerekeim messze..nagyon messze.

De hidd el, mi sem vagyunk gazdagok. Mégsem panaszkodom soha a gyerekeimnek. Mert nem fájdítom a szívüket.Már régóta spórolunk a nyugdíjunkból, ha hazajönnek, még az utiköltséget is kitudjam nekik fizetni. De most úgy látszik, egyik sem tud jönni. És ez rosszabb, mintha kenyerünk sem lenne..Ha a szíved fáj a hiányuktól, akkor

menj haza. Mert én mit nem adnék,ha az enyémek tudnának jönni..hónapokig inkább éheznék, fáznék, bármit.

Mert haragszom a világra is. Az országra, amelyik elvette őket tőlünk. Mert a mai fiatalnak vagy koldusbot, vagy vándorbot jut??

Menj haza!

2012. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos le leszek pontozva, de én úgy gondolom, hogy inkább a saját életeddel kellene törődnöd. Már felvették egy hitelt anyukádnak, amit TE fizetsz, és elköltöztél otthonról, ami azt is jelenti, hogy nem "terheled" a családi kasszát.

Ennyi segítség legyen elég a családodnak. Neked is el kell kezdened az életedet, tudnod kell valamennyit félrerakni a jövődre. Anyukád nem várhatja el, hogy őket hármójukat is te tartsd el!

Tessék a tesódnak is munkát keresni, és igénybe venni a lehetőségeket, és nem rajtad élősködni a gyerekével együtt. Kérjen gyerektartást (már, ha nem kap, és járna), nézzen utána, mik a megoldások. És dolgozzon.

Te pedig tedd el szépen azt a 12 ezret magadnak, amúgy sem sok, de a TIED!

2012. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen képtelen lennék elvárni a gyerekemtől, hogy így segítsen. Persze, aranyos, ha segít, megköszönöm, de sose lenne ez elvárás. Ezért nem kívánnám, hogy ránk költsd a pénzedet, viszont örülnék, ha a saját pénzedből hazajönnék. Viszont te ismered a családot. Ha most jobban kell nekik a pénz, inkább küldd azt haza, mert akkor lehet, hogy azzal nagyobb örömet szerzel.
2012. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szeretnék magamra is gyüjteni,de amig ők ilyen helyzetben egyszerüen képtelen vagyok arra h mig ők a napi kajával küszködnek mit egyenek csak szemet hunyjak. nagyon magányos vagyok itt ahol vagyok,nagyon hiányzik minden és mindenki otthonról... de ha hazamegyek karácsonykor,csak még egy éhes szájjal több :(
2012. dec. 9. 17:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék haza akkor (bár a szívem szakadna meg), viszont a pénzt sem küldeném el.

Nem arról van szó, hogy te milliomos vagy, hanem arról, hogy éppen hogy marad valami neked is.

Plusz fizeted anyukád hitelét - eleve emiatt kellett elköltöznöd.

Ne csinálj már mártírt magadból, ennyi segítség bőven elég.

Nem értem, miért kéne még a testvéredet és az ő gyerekét is eltartanod, ez baromság.

2012. dec. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 tetris ***** válasza:
100%
Éld csak a magad életét, úgy, ahogy neked jó. Édesanyádat pedig a testvérednek kell tovább támogatnia, hiszen még a gyereke is ott él anyukátok nyakán. Menjen csak el dolgozni a tesód, és fizesse szépen a hiteleket. Te pedig ne vedd magadra, hogy nincs karácsonyi eszem-iszom. Látogasd meg őket, ha úgy van kedved, és vigyél haza nekik valami kis finomságot, amit ki tudsz fizetni. De nem veheted a nyakadba az egész család gondját-baját.
2012. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, nem igaz, hogy még Neked van lelkiismeret furdalásod, mert három emberről kell még gondoskodnod..

Bármilyen munkát elvállalnék, nem a gyerekemen élősködnék.

Tesód is vállalhat takarítást, bármilyen munkát..

Tudod, szülőként írom: nem tennék ilyet a gyerekemmel..hogy dolgozzon, és még az ő lelke fájjon azért, mert én, és a testvére nem tud megállni a saját lábán. Hát ideje talpra állniuk!!!

2012. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Lehet h tényleg én vagyok rosszul beálítva h ennyire magamra veszem az ő gondjukat is...

De tesóm is keresi az állást,csak sajnos nem találom.. nemrég volt neki egy de beteg lett a gyerek,el kellett vele mennie táppénzre és ezért elküldték. Sőt az utolsó havi bérét i se fizették,most megy majd ez miatt is bíróságra. Rosszul érzem magam az miatt mert ugy érzem nem követett el mindent h otthon találjak munkát...

2012. dec. 9. 18:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

azt nem irtad,hogy hány éves vagy

én úgy gondolom szép dolog,amiért segíted őket,de nem kéne kapzsinak lenniük.

nagy áldozatot hozol,és nem hiszem el,hogy ha nagyon akarna, nem találna munkát

közmunka,gyárimunka,ideiglenes....

eld a saját életed....segíts nekik,de annyit,amennyit nelkulozni tudsz.nehogy már közel 100ezres fizetest keresel,és nélkülöznod kell...nem te vetted fel a hitelt......

17éves vagyok

2012. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ne érezd rosszul magadat, hanem kezdd el élni a saját életedet.

Hosszútávon anyukádnak is akkor tudsz segíteni, ha előre tudsz majd lépni. Nem a havi 12 ezer fogja megoldani a problémáját, hanem az, ha fejlődsz, előrelépsz, és idős korában tudod majd támogatni.

2012. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!