Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek ha nem tudok....

Hogyan segítsek ha nem tudok. Vagy ne menjek haza?

Figyelt kérdés
Elköltöztem otthonról,mert nem volt munkám és egy másik városba találtam csak. Konkrétan 300Km-re csak az otthonomtól. Muszáj volt minél elöbb munkát keresnem,mert van személyi kölcsönöm amit anyukámnak vettem fel h tartozásokat rendezzen belőle,és hát azt fizetnem kell. Amig otthon laktam a fizetésemből kb 12 ezer ft maradt meg magamra,a többi elment a hitelre meg amit beleadtam a családi kasszába. minimálbért kerestem 70 ezer ft-ot kb. Most kb 15ezerrel többet keresek,de vmivel több kiadásom is van,albi,kaja,stb.. az amivel többet keresek,az arra jó h hazatudjak látogatni. De már azon vagyok h azt ami a hazalátogatásomra van pénz majd haza utalom anyukámnak. Mert mikor beszélünk,mindig mondja h nincs semmire pénz,kajára is alig jut,vanh nincs is. tesóm,tesom gyereke és anyukám élnek együtt. Hitel van a házon,csak anyukám dolgozik. Tesom csak gyest kap,de az is lejár februárban. Nem talált eddig még munkát sajnos. Anyukám mindig mondja h kéne aza pénz amit én nem adok. Hülyén érzem magam mert eljöttem ilyen messze de itt van biztos melom,otthon meg semmi nem lett volna... most utoljára azt mondta h anya ha megyek karácsonyra haza akkor ne lesz otthon kaja,mert vagy gázt fizet be vagy bevásárol karácsonyra? nem tudom mit tegyek... utaljam haza azt a pénzt ezenúul amit a hazaútra szánok? Pedig már nagyon hiányzik a családom...
2012. dec. 9. 17:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

anyukad eleg felelotlen.

mit hisz,te vagy a pénzes-zsák?

meg ha nincs pénz gázra, akkor inkább ne legyen karacsony.

egy keteves gyerek nemhiszem hogy túl mérvadó,majd jövőre lesz remélhetőleg....

neked meg ne legyen lelkiismeret furdalasod,ők eloskodnek

2012. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyezet! Jó 300km re költöztem otthonról munka miatt, ahol viszonylag rendesen meg tudok élni. Az otthoni helyzet kb ua. mint amit leírtál.


Én, ritkábban járok haza, ha tudok, inkább postán küldök havonta, vmennyi összeget. Manapság már 10.000Ft nem túl sok, de ennél többet nem tudok.


Ráadásul, nálunk már a fűtést is kikapcsolták otthon... gondolhatod. Most megyek haza majd karácsonykor.

Hülye helyzet az biztos. Csak abban bízom, hogy valahogy meg tudják oldani.

2012. dec. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahol most laksz, van sok munkalehetőség? Tesód meg anyukád is költözzenek oda, és a házat meg adjátok ki, amíg ki nem fizetitek a hitelt aztán meg adjátok el.
2012. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Budapestre költöztem... munka lehetőség van... már mondtam is neikik az ötletet,de vmiért nem. anyukűm ahol dolgozik ott ha kirugják kapna végkielégítést,kb egy milliót,az a válasz h azt nem hagyja veszni,nem mond fel.
2012. dec. 12. 20:31
 15/16 anonim ***** válasza:
:(
2012. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Azt is mondják azért is vannak az ellen h fel költözzenek mert nem lenne pénz sem elindulni (albi meg srb...) meg kisgyerekkel itt is ugyanúgy nehéz lenne
2012. dec. 14. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!