Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a páromnak?...

Mi baja lehet a páromnak? Miért viselkedik így? Miért próbál meggyőzni, hogy csak bebeszélem magamnak?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekünk van. A nagyobbat (4 éves) szereti, foglalkozik vele, de a kicsit (5 hetes) mintha nem szeretné. Teljesen másképpen áll hozzá, mint a nagyobb gyerekhez állt mikor pici volt. Amikor rákérdeztem, hogy mi a baja, először csak hebegett-habogott, majd azóta már engem győzköd, hogy csak én beszélem ezt be magamnak. Nagyon kétségbeesett vagyok emiatt, mert a párom már azt mondogatja, hogy minél előbb jöjjön a harmadik baba (három manót terveztünk kis korkülönbséggel), de én így nem szeretnék többet.
2012. dec. 10. 07:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Mindkét gyerek fiú.

Manónak a a párom vezetékneve miatt lettek elnevezve, ráadásul pont a párom nevezte így el őket, tehát nem hiszem, hogy ez a baja.

Közöttünk a viszony ugyanolyan jónak volt nevezhető, mint az első gyerek után, de mostanra kezd megromlani, a párom viselkedése miatt. Én bevonnám a kicsivel kapcsolatos tennivalókba, de ő nem hajlandó semmit csinálni. A kicsik külön szobában vannak, tehát arról sem lehet szó, hogy zavarja a sírása. Az sem valószínű, hogy túl sokat beszélnék róla, mert az utóbbi hetekben már a nagyobbról sem szívesen tartok beszámolót, nem hogy a kicsiről.

Még a saját szülei sem tudják kiszedni belőle, hogy mi a baja.

Már arra is gondoltam, hogy esetleg az a baj, hogy a kicsi ekcémás, de ez szerintem nem olyan nagyságrendű probléma amiből ilyen nagy ügyet kellene csinálni.

Ha így haladunk, nem hogy nem lesz harmadik gyerek de szerintem mi sem maradunk együtt, mert nem vagyok hajlandó eltűrni, hogy valaki olyan stílusban beszéljen bármelyik gyerekemmel, mint ahogy néha ő a kicsivel.

2012. dec. 10. 10:17
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudom,hogy mi lehet a baj.Munkahelyet váltott mostanában?

Miket mond a kicsinek?

2012. dec. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
hogy beszél a kicsivel? ezt nem írtad
2012. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

itt a probléma.ekcéma

Tudom az emberek nem igen hiszik el,de igen is a beteg gyerek a férfi számára gondot jelent(de csak ritkán) nem tudja elfogadni a beteg gyereket szinte selejtnek nézi, szereti de mégis kis távolságot tart tőle mindig.Apám volt ilyen, epilepsziás lettem a születésem miatt és az elején kicsit viszolygott aztán túlzottan imádott végül pedig nem is törődött velem és ha elkapta egy egy részeg "roham" akkor "hibás"-nak nevezett, meg hogy nem vagyok jó semmire.van ilyen azt nem mondhatom hogy a párod is ilyen lesz,de biztos hogy a betegség is benne van a dologban egy kicsit.Lényegében ez őt minősíti le, hisz általa egy beteg gyerek született(legalábbis ez is benne lehet)

2012. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Igen, az ekcéma az oka. A beteg vagy nem egészen egészséges gyereket a férfiak saját magukra nézve kínosnak érzik, és szégyellik, hiúságukban sértve érzik magukat, ezért sokszor ellenségesek vagy távolságtartóak lesznek a gyerekkel. Amikor egy gyerek valamilyen komolyabb betegséggel születik, akkor a férfiak 70%-a otthagyja a gyereket meg az anyát.


Sajnos itt ütközik ki, hogy egy férfi és egy nő mennyire különböző. Egy anya (néhány ritka kivételtől eltekintve) a beteg gyerekét ugyanúgy imádja, mint ha egészséges lenne, a férfi meg a saját hiúságára nézve sértőnek találja, és képes teljesen elhatárolódni tőle.

2012. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!