Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szigorúak a szüleim?

Miért ilyen szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Van barátom már több mint 1 éve, szüleim csípik őt, megbíznak benne, beszélgetnek is sokat, amikor itt vagyunk nálunk. Én általában pénteken és vasárnap délután szoktam átmenni hozzá, ő szombaton jön, mert fősulira ment és csak hétvégente jön haza, megpróbálunk minél többet együtt lenni. Mivel már egy éve együtt voltunk gondoltam már biztos megengedik, hogy ott aludjak, de nem igy történt. Többször is megkérdeztem, és mindig nem. A barátom persze megértette, és nem haragudott, de én igen. Mikor megkérdeztem az okot azt felelték, hogy nem illik mert az ő idejükbe a férfi ment a nőhőz de akkor se aludt ott. Kiakadtak amikor már sokadszorra megkérdeztem az ottalvást, és azzal fenyegetőztek ha tovább folytatom eltiltanak tőle. Tegnap előtt megkérdezték a barátom szülei hogy nincs e kedvem velük menni Pestre vásárolni, ott is aludnánk egy rokonuknál. Én nagyon örültem neki, és barátom is. Megkérdeztem itthon és se igent se nemet nem mondtak. Azt kaptam hogy én nem foglalkozok az ő érzéseikkel, mert amikor ők hivnak el valahova én nem akarok menni, és hogy még nem volt egy hétvége sem amit itthon töltöttem volna (ez nem igaz!). Próbáltam védekezni, de csak rosszabb lett, az egész napot végig sírtam, már ott tartok, hogy amint van rá lehetőségem elköltözök innen. Amúgy segítek anyának sokat, a szobám rendben van, dolgozom is, és kitűnő tanuló vagyok.


Ha tudtok valami tanácsot, hogy hogyan tudnám ezt átvészelni, vagy puhítani őket, légyszi irjatok!:)


Előre is köszönöm:)


2012. dec. 10. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Kezd el munkát keresni. Mondd meg Nekik ha így folytatják akkor 18 után rögtön bye, bye-t intesz! Ilyen szülőknek csak ez használ, hidd el tapasztalat!
2012. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Még nem törted át azt a bizonyos falat, még nagyon gyerekként tekintenek rád. Neked kell kiharcolnod.
2012. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Huhhhh.... elmondom, hogy nálam mi puhította meg egy kicsit anyámat... jobban mondva, a lényegét átköltöm a te esetedre.


Ültesd le őket és teljesen komolyan mond ezt nekik:

"Anya, Apa! Tudom, hogy már beszéltünk erről, de kérlek hallgassatok végig és várjátok meg, amíg befejezem. Szeretnék a barátomnál aludni. Nem, ne szóljatok, azt mondtátok, végighallgattok!

17 éves vagyok, majdnem felnőtt. Jól tanulok és dolgozom, segítek itthon, nem mondhatjátok, hogy felelőtlen lennék. Szeretem a párom, nem hiszem, hogy olyan nagy dolog lenne, ha nála aludnék, ez nem divat kérdése és már nem a ti korotokban élünk.

(Most jön az ütős mondat) Őszintén megmondom, ezzel a tiltással csak azt éritek el, hogy megromlik köztünk a viszony, és ez akkor fog rátok visszaütni, amikor már nem leszek itt. Azt szeretnétek, ha mindig haragudnék rátok és majd évente egyszer látnátok?



Tudom, ez amúgy zsarolás-feelingű, de igaz. Persze, nálunk már durvább dolgokról volt szó, végül tényleg annyira megromlott a viszony, hogy nem tartjuk a kapcsolatot.

2012. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már elsütöttem egy ilyen mondatot: " Gondolom ti is jó kapcsolatba akartok velem maradni miután elmegyek innen." vagyis valami hasonlót de a lényege az volt amit te is írtál. Azt kaptam vissza, hogy ezzel most mélyen megbántottam őket, és nem is értik, hogy hol rontották el a nevelésemet. Már többször leültem velük erről beszélgetni.
2012. dec. 10. 21:51
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Ez érzelmi zsarolás részükről...

Én ezt a tiltós dolgot már 14 évesen sem hagytam.

Nem is próbálkozott anyám, tudta, hogy csak rontana a helyzeten. Helyette elmondta mindig, mit gondol, de hagyta megtapasztalni a dolgokat.

Én a helyedben a sarkamra állnék, nem hagynám ezt.

Elmész, közlöd, hogy hova, és hogy majd holnap jössz...

24N

2012. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Az én szüleim is ilyenek voltak. 18 voltam, másfél éves kapcsolatban, de nem aludhattam ott Egyszer görcsölt nagyon a hasam, mondtam remélem nem vagyok terhes, de hát mindig sietnünk kell délutánonként, nincs idő gumit húzni. Sosem felejtem el az arckifejezésüket. Aztán persze mondtam, hogy védekezünk ne aggódjanak. Aztán már ott alhattam :)
2012. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
41%

Már nem azért,de örülnöd kellene(tudom,most nem nagyon megy),hogy ilyen szüleid vannak!!

Igaz,kicsit maradiak,de ez ebben az esetben hasznodra válhat.Nagyon felgyorsult világban élünk!!

A "felnőttség" pedig egyáltalán nem életkortól függ.

/Javaslom neked Szabó Magda "születésnap" című könyvét!/

2012. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha ez így van, akkor a szüleid degeneráltak.


"dolgozom is, és kitűnő tanuló vagyok" - ha tényleg rendszeresen több órát dolgozol mindezt egy héten legalább 3-4 napot és rendes komoly munkát végzel és emellett még 5 egészes átlagod is van egy normális gimnáziumban, ahhoz gratulálok. Az én környezetemben szuper okos és nagyon tehetséges gyerekek se csináltak ilyet, igaz nem is voltak rászorulva, de ha így van, szó szerint, ahogy mondod, nos abban az esetben kivételes munkabírásod van. Ezt anyukádék respektálhatnák azzal, hogy elengednek a fiúdhoz.

2012. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%

ezt bizony magadnak kell kiharcolni, ahogy az egyik előző is írta.

sajnos itt nincs csodaszó, nincs egy csapásra megoldom a dolgot, hanem kicsit rögösebb, de megéri.


nekem is annyi kompromisszumot kellett anno kötnöm anyámmal, h megengedjen valamit, de amikor sikerült, akkor jó érzés töltött el, hogy elértem ezt a szintet is, és feljebb léptem a felnőttség felé.


a szüleid végletekig konzervatívak és kicsit korlátoltak. ami aggasztóbb, h ugyanazt fújják, nincs valódi magyarázatuk. ezzel tényleg csak azt érik el, h lelépsz és feléjük sem nézel.


örülhetnének, h engedélyt kérsz, jól tanulsz, szorgalmas vagy. és annak is, h van egy normális barátod, akivel még ők is kijönnek.

2012. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Csak úgy kíváncsiságból kérdem: hogyan kell egy 17-18 évesnek elérni, hogy kiérdemelje? Tanuljon, segítsen otthon, viselkedjen normálisan, legyen egy kis jártassága a világban- ezt a 13 éves fiam is megteszi. Menjen dolgozni? Vagy hogyan?
2012. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!