Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van joga egy szülőnek azért...

Van joga egy szülőnek azért elverni a gyereket, mert füllentett, nem tanul rendesen? Valahol azt olvastam, hogy tilos a családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés
11 éves elfenekelése

2012. dec. 11. 14:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Ha rossz jegyet hoz neki kell belatnia hogy ezzel a sajat jovojet rontja el."


11-12 évesen te azt várod el a gyerektől, hogy "lásson be" dolgokat? Szerintem inkább számára reális motivációt kell neki adni. Az neki nem jelent semmit, hogy "miből fogsz megélni".

Az már motiváció, hogy ha felmondtad a leckédet, akkor kimehetsz focizni. Ha mindhárom dolgozatod a héten 5-ös lesz, akkor mittudomén elmegyünk kirándulni (ide akármilyen program behelyettesíthető, ami tetszik a gyereknek) Amit a Kérdező Édesanyja csinál, az is egy motiváció (ha jól tanulok, nem kapok legyintést), csak nem fektet bele a szülő megfelelő energiát.

Később már lehet azzal motiválni (13-14 évesen), hogy "fúúúú, milyen ügyes vagy", meg "fúúúú, milyen okos vagy". Akkor már az a motiváció, hogy ne maradjon buta, és a szülei büszkék legyenek rá. Gimiben, 15-16 éves kora körül pedig már jöhet az, hogy "tanulj, hogy szép életed lehessen". Ekkor már magától is belátja ezt.


De te komolyan leülsz a 11 éves gyerekeddel, hogy nézd kisfiam, nekem csak középfokú végzettségem van, itt van a bérpapírom. Ennyi pénzt keresek havonta, itt vannak a számlák összeadva, nézd milyen kevés marad belőle. De ha te tanulsz, akkor sokkal több fog maradni, és az milyen jó.

Ugyan már...

2012. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

En irtam a motivaciot nalunk bejott ket nagylanyom foiskolas a harmadik fiu(14) jol tanul soha nem fenyitettem meg ha nem teszi mert maganak tanules ezt tudja. Latja a peldat en is ket fosulit vegeztem es a mai napig rendszeressen iskolazom magam tanfolyamok eloadasok kongresszusok stb.

Mindeharom gyerkem erti es mindig is ertette nem nekem tanul hanem maganak.A 4. lanyunk meg kicsi de vele is igy fogunk banni.

2012. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Na, akkor már egyről beszélünk:) Mert most te is motivációt írtál, meg példát. Belátásról kisgyerekkorban szerintem nem nagyon lehet szó (jó oké, tudom, neked zsenigyerekeid vannak - ők a kivételek:))
2012. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!