Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van joga egy szülőnek azért...

Van joga egy szülőnek azért elverni a gyereket, mert füllentett, nem tanul rendesen? Valahol azt olvastam, hogy tilos a családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés
11 éves elfenekelése

2012. dec. 11. 14:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Azért lesz jobb, mert mire felnősz lesz iskolád, nem alapból csak egy tróger életre lesz lehetőséged. Az ilyen gyereket aki csak azért nem tanul mert lusta, nem is lehet másképp nevelni. Felnőttként meg majd dolgozni nem akarsz, ki tart el, az anyád? De a jogaidat már most hangoztatod, szép kilátások.
2012. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 kovpet ***** válasza:
0%
Túl jól írsz ahhoz, hogy egy tanulni nem szerető 11 éves legyél.
2012. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
11es: Köszönöm :) De a betűket még alsóban tanultuk :) hogyan kellene írnom? Ismerem a szavakat, a vesszőt, kérdőjelet. Már ez is baj???? Ez a baj a felnőttekkel semmi sem jó. Anyámnak sem.
2012. dec. 11. 14:54
 14/23 A kérdező kommentje:
12esnek szólt
2012. dec. 11. 14:54
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy-két atyai pofon még belefér az életben,amikor tényleg nagyon rosszat csinál a gyerek.De hogy folyton verve legyen,az azért ciki a szülőnek.Sokat ismerek,akik úgy nőttek fel,hogy soha nem ütötték meg őket,mégis talpraesett ember lett belőlük,aki nem linkeskedi el az életét.Szerintem a beszélgetés többet ér,mint a büntetések sorozata.Kérdező,ha csak most először vertek meg,sz@rd le,van ilyen.Csak azt akarták,hogy tanulj.
2012. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Na jól van, nem is vagy te olyan lökött gyerek. :) Ne provokáld az anyudat, akkor ő sem hupál el. Azért kapsz, mert nem értesz a szóból. Ha felnőtt leszel, már hiába vered a fejed a falba, hogy jaaaaajjj, tanulnom kellett volna. Tanulj, kicsit fogadj szót is, nem lesz semmi gond. (11.voltam)
2012. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A folyamatos verést elítélem - megtapasztaltam, milyen szar az, amikor minden apróságért (3as dolgozat, két perc késés du. 2kor, 10 perccel később kezdtem el leckét írni, vissza mertem szólni, amikor nem volt igazuk, túl lassan mentem a lépcsőn stb.) pofoztak. Én soha nem fogok kezet emelni a gyerekekre. Egyéb esetben akkor sztem egy apró!!! legyintés belefér, ha a gyerek tényleg nagyon tiszteletlen, nagyon etikátlan dolgot tesz. Egyébként meg sztem simán meg lehet oldani más büntetéssel is - netmegvonás, szobafogság, zsebpénzmegvonás. Az meg a másik kérdés, hogy jön a markos apuka azzal, hogy jaj, csak meglegyintettem, de az meg nem mindegyiküknek jut eszébe, hogy azért az erőviszonyok mások, és az, amit apuka legyintésnek vesz, az egy erőtlenebb, kisebb lénynek mekkora fájdalmat tud okozni fizikailag is, mert ő nem az azonos súlycsoportban levő pali, akivel múltkor verekedett össze...
2012. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Jogilag 1-2 nevelő célzatú pofon/szobafogság belefér, nem családon belüli erőszak.
2012. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
18%

nem verem a gyerkeim mivel maguknak tanulnak nem nekem.

Ha rossz jegyet hoz neki kell belatnia hogy ezzel a sajat jovojet rontja el.

Inkabb a nettet veszem el toluk az sokkal nagyobb buntetes de csak akkor ha nagyon nem fert bele amit csinaltak.

Pl megverte a kisebbet kizarta a szobajabol vagy megette a masik csokijat amit ellopott tole. Vagy nem ment el fogorvoshoz pedig idopontja volt ill ellogta az edzest

A kissebbet verni nalunk nagy nagy buntetes vonz magaval es a masik testver szobajabol valo lopas is.Buntetes eloszor felelosegre vonjuk oket aztan valaszthat egy nap net nelkul vagy kertben valo bunteto munka levelsopres vagy zsebpenz elvonas.

2012. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
37%
elverni nem, de büntetést adni igen.
2012. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!