Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha anyukátok...

Mit csinálnátok, ha anyukátok nem dolgozna, csak a gyerektartásból/nagyszülők nyugdíjából élne? Hogyan vegyem rá, hogy elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés

A szüleim 4 éve elváltak. Anyukám előtte sem dolgozott, most sem akar. Apa fizet utána pénzt (150e - ebben állapodtak meg), nagyszülőknél élünk. Anyukám kapott korábban egy kis pénzt, de már azt hiszem semmit. Belőlünk él. Megszokta, hogy megvan mindene, most nyavalyog folyton, de közben nem adja lentebb a megszokottakat. Így alig marad pénz. Tudom, hogy elvileg nem is nekem jár a gyerektartás, azt nem szokták odaadni a gyereknek, de nálunk azért fizet apukám több pénzt, hogy nekem mindenem meglegyen. Nem anyukámnak. Sajnos apukámmal sincs túl közeli kapcsolatom, mert ő meg úgy gondolja, hogy fizet, havonta találkozunk, bőven elég. Van neki is egy sajátos stílusa, ezért félek jelezni felé a problémámat. Mert arra gondoltam, hogy szólok neki, hogy kevesebbet adjon egy ideig anya hátha elmegy dolgozni (lenne rá lehetősége januártól is, de ő nem akar 80ezerért dolgozni) De félek hogy apukám felhúzná magát, és utána sem fizetne többet.

Arra is gondoltam, hogy hozzá költözök, megkérem, de nem tudom hogyan fogadná. 16 éves vagyok, mindent el tudok intézni, nagyim megtanított főzni is. Ő egyedül él egy lakásban, lenne ott helyem. Zavarnám vajon? (bár nem tudom mennyire lenne jó ötlet itt hagyni anyukámat a nagyszüleim nyakára, ha még így sem dolgozna)



2012. dec. 12. 10:24
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Biztos nem 20 ezret fizetne, és ha anyukám is dolgozna élhetnénk ugyanannyiból.

Ha azt kérném tőle, hogy a nagymamámnak adja a pénzt? Végül is náluk élünk, az ő rezsijükbe kell. és apukám megbízna benne, hogy rám költi, még rakna is félre, ahogy ismerem :)

2012. dec. 12. 12:36
 32/44 anonim ***** válasza:
14%
Figyelj, lassan mondom: gyerek vagy es nem szólhatsz bele.
2012. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Miért nem? Csak indokold meg miért nem. Ha ebben egyeztek volna meg, hogy anyámat is eltartja, nem kell dolgoznia, akkor nem szólnék bele. Nem erről van szó. Ha ketten hoznak egy döntést, abba nem szólhatok bele oké. Pl abba, hogy apukám tudja hogy anyukám műkörmöshöz jár a pénzén, és pénzeli akkor oké
2012. dec. 12. 12:41
 34/44 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem lehet megérteni, hogy nem akarom hogy pár év múlva a nagyszüleim nyakán maradjon, mert én nem pénzelem tovább az biztos. Ha meg nem fogok kapni apukámtól pénzt, miből él???? Csak azt akarom, hogy szedje össze magát!! Elmúlt 40 éppen ideje.
2012. dec. 12. 12:43
 35/44 anonim ***** válasza:
24%
Mert gyerek vagy. Mert fogalmad nincs, hogy miben állapodtak meg annak idején. Mert majd saját lábára áll, ha rá lesz kényszerítve.
2012. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
27%

Azt nem neked kell eldöntened, hogy anyukád mit csináljon x év múlva. Még ha felnőtt lennél, akkor se.

Apukád meg ne nézd teljesen hülyének. Hivatalosan a gyerektartás úgy néz ki, hogy a gyerek megélhetési költségeinek a felét kapja meg a gyereket nevelő szülő a másik szülőtől. El tudod képzelni, hogy apukád azt hiszi, hogy anyukád a saját költségein felül még 150 ezret fordít rád havonta, plusz az apukádtól kapott 150 ezret IS? El tudod képzelni, hogy apukád azt hiszi, hogy a te megélhetésed 300 ezer Ft havonta?


Apukád pontosan tudja, hogy nem ez a helyzet. Ők megegyeztek valamiben anyukáddal, amiről te nem tudsz. Talán majd egyszer elmondják.

Egyébként lehet, hogy pont abban egyeztek meg, hogy miután anyukád eddig sem dolgozott, mert mindketten azt látták jobbnak, ha htb, emiatt most nagyon keveset keresne, ezért apukád, akinek nem okoz ez gondot, támogatja őt anyagilag. Miután a 150 ezret tuti nem a bíróság ítélte meg, most is az van, hogy apukád saját jószántából ad ennyit. Miből gondolod, hogy ha elköltözöl, hirtelen egyik napról a másikra nem fogja támogatni anyukád?

2012. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
64%
Anyukád majd rá döbben hogy bizony dolgoznia kell ha nem lesznek már a szülei és a gyerektartást sem élete végéig fogja kapni.Nem értem itt a sok embert hogy miért védik annyira.Bezzeg ha valaki feltesz egy kérdést hogy mikor jön a családi cafatokra szeditek hogy miért nem osztja be a pénzét.
2012. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Hidd el, apám el tudja képzelni, hogy a 150ezret rám költi, illetve beszáll a rezsibe. Mondom, hogy azt hiszi, hogy dolgozik, és ebből fedezi a szükségleteit. Nyilván azzal tisztában van, hogy ha vesz egy csomag szalámit, akkor abból ő is eszik stb.
2012. dec. 12. 13:06
 39/44 anonim ***** válasza:
73%

Végig olvastam az egészet. Kérdező, szerintem Te érettebb vagy a korodnál és nagyon jó látod, hogy ha Te elmész otthonról, édesanyádnak nem lesz miből megélnie.


Én azt látnám a legjobb megoldásnak, ha őszintén beszélnél édesapáddal. Mond el a Te látásmódod szerint a dolgokat, a többi már rajta múlik.


Megértem azt is, ha sajnálod a nagyszüleidet, hiszen rengeteget tesznek érted. Próbáld meg édesapáddal megbeszélni, hogy a pénz egy részét nekik adja oda, bár nem tudom, hogy ez jogilag lehetséges-e.

2012. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
54%
Jogilag szerintem nincs akadálya, ha ebben a összegben csak ők állapodtak meg. Adja oda azt amennyit a bíróság megállapít az anyának. A többit a nagymamának, ha jól értem, ő sem örvend a lánya életfelfogásának.
2012. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!