Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha anyukátok...

Mit csinálnátok, ha anyukátok nem dolgozna, csak a gyerektartásból/nagyszülők nyugdíjából élne? Hogyan vegyem rá, hogy elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés

A szüleim 4 éve elváltak. Anyukám előtte sem dolgozott, most sem akar. Apa fizet utána pénzt (150e - ebben állapodtak meg), nagyszülőknél élünk. Anyukám kapott korábban egy kis pénzt, de már azt hiszem semmit. Belőlünk él. Megszokta, hogy megvan mindene, most nyavalyog folyton, de közben nem adja lentebb a megszokottakat. Így alig marad pénz. Tudom, hogy elvileg nem is nekem jár a gyerektartás, azt nem szokták odaadni a gyereknek, de nálunk azért fizet apukám több pénzt, hogy nekem mindenem meglegyen. Nem anyukámnak. Sajnos apukámmal sincs túl közeli kapcsolatom, mert ő meg úgy gondolja, hogy fizet, havonta találkozunk, bőven elég. Van neki is egy sajátos stílusa, ezért félek jelezni felé a problémámat. Mert arra gondoltam, hogy szólok neki, hogy kevesebbet adjon egy ideig anya hátha elmegy dolgozni (lenne rá lehetősége januártól is, de ő nem akar 80ezerért dolgozni) De félek hogy apukám felhúzná magát, és utána sem fizetne többet.

Arra is gondoltam, hogy hozzá költözök, megkérem, de nem tudom hogyan fogadná. 16 éves vagyok, mindent el tudok intézni, nagyim megtanított főzni is. Ő egyedül él egy lakásban, lenne ott helyem. Zavarnám vajon? (bár nem tudom mennyire lenne jó ötlet itt hagyni anyukámat a nagyszüleim nyakára, ha még így sem dolgozna)



2012. dec. 12. 10:24
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Apukád biztos nem tudja, hogy nem csak rád költi. Talán gondoskodni akar mindkettőtökről.

Nálunk is apukám a "pénzes". Én emiatt soha nem ítéltem el anyukámat. Pedig apukám pénzéből lett a vállalkozása, és még válás után is kisegítette egyszer egy nagyobb összeggel. Mert gondoskodni akar róla is /rólunk is. Nem haragban váltak el, barátok maradtak. Nálunk nincs gyerektartás, mert közös a felügyelet, de apukám sokat van külföldön, máskor itt is vagyunk, ott is. De van hogy egy hónapra kimegy, ilyenkor ad pénzt anyukámnak, hiába mondja anyukám, hogy nem kell. Egyszerűen így nyugszik meg a lelke :)

2012. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az első mondat egy kérdő lenne :)
2012. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
73%

Tudjátok mi a vicces?A kérdezőnek több esze van 16 éves létére, mint itt egy néhány válaszolónak együttvéve.

Most én kérdezem,mint felnőtt, hátha így másképp néz ki.

-Normális az, ha egy egészséges felnőtt nő a szülei nyugdíjából, és a gyerekére kapott gyerektartásból él nagylábon?

Normális az, ha a rezsibe egy Ft-ot nem ad bele, holott a gyerektartást erre is kapja?

-Normális az, ha ő nem megy el havi 80 ezerért dolgozni?


Tudjátok én főiskolai végzettséggel elmentem ennyi pénzért, s nem szégyellem, mert nem várom el, hogy mások eltartanak. S veri a mellét, a sok 8 általánost végzett, hogy ő aztán nem megy el ennyi pénzért dolgozni! AZ igen! Az ilyen meg is érdemelné ha éhendöglene, már bocsánat, de marhára felhúzom magam az ilyen hozzáálláson!

2012. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
48%

Utolsónak 100%-ig igaza van. Ilyeneken már én is felhúztam magam párszor, de sírni tudnak.

Apukáddal ülj le és beszéld meg. Még ha kevesebbet fizet sem vesztesz semmit mert úgyis nyugdíjból éltek maximum nem lesz Anyuka elkényeztette.

2012. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!