Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha anyukátok...

Mit csinálnátok, ha anyukátok nem dolgozna, csak a gyerektartásból/nagyszülők nyugdíjából élne? Hogyan vegyem rá, hogy elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés

A szüleim 4 éve elváltak. Anyukám előtte sem dolgozott, most sem akar. Apa fizet utána pénzt (150e - ebben állapodtak meg), nagyszülőknél élünk. Anyukám kapott korábban egy kis pénzt, de már azt hiszem semmit. Belőlünk él. Megszokta, hogy megvan mindene, most nyavalyog folyton, de közben nem adja lentebb a megszokottakat. Így alig marad pénz. Tudom, hogy elvileg nem is nekem jár a gyerektartás, azt nem szokták odaadni a gyereknek, de nálunk azért fizet apukám több pénzt, hogy nekem mindenem meglegyen. Nem anyukámnak. Sajnos apukámmal sincs túl közeli kapcsolatom, mert ő meg úgy gondolja, hogy fizet, havonta találkozunk, bőven elég. Van neki is egy sajátos stílusa, ezért félek jelezni felé a problémámat. Mert arra gondoltam, hogy szólok neki, hogy kevesebbet adjon egy ideig anya hátha elmegy dolgozni (lenne rá lehetősége januártól is, de ő nem akar 80ezerért dolgozni) De félek hogy apukám felhúzná magát, és utána sem fizetne többet.

Arra is gondoltam, hogy hozzá költözök, megkérem, de nem tudom hogyan fogadná. 16 éves vagyok, mindent el tudok intézni, nagyim megtanított főzni is. Ő egyedül él egy lakásban, lenne ott helyem. Zavarnám vajon? (bár nem tudom mennyire lenne jó ötlet itt hagyni anyukámat a nagyszüleim nyakára, ha még így sem dolgozna)



2012. dec. 12. 10:24
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
14%

Örülj neki bmeg, hogy apád hülye és ennyit fizet. Más apa ennek a felét sem fizeti, sőt, ha mondjuk egy gyárban dolgozik minimálbérért, az még a negyedét se nagyon.


Lejjebb kéne venned az arcodból egy kicsit.

2012. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Jó akkor biztos én vagyok a hülye..... Anyám meg jól csinálja, amit csinál. Végülis.
2012. dec. 12. 11:23
 23/44 anonim ***** válasza:
75%
Ne törődj velük. Úgy néz ki itt is elvált anyukák vannak többségben. Anyukád viselkedése nem normális, a maga szempontjából viszont tényleg nagyon jól csinálja. Beszélj a nagyszüleiddel, ne fizessenek egyedül mindent, kérjék el anyukádtól a fele rezsit! Sőt gondolom ti ketten többet fogyasztottok, mint ők.
2012. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
39%
Biztos, hogy ez a pénz gyerektartás? A közös vagyont megosztották? Ha apudnak ennyi pénze van, nem volt közös lakás, autó, nyaraló? Lehet, hogy azt fizetgeti így havonta anyudnak. Nem hinném, hogy mindenbe beavattak téged.
2012. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Ez gyerektartás. Anyukámnak nem volt semmi vagyona, fiatal volt még mikor összejöttek, gyakorlatilag alig dolgozott valaha. A ház is az apukámé. Egyedül egy kocsija van, azt elhozhatta.
2012. dec. 12. 11:30
 26/44 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim nem kérnek tőle pénzt, mert nagypapám nagyon mellette van, úgy gondolja így segít a legjobban mindkettőnknek
2012. dec. 12. 11:32
 27/44 anonim ***** válasza:
11%
Azért nem donthetsz, mert jogilag gyermek vagy. Apukád adhatna be gyermekelhelyezes megváltoztatása iránti keresetet es a biróság esetleg dönthetne a javára. De ha csak havonta egyszer talalkoztok, nem hinnem, hogy o ezt igényelne.....
2012. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
39%

A kérdésre válaszolva: semmit. Most ez csúnyán hangzik, de neked mint gyereknek, nincs jogod eldönteni, hogy anyukád mit csinál, dolgozik-e vagy sem. Persze véleményed lehet, de a döntés akkor is az övé.


Az én anyukám is ilyen egyébként, csak ők nem váltak el. Elment egyszer dolgozni, de azt mondta, 80 ezerért egyszerűen nem éri meg. Így inkább otthon van. Apa meg pénzeli. Ha ez nekik így jó, hát tegyék, az ő életük. Én mint a gyerekük, nem szólhatok ebbe bele (pedig már bőven felnőtt vagyok..).

2012. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Ha együtt élnek az más, mert akkor a férj dönt, hogy eltartja a feleségét. Itt nem erről van szó. Apukám szerintem azt hiszi, hogy dolgozik. Lehet itt kellene kezdenem, hogy valahogy kimondom ezt, és csodálkozok, hogy nem tud róla. Csak összeállna benne a kép, hogy akkor miből él anyukám. Csak félek, mert nem tudom milyen lavinát indítok el. Lehet még kibírom ezt a 2 és fél évet.
2012. dec. 12. 12:01
 30/44 anonim ***** válasza:
28%
Ja, végülis borítású ki a bilit. Apad majd fizet 20 ezret onnantól, te meg nélkülözhetetlen.
2012. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!