Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha feljelent az anyám a...

Ha feljelent az anyám a bíróságon akkor jogos-e a követelése, és kötelezhetnek-e fizetésre?

Figyelt kérdés
3 évig laktunk a családommal a szüleimnél, de egyre csak romlott a viszony. A lakásukra hitelt vettek fel (2006), 4 milliót, ebből lett felújítva a lakás, ami egyébként borzalmasan lepusztult állapotban volt. A hitel felvevője a volt férjem. Időközben elváltunk, (2007-ben) Anno anyámék csak úgy voltak hajlandóak felvenni a felújításra a kölcsönt, ha majd felesbe fizessük. Ez így is történt, míg el nem váltunk és én el nem költöztem. Minekután ez megtörtént, magyarul már 2 éve, én nem vagyok hajlandó fizetni a törlesztőt, hiszen minden abba a lakásba van, amire a pénz elment, magam részéről egy szatyor ruhával távoztam az ingatlanból. Most bíróságra adott, de már két élve fenyeget, hogy fizessek. Se papír se semmi erről az egészről. Regényt tudnék írni, hogy hogyan keserítette meg az egész életem, s az ott tartózkodásom is, főként miatta hullott szét a családom is. Rágalmaz és folyamatosan valótlant állít. Mit tudok tenni? Hova forduljak? Ráadásul kijelentett az ingatlanból is, így most még bejelentett lakcímem sincs.
2009. aug. 21. 15:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat. A bejelentkezést hétfőn elintézem, keresek egy ügyvédet.

Nagyon örülök, hogy leírtátok, mert bármit írtam a google-ba erre vonatkozóan nem találtam semmit, elveszettnek éreztem magam, elmondani meg nem akartam senkinek. (elmondtam hát mindeninek) Még egyszer nagyon köszönöm.

2009. aug. 22. 09:15
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom hogy sikerült kijelentenie anyukádnak, mert ugyanis én a volt férjemet nem tudom kijelenteni a lakcímünkről 6 éve próbálkozom. A ház a tulajdonom és neki semmi tulajdonjoga nincs a házba (szülői ház). Az okmányirodában azt mondták csak akkor tudják kijelenteni ha ő maga befárad és bejelentkezik másik címre ugyanis a törvény azt írja elő, hogy kijelenteni nem lehet senkit csak akkor ha van legalább egy ideiglenes lakcíme. Amit persze neked igazolnod kell az aláírásoddal. Most akkor hogy is van ez? Engem járatnak feleslegesen az okmányirodába?
2009. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Hát nézd, nem jártam még utána, de akkor most megteszem. Már beszéltem ügyvéddel, de ezt a lakcímes dolgot csak onnan tudom, hogy az anyám mondta. Mivel nagy hazugláda, lehet, hogy nem igaz, de ő állítja, hogy kijelentett.Magam sem értem, hogy tehette, ha úgy is van. Holnapra többet tuok és megírom.
2009. aug. 24. 16:00
 14/14 A kérdező kommentje:

Na sziasztok. Sikerült az új lakcím, semmi gond nem volt vele. Most tudtam meg, hogy az anyám nem most hanem még 2008. októberében kijelentett. Kérdeztétek, hogy hogyan tehette meg, azt mondták nekem a lakcímirodába, hogy a tulajdonos, ha kérelmet ír, és a két szomszéddal igazolja, hogy én min. 3 hónapja nem lakom ott és az elkövetkezendő időben nem is kívánok visszaköltözni, akkor akár 25 év után is kijelenthet. Szóval így történt. Aki kérdezte és a férjét nem tudja, nos az nem igaz, én is egy éve vagyok a rendszerben lakcím nélkül. Ki se derült volna. Nem kell, hogy vigyen ahhoz lakcímet hogy kijelentsék. Anyám írt egy kérelmet, vitte a tanukkal aláírt papírt, és megindokolta, hogy miért akar kijelenteni, ennyi volt.


Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2009. aug. 26. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!