Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos-e a férjem követelése?

Jogos-e a férjem követelése?

Figyelt kérdés

3éve vagyunk házasok.nekem van egy családi házam neki nincs semmije.Rá akartam íratni az 1/3-át, de neki a fele kell.Nem tudunk megegyezni.

Nekem 2,neki 1 gyermeke van.Külföldön dolgozik,közben felújítottuk kívülről a házat.Én így tartom tisztességesnek, hogy majdan a gyerekek egyformán örököljenek.


2011. aug. 28. 12:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért is íratnál rá bármit is? Mennyi pénzt tett ő bele abba a házba?
2011. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
5%
Igen, jogos a követelése.
2011. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem jogos. A te házad... és ha belegondolna, tényleg az lenne belőle, hogy ami a te jogos tulajdonos, abból az ő gyereke többet örökölne így, mint a tieid fejenként... kiccccccsit önző...
2011. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házasság előtt már megvolt a házad, akkor neki abból semmi követelése nem lehet.
2011. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
100%

12:29-esnek teljesen igaza van

én a helyedben biztos nem iratnám rá, számomra a gyerekeim a legfontosabbak

2011. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos, én nem íratnék rá semmit, neki ahhoz semmi köze...
2011. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Én azért gondoltam ezt így, mert nagyon jó szívű a gyermekeimmel szemben is.És természetesen nem akarom kisemmizni őt sem, és a gyermekét sem, hogy ne legyen semmije ha netalán történik valami velem vagy vele.
2011. aug. 28. 12:35
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

ragaszkodj ahhoz, ami a tiéd. házasság ide vagy oda.

azért a házért már egyszer valaki megdolgozott. nem tudom, h te vagy a családod, de az tény, h nem ő.

attól, h feleségül vett, még nem jár neki.


bocs, h kicsit arrogánsan állok a témához, sajnos apám anno ki akarta forgatni anyumat abból a lakásból, amiért ő egy napot nem dolgozott, nem adott bele egy forintot sem.


ne írass rá semmit, adj neki lakáshasználati jogot, ami a házasságotok fennállásáig érvényes. ennyi.

2011. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Ezt mar a hazassagkotes elott kellett volna eldonteni! Talan a parod mar csalodott, es ezert fel es jogosan, hiszen dolgozik, es epiti ezt a "kozos" otthont, de ua. ehhez a hazhoz jogilag nincs koze!

Mennyit ert a haz a felujitas elott? S mennyit er jelenleg, ezt kell figyelembe venned!

2011. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
64%
Ahol ilyen gondok előjönnek, azt megette a fene...
2011. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!