Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérlek adjatok tanácsot,...

Kérlek adjatok tanácsot, költözzek?!

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok,az édesanyámmal élek kettesben,apukám elhagyott minket,mikor anya várandós volt velem. Nem volt egy egyszerű életünk. Kruppos voltam,anya 20x rohangált velem a kórházba, és hát egyedüli szülőnek fenntartani egy házat,ápolni egy beteg kislányt...A mai napig nagyon hálás vagyok neki érte. Anyukámat a dédnagymamám nevelte fel,ő is velünk lakott 93 éves koráig,míg el nem hunyt. Ez után anyukámmal a kapcsolatunk egy villámcsapásra megromlott. Bármi baja van,rajtam vezeti le,egész nap ordítozik,ritka a pillanat,mikor nyugalom van itthon. Van olyan,hogy elzárja a fűtést,a vizet,a sütőt,hogy nekem rossz legyen szimplán..A barátomat utálja,számtalanszor odament hozzájuk ordibálni a kapujukba,vagy épp hivogatja a szüleit telefonon. Mindenhol lejárat,szid. Idén érettségiztem,érettségi előtt 2 nappal kirakott itthonról,csak azért,mert érettségi után egy nappal mentem volna egy hétre nyaralni a barátommal. De végül visszasírta hogy visszaköltözzek... Senkim nincs az ég világon. Apát nem érdeklem,egy kezemen meg tudom számolni,hogy hányszor láttam eddig. A barátomhoz nem tudok költözni,mert vidéken tanul,csak hétvégén van itthon. Annyira kétségbe vagyok esve,20 évesen úgy érzem ha átmennék levelezőre és mellette dolgoznék,el tudnék valahogy nehézkesen lakni,esetleg a nagymamámnál,ő az egyetlen,akire számíthatok,de ki tudja meddig,ugyanis rákos beteg... Itthagynám anyut,de furdal a lelkiismeret,hogy annyi mindent tett értem,ő pedig látássérült,és egyedül hagyom..de egy életem van,teljesen tönkretesz idegileg.. Fenyegetőzik,hogy be fog perelni és visszakér minden pénzt,amit rám költött,vagy szülő eltartást kér,kirugat az egyetemről,és az a baj hogy képes is rá. Mit tennétek a helyemben? Köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 14. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Megkérdezném tőle,abszolút indulatoktól mentesen(tudom,hogy nehéz) hogy konkrétan mi a baja és mit szeretne?A válaszától függ,mit tennék.
2012. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

atyaég, van egy sorsod :-/


miért csinálja ezt? mit akar elérni?

2012. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet hogy anyukád attól fél hogy egyedül marad, ha te ki repülsz a fészekből? Próbáltál erről beszélni vele? Mármint hogy mi lesz a jövőben?
2012. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

1. Mennyi idös anyukád?

2. Miért van baja veled egycsapásra?

3. Arra semmi esélye, hogy amit rádköltött, abból bármit is vissza kelljen fizetned, ilyen nincs.

4. Szülötartásra csak akkor kötelezhetne, ha egyrészt neked lenne jövedelmed, neki semmi és ezenkivül már nem lenne keresöképes korban.

5. Amig a te megélhtésedet veszélyeztetné az eltartása, addig semmiképpen nem járhat neki szülötartás.

6. Egyetemröl kirugatni senkit nem lehet, aki elvégzi az elöirt tananyagot meg a vizsgákat teljesiti.


Elsö lépésben beszélned kellene vele, hhogy mi is a baja igazánból.

Ha nem jutsz semmire, akkor meggondolandó, hogy nincs-e valami pszichés baja - mivel irtad, hogy a nagymamája halála tra változott meg.

Ebben az esetben javasolni kellene neki, hogy menjen pszichológushoz, ha nem hajlandó erre, akkor költözz külön, a legjobb lenne kollégiumot kérni.

2012. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele rengetegszer beszélni,soha nem jutottunk dülőre. Ha meg is állapodtunk,hogy minden rendben lesz,előbb-utóbb ugyanaz lett a vége... Pszichológushoz,pszichiáterhez járt egy ideig,szed Frontint is,de a kezelést már abbahagyta. 46 éves amúgy és a szeme miatt leszázalékolták,tehát nem dolgozik.
2012. dec. 14. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én sorsom is hasonló. Én is rengetegszer beszélek vele, és megígéri, hogy jó anya próbál lenni. Aztán másnap már megint zaklat, aláz. Ez egy szörnyű helyzet, és nagyon romboló ilyen pokolban élni. Próbáld megtervezni a jövődet, hogy el tudj szabadulni, legalább hétköznapokra.

Nem tudnál kollégiumba menni?

Egyébként Anyukádnak is szüksége lenne valami segítségre, mert tudom, hogy az enyémnek is. Azért viselkednek így, mert romokban az életük.

2012. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, de nem reménytelen. Tovább tanulásodat anyukád nem tudja finanszírozni, és itt a lényeg, a pénzen megy nálatok a vita. Elköltözés a legjobb megoldás vagy a barátoddal vagy nélküle, esetleg valaki mással. Arra kell törekedni, hogy minél előbb elköltözz, minél messzebbre. Ha sikerült elköltöznöd (ne add meg a címedet senkinek), és úgy állsz anyagilag, folytathatod a tanulmányaidat.

Egyetemről való kirúgást illeti, ki tud rúgatni, ha elzárja a pénzcsapokat és az ösztöndíjad nem elég a tanulmányaid folytatásához. Peres úton kizárt dolog, hogy bevasalja rajtad a pénzt. Anyukád azt szeretné, ha élete végéig vele maradj. Ne maradj vele! Sértődjön meg stb. Ha továbbra is vele maradsz annak hosszú távon súlyos beláthatatlan következményei lehetnek, ami drasztikusan kihat a jövődre. Anyukádnak kellene egy társ.


Ne engedd, hogy erkölcsi érzéked megakadályozzon a helyes cselekedetben.

2012. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egészen biztos, hogy az a baja, hogy egyedül marad. Amíg a nagymamája ott volt veletek, addig valószínűleg nem is gondolt bele, de miután meghalt, rájött hogy csak te maradtál neki, és fél hogy te is elmész, és akkor végképp egyedül marad.


A megoldás az lehetne, ha először is vállalna egy olyan munkát, amit el tud végezni. 26 évesen szült, addig csak csinált valamit! Látássérülten is lehet dolgozni, az én egyik zongoratanárom például egyáltalán nem látott.

Ha dolgozna, emberek között lenne, akkor máris kevésbé érezné magát egyedül.

A másik dolog pedig, hogy jó lenne, ha lenne párkapcsolata. Ha jól tippelek, apukád óta nem nagyon volt, hiszen meg kellett élnetek, és ráadásul a betegséged miatt sokat kellett ápolnia. Most viszont lenne lehetősége ismerkedni, kimozdulni. Próbálj neki ebben segíteni. Ha te is elhagyod, jó eséllyel teljesen össze fog roppanni, ezért az csak a végső megoldás legyen.

2012. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!