Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, fiúk, titeket mennyire...

Lányok, fiúk, titeket mennyire fognak pórázon a szüleitek? (19/L)

Figyelt kérdés

Ha megyek valahová, 10-re itthon kell lennem.

Egy héttel előtte kell szólnom, hogy ott alszom valakinél.

Ha 8 után megyek el valahova, már veszekednek velem.

Most is ott aludhatnék az egyik nagyon jó fiúbarátomnál, de csak a 23.33-as busszal tudnék menni, ő is akkor menne, mert dolgozik, és engem például akkor már nem engednek sehova.

Meg, hogy nappal elmehetek, de ha besötétedik, már nem.

Meg egy hétvégén csak egyszer lehetek távol.

Nem csinálhatok semmit önállóan.

Februárban pl egy hónapos szobafogságot kaptam, tiszta ciki volt.


2012. dec. 15. 16:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Uh, így utólag hülyén hangozhat, hogy 8 és 10 után, meg sötétedés előtt, anyám változtatja állandóan a hangulatát ilyen téren, csak felsoroltam, mik szoktak lenni.
2012. dec. 15. 16:19
 2/12 anonim ***** válasza:

Olvastam már hasonló kérdést. Sajnos azt mondom, hogy "benneragadtál" a kisgyerek skatulyában. A gyerekek kamaszkorukban elkezdenek lázadozni, feszíteni a húrt, aztán a szülő tudatosan egyre többet enged nekik, ha látja, hogy egyre felelősségteljesebbek. Kamaszként szoktak igérgetni, hogy "ha elengedsz megcsinálom a házimat" stbstb, kijavítom a kettesemet, ilyenek, legalábbis én így csináltam, valamit valamiért rendszer volt. Na de ehhez el is kellett kezdjek lázadni, ez természetes és szükséges. Nálad valami kimaradt, ami anyukádnak persze hogy kényelmes volt, mert nem volt kit megfékezzen, de pont ezért ragadtál benne a kisgyermekségben.


Mivel felnőtt vagy, azt javaslom hogy ne most kezdj el "lázadozni", hanem kijelented hogy ezt találtad ki, így fogsz hazajönni, és majd x-kor jössz, (nem flegmán!).

Ha meglepődik, felvilágosítod hogy felnőtt nő/férfi vagy, köszönöd hogy vigyázott rád gyerekkorodban, mostmár Te vigyázol magadra.


Ennek ez az egyetlen módja.

2012. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egészen addig így volt, amíg kolis nem lettem... azaz idén szeptemberig. 200km-re nem tud mit tenni, de ha pl. suliszünetben akarok valamit, azt is jó előre tudni akarja, és nem igazán szeret elengedni...

20/L

2012. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt az egyik ok, amiért 19évesen elköltöztem otthonról.

23L

2012. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 évesen egyszerűen kijelentettem, hogy felnőtt vagyok, oda megyek, ahova akarok. Végiggondolták, belátták hogy igazuk van.

A teljes igazsághoz mondjuk hozzátartozik, hogy gimiben kollégista voltam, és az utolsó évben már lényegében saját magam tartottam el, és azóta is, így nem a levegőbe beszéltem. Ha olyan fajta fiatal lettem volna, aki a mosógépet nem képes elindítani, akkor valószínűleg kb. kiröhögtek volna a felnőttségemmel :)

2012. dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nálam csak ha sötétedéskor akarok elindulni akkor nem akar engedni merthogy megtámadhatnak

de erre annyi a receptem hogy elmegyek és az ajtóból még visszakiabálok hogy nagyjából mikor jövök haza és ha gond van úgyis hívom.

meg nem engedi hogy más nálam aludjon csak ha előre szólok egy héttel.

a többi dologba sosem kötött bele, mert egyszerűen közöltem vele hogy felnőtt vagyok, elmegyek ide és oda, és mikor vagyok várható vissza amit be is tartottam, nagyjából pontosan.

lehet neked is így kéne, nem leállni veszekedni hanem egyszerűen kiszólni felöltözve az ajtóból hogy majd jössz.

2012. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hülye vagy te,hogy engeded. Szobafogság 19 évesen ? Esetleg ha valami drogfüggő,lecsúszott vadállat lenne a gyerek,akkor bezárnám a saját érdekében. Egyébként meg kiröhögtem volna a szüleim ha 19 évesen szobafogságra "itélnek" :D Amig óvodásként viselkedsz,addig úgy is fognak kezelni,hidd el.
2012. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

anno 16 éves koromtól kezdve járhattam bulizni, de inkább csak nyáron. anyum mindig tudta hol vagyok, kikkel vagyok, milyen program lesz. voltak idősebbek is a társaságban, ők vigyáztak rám.

komoly szabályrendszer volt, a valamit valamiért elv érvényesült, h megtanuljam hogyan működik az élet :) takarítottam, mostam, vasaltam, mosogattam, puccban állt a lakás, cserébe kaptam egy kis költőpénzt, és szombat esténként beülhettem a barátaimmal sörözni valahova. a tanulás is nyomott a latba. ha valami gyalázatos jegyet hoztam olyanból, ahol többre is képes lettem volna, akkor komoly szankciók voltak. a matek felett anyám szemet hunyt, együtt imádkoztunk érettségi előtt, h valahogy legyen meg a kettes :D hármas lett, szóval pezsgőbontás, konfetti :)



érettségi után már mehettem amerre láttam, nem voltak kikötések. onnantól saját magamért feleltem, persze anyám féltett, de tudta, h ez a legjobb korszak, ilyenkor kell tombolni, élni, ismerkedni, világot látni :)


ja, és ekkoriban jártam az első barátommal, anyám nagyon bírta a fiút, nála alhattam hétvégente, vagy épp ő jött (olyankor anyám szedte a sátorfáját és elrobogott a pasijához :) ballagási ajándékként befizetett minket egy görög nyaralásra :) szóval elég hosszú volt a póráz 19 évesen :) hozzá kell tenni, h bízott a barátomban, aki akkor már 25 éves volt, és nagyon vigyázott rám mindig.

2012. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan 16-7 éves korom óta nincs ilyen szabályozósdi, max annyit mondott anyu még 19 éves koromban is, hogy "nem kéne ennyit éjszakáznod". Nem voltam soha egy lázadozó bulizós fiatal, így igazából az átpartizott hétvégékről nem beszélhetek, de emlékeim szerint sosem volt olyan, hogy márpedig valahova nem mehettem el és kész.

Az egyetemista évem első felében volt még egy darabig téma (akkor 20 voltam), hogy túl sokat járok el, nem lesz ennek így jó vége, blabla, akkor az volt a válaszom, hogy ne aggódjon, majd én érzem mikor lesz sok! Aztán félév végén abba is maradt ez, látta az eredményeimet és azt, hogy bármit is csinálok, akkor is a kötelességeim vannak az első helyen! Most 22 vagyok és azóta (jó két éve) már abszolút nem szólnak itthon bele, hogy mikor mit csinálok és kivel.

Elszoktam mondani, hogy hova megyek és mikor jövök, illetve szólok ha kések. Ez náluk elvárás, nálam pedig természetes, én is szeretem tudni, hogy a szüleim hol vannak, fura lenne, ha 3 napokra eltűnnének szó nélkül, nyilván én is felhívnám őket, hogy most mivan! :D

2012. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Talán mert lány vagy és sötétben bárki megtámadhat társaság nélkül. Még egy 30 éves nőnek sem kéne télen éjszaka egyedül mászkálnia, nemhogy egy 19 éves fiatalnak.
2012. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!