Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg szemét vagyok, hogy...

Tényleg szemét vagyok, hogy nem támogatom anyagilag a húgom hülyeségeit?

Figyelt kérdés

A húgom 23 éves és mióta nem tanul (2 éve) csak hébe-hóba van munkája,ami fogható lehetne arra,hogy milyen a helyzet az országban,de nála nem ez a gond.Felveszik valahova és egy-két hét után lelép.Nem megy be dolgozni és persze elküldik. Aztán meg ha kell neki valami jön hozzám kuncsorogni,mert én jól keresek, és tudja,hogy van pénzem.

Eleinte naívan adtam is neki "kölcsön" amit aztán persze sosem tudott megadni. Mostmár nem adok neki,mert tudom,hogy nem hasznos dolgot vesz belőle,csak elszórja. Ilyenkor én vagyok a rossz testvér,az önző,gonosz. Sajnálom,én is pénzből élek és azt a pénzt amit ő elcseszne hülyeségre inkább félrerakom magamnak.

Hiába könyörgök neki,hogy komolyodjon meg és ne így álljon a munkához,nem is hallgat meg. A szüleink már ki vannak idegileg,hogy ezt csinálja és nem lehet rá hatni.Mint egy buta kamasz.

Én már nem tudok,de őszintén nem is akarok neki segíteni és pénzt adni. Tényleg gonosz vagyok?



2012. dec. 14. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól csinálod!

Majd ha éhezik, akkor felemeli a seggét és elmegy dolgozni!

Felnőtt ember, nem kell róla gondoskodni.

2012. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gonosz, jól tetted. A húgodnak ideje lenne felnőnie.
2012. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is jól csinálod, esetleg még azt lehetne bevetni ellene, hogy ha pl. azt mondja, nincs nadrágja, mert mind kiszakadt, ne pénzt adj neki, hanem menjetek el, és te vedd meg neki, amelyik reális, így nem herdálja el

alapvetően nem támogatnám, csak egy ötlet, ha kikerülhetetlen a szitu:) vagy ez, vagy a semmi!

egyébként meg ne érezd magad rosszul, ha nem adsz neki, szerintem valahol ő is tudja, hogy ez ultragáz

2012. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen ideje lenne, ha a saját talpára állna, nem kislány már, hogy másokon élősködjön. Beszélgess el vele komolyan, értse meg, hogy ez nem mehet így tovább, szedje össze magát!
2012. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én már nem veszek neki semmit! Elég nagy "kislány" hogyha kell neki valami,akkor el tudjon menni dolgozni és megkeresse rá a pénzt.Valahogy neki mindig összejönnek a munkák,elsőr felveszik.Ezért is haragszom rá,mert sokan meg évekig nem találnak semmilyen munkát,ő meg csak akkor megy be dolgozni ha kedve van,pedig nem gyári vagy valami olyan munkákról van szó,ami esetleg kellemetlen lenne neki...
2012. dec. 14. 15:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, h adsz neki szívesen ha megadja a tartozásait, mert azon kivül nincs felesleges pénzed:)
2012. dec. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Honnan,miből adná meg? Ha van is pénze,a munkából azt rögtön el is veri.Fel sem merül benne,hogy tartozik nekem.Mondjuk nem is kellene,hogy megadja,mert nekem nem kell,de nem is tarthatom el!
2012. dec. 14. 16:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem azzal teszel jót, ha nem segítesz neki, mert előbb-utóbb meg kell tanulnia gondoskodni magáról.
2012. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak elszórja, én sem adnék...
2012. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nagy33 válasza:
100%
Irigyellek, hogy igy tudsz hozzaallni, es csak igy tovabb! Nekem a 37 eves "kistesom" volt a nyakamon, es ugyanigy kezdodott, hogy nem ment el dolgozni. (A helyzet azota megoldodni latszik) A helyzet mindig csak rosszabbodik, tehat jol csinalod.
2012. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!