Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülök! Ti lebeszélnétek a...

Szülök! Ti lebeszélnétek a lányotokat arról, hogy VÉDŐNŐ legyen?

Figyelt kérdés
Most fog érettségizni és 1 éve csak ezt hallom, hogy védőnő szeretne lenni. Azzaé indokolja, hogy szereti a gyerekeket és ezt a munkát szívesen csinálná. Én nem örülök ennek mert félek, hogy nem lesz munkája és ha mégis akkor nagyon keveset fog keresni. Mi a véleményetek? Van esetleg itt védőnő? Mennyire nehéz elhelyezkedni?

2012. dec. 17. 17:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
40%
ETK-ra jártam, de nem bírtam ki a sok hisztis p.csát. Ha jó egyetemi közegbe akar járni, NE menjen védőnőnek!!
2012. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

Keserű pont lehet egy gyerek életében, ha az anyja mindenáron befolyásolni akarja, mi legyen belőle. Főleg, mert ha enged, sosem tudja meg, az ő verziója jobban bevált volna-e. Nem véletlenül mondom.

Manapság nincs egy olyan szakma, ami életbiztosítás, és tuti, hogy talál vele állást, ilyen szempontból mindegy.

és, még valami, szerintem utólag jobb azt hallgatni, hogy Anyu, igazad volt, mint azt, hogy bezzeg ha máshogy lett volna.

2012. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
82%
Sosem beszélném le arról, ami az álma!
2012. dec. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

megpróbálom elfogadni a döntését

ha esetleg valami ismer védőnőt írjon mindenképpen

2012. dec. 17. 18:25
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Én védőnőnek tanulok :) Anno gyermekorvos akartam lenni, le is húztam az orvosin 2 évet, de a stressz és a tanárok mérhetetlen bunkósága miatt otthagytam (az utolsó vizsgaidőszakomban 40 kiló alá fogytam, és nehezen kikezelhető gyomorfekélyem volt). Sokat gondolkodtam, hogy mi legyek, és a védőnőre esett a választásom. A következő okok miatt: Imádok mindent, ami a terhességgel, szüléssel, gyermekkorral kapcsolatos, jól tudok kommunikálni a szülőkkel (még az orvosi alatt egy évig besegítettem koraszülött intenzíven, elfogadták a tanácsaimat az anyukák). Nagyon könnyű további szakmákat szerezni, én pl. el akarom végezni a nemzetközi szoptatási tanácsadó, és a szülésznő képzést is (utóbbinál elengednek 2 évet, ha az embernek védőnői diplomája van). Nem feltétlen kerül az ember gázos környékre, de mehet iskolavédőnőnek is (én pl. nagyon szeretnék prevenciós előadásokat tartani az iskolásoknak). Igaz, a fizetés nem sok, de az egészségügyben máshol sem lehet jobban keresni (a paraszolvencián kívül, de azt is a dokiknak is csak kis szelete adja). Viszont Magyarországon biztos lesz munkája, de mehet külföldre is (ott is működik hasonló, csak nem teljesen így!). A csoporttársnők közül sok a nem idevaló, de azért vagyunk páran normálisak, emiatt nem kell félni :) Én nem gátolnám meg az álmában!
2012. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
22%

Sehol nem lehet elhelyezkedni manapság, vagy k.va nehezen.

Nekem van óvó és tanítőnői, tanárnői, logopédusi, pszichológusi, gyógypedagógusi diplomám, 22 éves vagyok, sehova nem kellek, mert nincs tapasztalatom. És még mindig tanulok...csak még nem tudom minek...


Szerintem védőnőként is van esélye elhelyezkedni, annyi mint egyéb szakmákban....



22-L

2012. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Mióta szültem, azóta csodálatos szakmának tartom a csecsemősnővér "szakmát". Nem tudom, hogy ők többet keresnek e a védőnőtől, de a kórházba a csecsemősrészlegen vagy szülészeten annyira jó volt a hangulat, a légkör. Én hamarabb kerültem be a kórházba, de tényleg jól éreztem magam. Jó volt az egész feelingje, a már megszületett babák képei a falon, az anyukák üzenetei. Mindenki kedves volt. Fú tényleg, utána hiányzott is.

Na most sokat nem segítettem, de a védőnőknél esetleg lehet érvelned, hogy mindenhová ki kell járnia, s pl az én védőnőm mondta, hogy hát látott már durva dolgokat.

2012. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
26%

nekem azért nem szimpi ez a munka és szakma, és mert olyan érzésem van tőle, mintha belepofázna az életembe egy idegen nő, és a saját gyerekem nevelését illetve gondozását nem bízná rám. elvégre csecsemőkorban még csak gondozni kell a gyereket, aztán utána nevelni.


pelenkázni már most tudok, pedig nincs még saját gyerekem, a szakkönyvek, édesanyám tanácsai is bőven elegendők arra, hogy megfelelően el tudjam látni az anyai teendőimet.


szóval egyáltalán nem értem, h miért van erre szükség. bár egy újdonsült apuka, aki jóbarátom, mondta, h ez egy szolgáltatás, nem kötelező igénybe venni.

hát nagyon remélem, h tényleg így van, és nem küldik rám a gyámhatóságot, amiért nem akarok jópofizni egy idegen nővel, miközben más jobb dolgom is lenne.


ha nagyobb baja van a babának, úgyis elviszem orvoshoz, ha nincs, akkor megoldom egyedül.

2012. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Cigányokkal érvelők: Szociális munkás családtagom rendszeresen jár ki cigány telepre, látott olyanokat, amiket el sem tudnátok képzelni és még szarul is fizetik. De imádja a munkáját, folyton azon van, hogy fejlődjön benne, kiegészítő képzéseket végez, mást el sem tudna magának képzelni.


Az ő anyja se akarta, hogy odamenjen, mást talált ki neki, azon a területen kötelezően be kell neki néha segíteni otthon, de utálja. Pedig jobban keresne vele, ha anno azt csinálja, amit az anyja mond.


Én meg azt csináltam, amit anyám mondott, eszem is van hozzá, de utáltam, közben ott is hagytam, elegem lett. Anyám jó tanácsával annyira mentem, hogy éveket pocsékoltam el. Persze beletörődhetnék, hogy ez van, befejezhetném és csinálhatnám, de inkább felkötöm magam.

2012. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, itt nem a "belepofázáson" van a hangsúly, hanem a segítésen. Tök jó, hogy tudsz pelenkázni, meg ott van segítségként anyukád, de azt már nem biztos, hogy meg tudja mutatni, hogy pl. mit csinálj, ha begyulladnak a tejcsatornáid, és a hagyományos mellszívók nem érnek semmit. Sok minden van, amihez az anyukák nem értenek, hiszen nem is ez a dolguk. Egy jó védőnő nagyon hasznos (más kérdés, hogy sok a kontár), és hidd el, nem azoknál az anyukáknál vannak naphosszat, akiknek tökéletesen fejlődik a gyerekük, és nincs szükségük segítségre.
2012. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!