Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülök! Ti lebeszélnétek a...

Szülök! Ti lebeszélnétek a lányotokat arról, hogy VÉDŐNŐ legyen?

Figyelt kérdés
Most fog érettségizni és 1 éve csak ezt hallom, hogy védőnő szeretne lenni. Azzaé indokolja, hogy szereti a gyerekeket és ezt a munkát szívesen csinálná. Én nem örülök ennek mert félek, hogy nem lesz munkája és ha mégis akkor nagyon keveset fog keresni. Mi a véleményetek? Van esetleg itt védőnő? Mennyire nehéz elhelyezkedni?

2012. dec. 17. 17:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20-as vagyok, a válaszom a 18-asnak szólt :)
2012. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
33%

20-as, te lehet kifogtál egy jó védőnőt, de én többnyire csak azt látom, hallom, hogy feleslegesen baromságokat beszélnek, és főleg az vicces, mikor jön a 22 éves fejével gyerek nélkül és akkor majd ő megmondja. Biztos van hasznos is, de nekem ez a tapasztalatom.


Ez mondjuk teljesen lényegtelen, a lényeg az, hogy ő maga szeresse, amit csinál, az, hogy más nem szereti, az nem az ő baja lesz. Bár, ha annyira lelkesen csinálja, akkor valószínűleg nem a barom kategóriába fog kerülni, akik csak azért védőnők, mert máshova nem vették fel őket, jobb ötletük se volt, jó lesz ide menni, aztán majd lesz valami , legalább megmondhatják a frankót valakinek végre.

2012. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Hát igen, erről beszéltem, amikor azt írtam, hogy sok a kontár... Sajnos a védőnőknek nincs kötelező továbbképzés, így sokan nem olvasnak szakirodalmat és főleg a régi vonalas védőnők olyanokat tudnak összehordani, hogy a füle kettéáll az embernek. Ilyenkor lenne jó, ha lenne szabad védőnőválasztás, és akkor gondozott nélkül maradnának, akik csak belepofázni tudnak, segíteni nem.
2012. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
16-os, hogy csináltad, hogy 22 évesen ennyi diplomád van?
2012. dec. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
16os ne haragudj, de 22 évesen, hogy sikerült ennyi szakmát megcsinálnod? Csak az óvónő 3 év...ne vedd bántásnak csak érdekel:)
2012. dec. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Esetleg lehetne asszisztens is gyermekorvos mellett. Akkor is végig gyerekekkel foglalkozhatna. Szerintem köss vele vmilyen kompromisszumot, h ok lehet védőnő, de akkor ha utána még elvégez vmit: szülésznő/tanítőnő/óvónő/dajka/dúla stb.... vagy vannak OKJ-s képzések is amit elvégezhet mellette és a szakmába vág: pl. gyógypedagógiai asszisztens. Amúgy védőnő van Németországban is pl.: Familienhebamme. A Hebamme szó szerinti fordítása a bába, de a Familienhebamme fajtája ugyanolyan feladatokat lát el mint itt a védőnők szociálisan vagy betegség miatt rászorult családoknál. Most kicsit utánaolvastam és csak érdekességképp, férfiak is űzik ott ezt a szakmát Entbindungspfleger név alatt:D
2012. dec. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
25-ös: ez engem is érdekelne, mert én nem bírtam 2 szaknál többet csinálni egyszerre és 22 évesen akkor az összeset kellett neki egyszerre, hisz mindegyik minimum 3 év. Tényleg érdekel,h h lehet ezt megoldani, mert az említett szakmákból még nekem sincs meg 1-2 és szeretném megszerezni a diplomát.
2012. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem ovastam végig minden üzenetet, de!

Anno, mikor én érettségiztem, apu bele volt btegedve a választott szakmámba, mert én VÉDŐNŐ akartam lenni!!! És az is lettem. Apu mindenképp vmi irodistának képzelt el, de nem tudott meggyőzni.

Örülök a döntésemnek! Boldog vagyok, mint végzett védőnő.

Ha megvan az embernek a nyelvvizsgája, akkor diplomaosztó után egyből dolgozhat is. Nem nehéz állást találni, mert nagyon hiányszakma.

2012. dec. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy mindenki csinálja azt, amit szeretne. Inkább legyek én is mondjuk profi wc pucoló, kevés fizetéssel, minthogy egész nap egy irodában ücsörögjek, amivel bár sokat keresek, de nem azt csinálom, amit akarok.
2012. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

A 23. válaszolónak jelzem, hogy a védőnőknek is 5 évente meg kell újítaniuk a működési engedélyét, ami azt jelenti, hogy az EEKH (Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal)felé igazolnia kell, hogy az előírt kreditpontokat továbbképzések által megszerezte - ugyan úgy mint az orvosoknak! Amennyiben ez nem történik meg vagy nincs elegendő kreditpont, akkor nincs működési engedély sem, tehát nem végezhet munkát.


Nem szólnék bele, legyen az ő döntése, hogy mit választ.

Minden területen nehéz ma Magyarországon, a fizetés diplomás minimálbér, ami nagyon kevés.

20 éve nagyon kemény képzés volt, hogy most milyen azt nem tudom.

Álláslehetőség biztosan lesz, mert nagyon sokan elhagyták a pályát és egyre kevesebb a végzett hallgató is.

2012. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!