Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsősorban 45 év körüli...

Elsősorban 45 év körüli szülök véleményét várom, többi lent, SÜRGŐS?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy még nem volt barátom, mert eléggé zárkózott vagyok - nem kell a lúzer vagy típusú hozzászólás!

A szüleim nagyon konzervatívak, nem is engedtek volna randizni sem. Ők Szegeden vannak, én Győrben vagyok egyetemista. Otthon a köv. módon akarom nekik elmondani, hogy párom van:


Anya, apa! Megismertem egy nagyon helyes és szimpatikus srácot az egyetemről, akivel már többször is randiztunk. Úgy néz ki, hogy kapcsolat lesz ebből. Örülnék, ha támogatnátok minket. Nem vagyok már lázadó tini, megvan a magamhoz való eszem, tudom meddig és mit szabad. Bízzatok bennem és a döntésemben! Mint tudjátok, számtalan alkalmam lett volna, hogy a hátatok mögött hazudozzak, de nem tettem meg. Úgy érzem, hogy meg kell ezt veletek osszam, mert ti támogattatok eddig és ezután is, tudom, hogy számíthatok rátok, ti viselitek gondomat. (Itt beszélnék a srácról: orvosi, 5,oo átlag, megbízható felelősségteljes, 22 éves...) Ha gondoljátok, legközelebb személyesen is találkozhattok vele, hogy megbizonyosodjatok róla, hogy egy megbízható emberrel töltöm a napjaimat, nem egy naplopóval.


Vélemény?


19/L



2012. dec. 18. 13:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Még nem vagyok 45, de pár év múlva.. :) Szerintem ennyi elég lenne:


"Anya, apa! Megismertem egy nagyon helyes és szimpatikus srácot az egyetemről, akivel már többször is randiztunk. Úgy néz ki, hogy kapcsolat lesz ebből. Örülnék, ha támogatnátok minket. Nem vagyok már lázadó tini, megvan a magamhoz való eszem, tudom meddig és mit szabad. Bízzatok bennem és a döntésemben!"


Ez a hátatok mögött hazudozás szerintem felesleges, mert akkor elültethetsz bennük valami olyasmit, mintha rejtegetnivalótok lenne, vagy mintha baj lenne a fiúval. Aztán mondd nekik, hogy kérdezzenek nyugodtan bármit, és te meg válaszolsz nekik. Szerintem :)

2012. dec. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

"Anya, apa! Megismertem egy nagyon helyes és szimpatikus srácot az egyetemről, akivel már többször is randiztunk. Úgy néz ki, hogy kapcsolat lesz ebből. Örülnék, ha támogatnátok minket."


Sőt, lehet, ez a még rövidebb verzió még jobb lenne... és kérdezzenek :)

2012. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Még rövidebb :D

"Anya, apa! Megismertem egy nagyon helyes és szimpatikus srácot az egyetemről, akivel már többször is randiztunk. Úgy néz ki, hogy kapcsolat lesz ebből.

2012. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok 45 éves, de a te korodban ugyanebbe a szituációba kerültem. A szüleid igazából számítanak rá szerintem, hogy lassan eljön az ideje egy kapcsolatnak. Viszont az biztos, hogy nem fogod tudni ilyen szépen végigmondani a mondandód, mint ahogy ide leírtad. Nálam legalábbis nem lehetett így végigvezetni. Sőt az én anyám még találkozni sem akart a barátommal, azt mondta, hogy majd akkor, amikor már legalább fél éve együtt leszünk.
2012. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Sok a szöveg. Elég a megszólítás utáni mondat. Gondolom, majd reagálnak valamit.
2012. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 klopusz ***** válasza:
89%

Szia!


Lassan 44 évesen csatlakozom az előttem szólóhoz. Nem kell túlbonyolítani a bejelentést.

A "Ha gondoljátok..." kezdetű mondat is felesleges, mert előre mentegetőzöl azért, mert felnőttél :-) Szerintem, egyszerűen mondd azt, hogy ha legközelebb hazalátogatsz, szeretnéd magaddal vinni és bemutatni a szüleidnek.


Kívánom, hogy a fiatalember nyerje el a szüleid szimpátiáját is!


Legyen boldog karácsonyotok!

2012. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%
Az 1. és 2. vagyok megint. Jaja, sok az eredeti szöveg nagyon, mert minél hosszabb lére engeded, annál "gyanúsabb" lenne számomra, hogy miért van ilyen hosszú felvezetés, és várnám mikor jön a DE... pld. hogy de azt tudnotok kell, hogy néger, félkarú, félszemű, nős, stb :) :) :) Rövid legyen, lényegretörő és kedves.
2012. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha valoban egy komolyabb kapcsolatrol van szo, akkor inkabb egyszeruen kozolnem, hogy a baratomat szeretnem bemutatni nektek pl.

Itt mar szemelyesen talalkoznanak, a tobbit rajuk biznam pl. tehat ebedre, egy sima latogatasra, teara hivnam meg a szuleimhez, igy lenne a praktikusabb is, hiszen latnak, lehetoseguk van a megismeresere, elfogadasara is.

2012. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Túlbonyolítod. Elég az első mondat.


A távolság miatt pedig még a bemutatás is bőven várhat. Tudom, hogy most te nagyon komolyan gondolod ezt, mert ez lehet az első kapcsolatod. De várj még, különösen ha a fiút le kell vinned Győrből Szegedre, akkor nyilván nálatok is kell aludnia, amit a konzervatív szüleid nem néznének jó szemmel. Egyelőre csak mesélj róla, de ne előadást tarts, hanem tényleg mesélj, ahogy arról mesélnél, milyen filmet láttál a moziban.

A támogatásukat pedig elég lesz akkor kérned, ha a fiú megkérte a kezed :)

2012. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezecskék :)
2012. dec. 18. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!