Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon kislány mindenkinek...

Rokon kislány mindenkinek kelleti magát, ez az én szememben sok. Hogy viszonyuljak hozzá?

Figyelt kérdés

Férjem unokahúga 19 éves, általában megszokta, hogy minden úgy történik, ahogy ő akarja. Mindenki úgy kezeli, mint egy kisgyereket, akit ajnározni kell,még ha meg se szólal, ő pedig úgy csavarja a rokonokat, ahogy kedve tartja. Ez abban nyilvánul meg, hogy csinál valami értelmetlen hülyeséget, de elnyávogja magát, hogy jaj, hát bárkivel előfordul és senki nem tud rá haragudni.

Nagymama mindent megvesz neki, ő a legszebb, legokosabb, de a másik unokáját, aki a mi gyerekünk, a legkisebb dologért is elítéli, holott csak 12 éves. Még a férjem is őt pártolja folyton és legszívesebben inkább lányának fogadná. Karácsonykor mindig az van, hogy kell valami rohadt drága ajándékot venni, neki, mert az anyósom előre kiköti, hogy mit kéne vennünk. Nem akarok sokszor konfliktust, de nem esik jól, hogy csak az ő érdekeit kell néznie mindenkinek, a másik meg húzza meg magát, a mi gyerekünk a legkisebbnek is örül.


2012. dec. 19. 19:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%
hat nehogymar anyosod mondja meg mit vegyel, ez a te hibad is, hagytad hogy a fejedre nojenek. allj ki magadert. ha te nem akarod azt megvenni akkor ne vedd meg. pont.
2012. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem tetszik a viselkedése, nyugodtan szólj neki, hogy vegyen vissza, nem óvódás, hogy affektáljon.

Ismerek én is hasonló korú, és kaliberű csajt, és a hajam égnek áll tőle.


Az anyós meg ha akarja, vegye meg a "méregdrága helókittis ágyneműt" a kiscsajnak, de nem írja neked elő, mit vegyél. Nem várhatják el tőletek, hogy körbemosolyogjatok egy felnőtt embert, amikor 12 éves kisgyereketekkel kéne foglalkoznotok.

2012. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
49%
errol sajnos a kornyezete tehet hogy el lett kenyeztetve, nem igazan o maga. ha ez vigasztal majd par ev mulva kutya pofonokat fog kapni az elettol emiatt :D de ne vigasztaljon, inkabb sajnald hogy elrontottak a szemelyiseget, rossz lesz ez neki is.
2012. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Még egyértelműen nem felnőtt, csak tinédzser, de ahhoz már elég idős, hogy ne hisztizzen mindenért. Nem csak otthon csinálja, a férjemből hülyét csinál, hogy vigye el ide vagy oda, vagy vegyen meg neki ezt meg azt, mikor az apja nem hajlandó.
2012. dec. 19. 19:21
 15/27 anonim ***** válasza:
92%
Oké, jogilag felnőtt, 18 elmúlt - így értettem.
2012. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Ha az apja nem ad neki pénzt bulizásra, vagy valami holmira, akkor elpanaszkodja a nagybátyjának, aki a férjem, ő meg szó nélkül kisegíti anélkül, hogy megkérdezne, van-e most pénzünk ilyesmire és ebből rendszeresen vita van. Többet költünk rá lassan, mint a saját gyerekünkre. Nyáron is a Sziget jegyének felét a férjem állta, meg még pluszban is adott neki.
2012. dec. 19. 19:23
 17/27 anonim ***** válasza:
95%
Akkor a férjedre haragudj mondjuk....A csaj észrevette mekkora papucs a nagybátyja,mert gondolom kihasználásban nagyon ügyes, a férjed meg hagyja. Vele beszélj és az ő hozzáállásán próbálj változtatni, mert a lányhoz sok közöd nincs, meg nem is a te dolgod, hogy "neveld" Azzal sajnos már minimum 9 éve elkéstek
2012. dec. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

Megértelek, mert engem is zavarna ez.

Nem hiszem, hogy féltékeny vagy rá, szimplán idegesít.

Én sem vagyok féltékeny a 9 éves unokahúgomra, aki egy kislány, tehát ez nem női féltékenység.


De engem is nagyon zavar, hogy agyon van kényeztetve, és most már ott tartunk, hogy addig kell csak neki valaki, amíg ad valamit, vagy játszik vele, aztán mehet a pi.csába, úgy beszél felnőttekkel, mint a kutyával.


Jó, hogy zavar!


Az anyjáéknak kellett volna megnevelni, de ez most már sajnos késő.


Majd az élet megneveli.

2012. dec. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Hozzá tényleg nincs közöm, de azért ennyi idősen megérthetné, hogy nem ugráltathatja a rokonait kedve szerint, mert az élet nem erről szól, most még megteszünk érte sok mindent, de pár év múlva, ha már bekerül a nagybetűs életbe, ez nem fog menni.

Nem akarom, hogy bármi rosszat megtapasztaljon, csak kicsit nőjön fel.

2012. dec. 19. 19:37
 20/27 anonim ***** válasza:
77%
majd akkor fogja megerteni ha nem fognak neki ugy ugralni ahogy o futyul. amig ugy ugralnak, ugyan mitol ertene meg? felre van nevelve tisztan latszik. majd idovel az elet megneveli, te meg inkabb a ferjeddel beszelgess el nehogy a ti gyereketek is ilyen sorsra jusson hogy minden megvan neki engedve.
2012. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!