Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerekkel egyedülállóként...

Egy gyerekkel egyedülállóként mennyi pénzből lehet teljes életet élni Budapesten albérletben?

Figyelt kérdés

Egy autó fenntartását is bele kell kalkulálnom.

Most az össz. bevételem mindenestül 150 ezer.

Ennyiből lehet? Mennyire nélkülöznénk?

Ha sikerülne kiadni az ingatlanomat, 230 lenne. Ennyiből mennyire élnénk jól?


2012. dec. 19. 20:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
26%
én nem mennék pestre albérletbe szerintem drágább minden mintha vidéken kezdene az ember új életet
2012. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Most csak én nem fogok fel valami nagyon lényegeset a válaszok szempontjából?


Nem mindegy, hogy azt a 150 ezret mire akarod költeni? Hol fogsz lakni? Mert írod, hogy kiadnád az ingatlanodat, gondolom nem azért adnád ki, hogy másikat vegyél ki, míg a sajátodban meg más lakik, akkor ha van hol laknod és nem kell bérleti díjat fizetned, akkor mindjárt jobban hangzik a 150 is.

2012. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Nem lakóingatlan. Nem alkalmas arra, hogy az otthonunk legyen.
2012. dec. 19. 22:03
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

150 lepedőből elég karcsún de minden Ha a leleményességen múlik.


Egy albérlet 50 ezertől indul és még nem is mondtam sokat.

A rezsi kb. 45-50 ezer.


Ha mázlista vagy akkor nagy ritkán találsz 45 ezerért albérletet de ez nem jellemző.


Aztán nem mindegy hova mész ott milyen az ellátás. Nálunk pl. pár perc gyaloglás a piac, van penny, spar, cba, lidl, kismillió kisbolt. Mindig van valami kedvezmény. Pl. a piacon van egy árus, nála több féle tojás van. 29/31/35/stb forint mérettől függően.


Én munkanélküli vagyok és a kisnyugdíjas anyukámmal élek.

Kettőnk összjövedelme nincs 100 ezer ft. Igaz nem élünk albérletben de a havi rezsi 40 ezer télen kb. 50 a fűtéssel,és a gyógyszereink havonta súlyos ezreseket visznek el. De érdekes módon mindig tudunk úgy variálni, hogy túléljük a hónapot.

Sok anyukának egyébként másodállása van, ahová a gyerekeket is viszik ha még kicsik. Pl. takarítás ilyesmi.


Szóval kis odafigyeléssel, utánajárással, szervezéssel túl lehet élni de nem lehet jól megélni. Pláne ha kocsi is van. Nagyon nagy szükséged van rá?

230 ezerből viszont már illik jól kijönni még albérletben is gyerekkel együtt. Nekünk ennyi bevétel egy vagyon lenne.

2012. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Elég drágák az albérletek Budapesten. Számolj 50-60 e forinttal, plusz rezsi 40-50. Ez már kapásból 100. Még nem ettetek, ittatok, stb. Kocsit te tudod, hogy mennyi. Szerintem tűrhető egyébként, de félretenni tényleg nem fogsz tudni. Ez csak az, hogy éltek. Persze az sem mindegy, hogy hol keresel albérletet. Ha rosszabb környéken, nyilván olcsóbb, de nem hiszem, hogy megérné ezen spórolni. És az 50-60 e ft+rezsi, egy kicsi lakás, jobb helyen.

Egyébként miért akarsz eljönni a mostani helyedről?

2012. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
anyósnál éltünk. a volt párom egyik napról a másikra lelépett, a szeretőjéhez költözött. és nekem is szednem kell így a sátorfám. de ha maradhatnék sem maradnék tovább.
2012. dec. 19. 23:46
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
És merrefelé tervezel költözni? Van valami kritérium? Pl. munka.
2012. dec. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
budapestre járok be dolgozni, oda kellene költöznünk.
2012. dec. 19. 23:51
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Értem, de például hányadik kerületbe? Budapest sem annyira kicsi azért.
2012. dec. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam számolni, hogy kettőnkre: rezsi=40 ezer, kaja=40 ezer.

80 ezer az élet alaphangon, ebben nincs más benne, csak a megélhetés.


Az albérlet nem tudom, mennyi Pesten kb. 50-60 ezerre tippelek, az autó szintén van vagy 30 ezer.


Szűkösen, de meg lehet oldani.

2012. dec. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!