Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerekkel egyedülállóként...

Egy gyerekkel egyedülállóként mennyi pénzből lehet teljes életet élni Budapesten albérletben?

Figyelt kérdés

Egy autó fenntartását is bele kell kalkulálnom.

Most az össz. bevételem mindenestül 150 ezer.

Ennyiből lehet? Mennyire nélkülöznénk?

Ha sikerülne kiadni az ingatlanomat, 230 lenne. Ennyiből mennyire élnénk jól?


2012. dec. 19. 20:49
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért sok helyen az történik, hogy a közös lakásban marad a nő a gyerekekkel, és így nem kell albit fizetnie csak rezsit. És sok helyen meg az van, hogy pont amiatt nem válnak, mert akkor nem tudnának megélni (főleg a nő egyedül, a gyerekekkel). Legalábbis pl. tesóm is azért nem hagyja ott a párját, mert az ápolónői fizetéséből nem tudna fenntartani egy lakást és a két gyereket.

Amúgy én ingatlanos vagyok, a 40 e Ft alatti lakások itt Bp-n már nagyon - nagyon gáz állapotban vannak sajnos. 7. kerület nem számít olcsónak, inkább 8-9, végülis az nincs is messze. Ha mégis a 7., akkor a Keleti Pu. környéke. Ami még relatív jobb árban van, az a 13. kerület de nem Újlipót, hanem pl. Angyalföld vagy még kijjebb. Mivel az emberek nagy része aki albit keres, minél beljebb akar lakni, közel a tömegközlekedéshez.

2012. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
A linkek közül kettőre képet sem töltöttek fel, gondolom nem véletlenül, a harmadik ház pedig olyan, ahova nem költöznék ez kisgyerekkel.
2012. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Ha kiadod az ingatlanodat, 230ból szerintem simán meg tudsz élni. 100ezerből kijön egy igényes egyszobás albérlet akár az első kerületben is (Attila út környékén vannak 50-60ezerért+rezsi) és 25 ezer elmegy a kocsira, akkor is marad 105 ezer Forintod kajára meg minden egyébre. Azért annyinak elégnek kell lennie 2 emberre, ha nem étteremben esztek naponta. De sztem 150-ből is ki tudnád hozni, ha nagyon úgy adódna egy olcsó albival meg ha lemondasz a kocsiról. Ha olcsó és jó albit szeretnél, sokáig kell majd keresni de megéri rászánni az időt. Tippem,h naponta nézd, és ha látsz vmi újat ami tetszik egyből hívd fel és nézd meg. Mi kétszer is így találtunk szupi lakást, hogy mi voltunk az elsők akik megnézték és mondta is az ingatlanos, hogy annyira jó az ár-érték arány, hogy mindig kiveszi az első ember aki megnézni.
2012. dec. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!