Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tart egy apasági...

Meddig tart egy apasági megváltoztatása? Lehet ha nem vagyunk házasok? Mi az esélye, hogy a gyereket az apának ítélik ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Röviden: 4 éve "sikerült" összejönnöm egy lánnyal, akiről közben kiderült, hogy nem teljesen olyan mint mutatta. Akkor már volt egy kislánya, tőlem is terhes lett rögtön (állítólag szedte a bogyókat) A kisfiunk most 3 éves, a kislány 4,5. Én, illetve anyukám gondoskodunk róluk, az anya elmászkál, nem jön haza, nem lehet rá számítani. Emellett "depressziós" (bár nem tudom milyen fajtája lehet ez...). Fenyeget, hogy öngyilkos lesz. Nem tudom mi a baja, de már perpillanat nem is érdekel. Elegem van belőle. Próbálkoztam megváltoztatni, nem megy. Szóval ott akarom hagyni, de nem tudom milyen esélyekkel indulok a gyerek, gyerekek terén. Alapból elég anyapártiak a döntések. A kislány pedig ugyebár nem is az enyém. Szóval így nem hiszem, hogy van esélyem rá. Előtte az apának le kellene mondani róla, nekem elismerni. Ez hogy megy? (ha az apa is benne van). Kell ehhez hogy házasok legyünk? Meddig tart? Utána nekem ítélik őket ilyen feltételek mellett? Amúgy nem dolgozik, nincs lakása. Nekem mindkettő van.

2012. dec. 20. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Hát remélem neked ítélik.

Viszont erről bizonyítékok fognak kelleni. Bemondásra senki nem fogja elhinni.


Ismerek olyat, ahol a nagy 13 éves gyerek kérése ellen döntött a bíróság. Nem tudom ott is mi céljuk volt, mikor az anyát nőnek sem lehet nevezni, le is mondott utána a gyerekről.

2012. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszadóval, bizonyítékot kell szerezned a nő ellen. Vedd fel telefonon hogy fenyegetőzik, minden depresszióra utaló jelet rögzíts! Nagyon remélem hogy megkapod a gyerekeket! Az ilyen nők ölik meg az ártatlan gyerekeket, aztán ülnek érte 2 évet mondván hogy betegek...


Minden héten van egy ilyen eset..

2012. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első gyerek apja tartja a kapcsolatot a gyerekkel? Ha nem foglalkozik vele, csak gyerektartást fizet, akkor keresd meg és együtt indítsatok pert, amiben ő lemond a jogairól a javadra. Ha nem érdekli a gyerek, akkor biztosan melléd áll a perben hogy ne kelljen többet gyerektartást fizetnie.
2012. dec. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!