Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki 17 évesen teherbe...

Ha valaki 17 évesen teherbe esik, kényszerítheti az anyja, hogy megtartsa? Szülésnél már 18.

Figyelt kérdés

2012. dec. 20. 22:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%

Ha az apa nagykorú, akkor elveheti feleségül a lányt (de ehhez gyámhatósági engedély kell, és nem pár napos eljárás), ha össze vannak házasodva, akkor a lány nagykorúnak számit, és nem kell többé a szülö beleegyezése az abortuszhoz. Viszont valószinüleg addigra túljut azon az idöponton, amikor még orvosilag elvégezhetö lenne.

Ha viszont férjez megy, attól kezdve a szülönek nem kötelessége tovább eltartani a lányt.

2012. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%

"a kérdező nem kiskorú, mert már elmúlt 14, hanem fiatalkorú."


Ez ebben az esetben lényegtelen, csak az számit, hogy nem nagykorú.

2012. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem, anékül az orvost megbüntetik, elvehetik azorvosi diplomáját és még börtönbe is kerül.


Esetleg megpróbálhatsz a gyámhatóságnál segitséget kérni, hátha ök meg tudják anyukádat gyözni.

2012. dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam szoktak orvosi papírokra olyan vizsgálatokat írni, minek a fele sem igaz.. Talán mindent meg lehet oldani...

Nem igazán meggyőzhető az anyám. Eleve több gyerek akart, de csak én születtem, apukám meghalt. Most arra, hogy én még fiatal vagyok, tanulni akarok, az a válasz, hogy majd ő neveli. De ez nem így működik. Szüljön vagy fogadjon örökbe magának

2012. dec. 20. 23:02
 15/29 anonim ***** válasza:
50%

IJ.

Ezért nem kéne felelőtlenül szexelni 18 előtt.


Fordulj a gyámügyhöz! Mást nem tehetsz.

2012. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
50%
Semmi körülmények között nem vagy az anyád tulajdona. A szülőd nem csak abortuszra nem kötelezhet, de arra sem, hogy akaratod ellenére szülj. Arra meg főleg nem, hogy neki szülj. Védőnőnél jelentkezel, majd ő elmondja a továbbiakat.
2012. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan felelőtlenül szexeltünk, csak tudatlan voltam. Előtte volt hányásos-hasmenéses vírusom és nem tudtam, hogy ez a bogyó hatását csökkentheti. Egyébként húztunk volna gumit. Na de most már ezt is tudom....
2012. dec. 20. 23:08
 18/29 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, természetesen nem kényszerítheti, szerencsére nem a középkorban élünk, a szülő nem bír teljhatalommal a gyereke felett.

Valóban a 18 év alatti minden nem életmentő műtétjéhez - így a művi abortuszhoz is - kell a szülő/gyám/gondviselő által aláírt műtéti beleegyezés, de ha a szülő makacskodik, ezt a gyámhatóság hivatalos eljárásban, a felek meghallgatása után pótolja, és kész.

A szülő ezzel csak azt tudja elérni, hogy az ügy elhúzódásával nagyobb műtéti kockázatnak teszi ki a saját gyerekét, amiért is szégyellje magát, de nagyon.


Pont ugyanígy természetesen abortuszra sem kényszerítheti a szülő a fiatalkorú gyermekét, ha az meg akarja tartani a terhességét. A végső döntés minden esetben a terhes nőé, akkor is, ha fiatalkorú.

2012. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Mikor bemész a kórházba, ott kell személyesen aláírni a beleegyezést a szülőnek. Segítséget kérhetsz a családsegítőben és a gyámhivatalban, de gyorsan cselekedj.
2012. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
66%

23:19- esnek tökéletesen igaza van.


Nem kényszerítheti a szülő, hogy a gyerek megtartsa/elvetesse a gyermeket. Ha nem adja meg a beleegyezését a műtétbe, el kell menni a gyámhivatalhoz, ők majd a felek meghallgatása után pótolni fogják a nyilatkozatot.

2012. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!