Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a baba miatt...

Mit csináljak ha a baba miatt romlott meg a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem lehet vele bírni... nem hajlandó aludni, nem áll le egy percre sem, így nem tudok én se pihenni.

A párom meg megy, jön haza a munkából csak elvárja hogy legyen tisztaság meg vacsora (ahogy tudom ezt mindig megoldom) de az is magától értetődő lenne neki hogy mindig kisimultan, boldog mosollyal várjam...

pedig ölni tudnék némelyik nap után mikor a gyereket hajkurászom egyik percben, másikban rohanok vissza a leveshez, de még közben takarítsak meg vasaljak mert ő csak ingeket hajlandó hordani...

annyira el vagyok fáradva és nincs kire bízni a gyereket

én meg már nem bírom, legutóbb 2 óráig próbáltam elaltani, alighogy kimentem volna már újra bömbölt, visszamentem kicsit elhallgatott... és ránéztem és egyszerűen elkezdtem üvöltve bőgni hogy ilyen nincs, hogy nem képes már soha végigaludni három órát... mire persze ő is bőgni kezdett, húzózkodott fel a rácson (ettől is örökké félek hogy egyszer felébred míg elszundítok és kiesik) és annyira bemérgedtem hogy fogtam és rátoltam a rács fölé a pelenkázóasztalnak a tetejét (mellette van és ilyen széttolható) és így nem tud kimászni.

akkor azért sírt egy órát, nem bírtam és lementem egyet sétálni

de félek hogy idegileg teljesen kikészülök

a párom azt gondolja hogy elég az hogy ő fürdeti meg mikor hazaért meg 1 órácskát foglalkozik vele és nem ért meg

én meg kezdek ott tartani hogy fogom magam és lelépek

mit lehetne csinálni? egyszerűen semmit nem lehet megbeszélni vele és mindenben én vagyok a hibás amiért nem örülök neki hogy a gyerek nem alszik én viszont egy percet nem pihenek és még hagyni sincs kire


2012. dec. 24. 00:47
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kerdezo. A gyerek erzi a feszultseget es a gorcsot ami nalatok van ezert nem nyugodt baba. Ha ezen surgosen nem valtoztatsz a kesobbiekben is gondod lesz.

Felesleges a pasiddal beszelnu aki magatol nem latja a teendoket annak hiaba mondod. Viszont veled is valami gond lehet mert mar ne haragudj de egy gyerek nem nagy teher. Otthon vagy szerintem ossze vissza napi rutin nelkul csinalsz mindent pedig a gyereknek erre van a legjobban szuksege nem egy idegbeteg anyara. Tehat szedd ossze magad azt az idiotat meg hagyd el.

2012. dec. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem egyéves a baba!Miért is kellene mindig aludnia?Az enyémek ilyen idős korukban már csak ebéd után aludtak.

Az álom, hogy a kisbaba megszületik,csak eszik,alszik.Ritka szerencsés az,akinek így is van.

Vannak hasfájós,és rossz alvó babák.(Én is nyugtató gyógyteát ittam:(,mert ideges voltam a sok sírás miatt)

Az én gyerekeimnek ebben a korban járókájuk volt, abban üldögéltek,álltak, játszottak.Bébikompban járkáltak,egyévesen már mind a kettő biztosan járt.

Az én férjem is csak akkor tudott a gyerekkel foglalkozni, ha megjött este melóból.

Nehéz,de ki lehet bírni.Persze könnyebb,ha van mama,aki besegít,de az sincs mindenkinek.

Én csak azt tudom mondani, beszélj erről a férjednek.Próbáljátok megoldani, hogy néha Te is tudj pihenni!

2012. dec. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

A takaritást hanyagold,amennyit birsz megcsinálsz a többit hagyd ha a férjed nek nem tetszik besegit.

Az én lányom ilyen idősen már járt,az egy fokkal rosszabb mintha csak mászna.sosem aludt rendesen,fél orákat aludt ilyen idősen,2évesen elhagyta a delelést mai napig (3éves)nem alussza át az éjszakát,az éjjel pl 4szer kelt fel.

Amit én csinálok az az hogy próbálok a lehető legnyugodtabb lenni,ha ideges vagyok a gyerek átveszi és az maga a pokol.Ha nem sikerül felporszivózni hát nem,a világ nem áll meg.

2012. dec. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
6%

Azért egy 11 hónapos gyerek még elég sokat alszik. Ha ebéd után lerakod, akkor neked is lesz 2-3 órád magadra!

Az nem megoldás, hogy lelépsz, mert eleged van. ANYA vagy és Feleség, bírjad!!

2012. dec. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
36%

Nekem csak az nem világos a történetben, hogy egyedül hagytad a síró gyereket a rátolt pelenkázófedéllel, miközben te lementél egy órát sétálni? Vagy volt otthon valaki közben? Mert lehet kiborulni, lehet nem bírni, de a kisbabát nem hagyjuk otthon egyedül, akármennyire is ki vagyunk borulva! Persze ha ez este volt, és otthon volt a párod, az más.

Egyébként itt nem a gyerekkel van a probléma, hanem a férjeddel. Nekem egy 8 hónapos kislányom van, ő sem aludt még egy huzamban soha két óránál többet. Igaz, ő második baba, így kellő lazasággal tudjuk kezelni a helyzetet, mondjuk, hogy egyáltalán nem érdekel, köztünk alszik az éjjel második felében, és kész, nem vagyok hajlandó kikészülni. De ehhez kell egy együttműködő férj is, mert ha még onnan is csak a cseszegetést kapod.

Hétvégén otthon van a férjed? Nem tudod legalább akkor rábízni a babát pár órára? Te egyrészt feltöltődnél, másrészt meg ő is átélné, hogy miért is nincs meleg vacsi minden nap.

Azt viszont felejtsd el, hogy a baba miatt romlott meg a kapcsolatotok. Nagyon sok párnak van ilyen nyugtalan gyereke, normális esetben ezt ki szokás bírni. Ha nem megy, ott más baj is van a kapcsolattal, ha más nem, akkor az, hogy nem nőttetek fel a feladathoz.

2012. dec. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Quorra ***** válasza:
63%
És még azt mondják, hogy egy gyerek a legnagyobb öröm? Egy házasság nem házasság gyerek nélkül? Látom... Az ilyen kérdések és személyes tapasztalatok miatt ment el a kedvem a gyerekvállalástól.
2012. dec. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
67%
bocs, nem tudnák, hanem tudnád!
2012. dec. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
18%

Bocsi kedves kérdező, de anyának nagyon rossz vagy. Ide mást akartam írni, de tekintettel az ünnepekre, finoman fogalmazok.


Nem értem, hogy teljesen alkalmatlan emberek minek vállalnak gyereket? Mert sem neked, sem a férjednek nem járna gyerek. Hisz nem értetek hozzá, nem nőttetek fel a feladathoz.

2012. dec. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
52%

A baba csak ürügy. Meg kell keresni a valódi okot, ami miatt megromlott a házasság.


Tekeredj le a gyerekről és foglalkozz egy kicsit a pároddal és magaddal is, a barátnőidet keresd meg. MINDŐTÖKNEK jót tenne!

2012. dec. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudok egyetérteni azokkal, akik rögtön pocskondiáznak, hogy rossz anya vagy. Szerintem lehetsz ennél sokkal jobb, nem törvényszerű így. Egyszerűen csak a fontossági sorrendet kell helyretenni a fejedben. Az pedig kb. a következő:

1-10. hely: BABA

11-15.: ANYA

Utána jön csak sajnos a férj, még utána a takarítás, főzés, stb.

Azért te jössz közvetlenül a BABA után, mert ha Te nem vagy jól, ő sem lesz. Ez egyértelmű. Apának sok-sok türelemre van szüksége, de vegye tudomásul, ez nem tart örökké, legrosszabb esetben is csak max.3 év.

Légy szíves, a babád és a te érdekedben is, próbálj meg állítani magadon, meg fog lepni, mennyire nem nehéz, és mennyire megéri. Lélegezz mélyeket, mondogasd magadnak: ne görcsölj, szép nyugodtan.


A többi hozzászólónak:

Sajnos sokkal könnyebb valakit elbizonytalanítani azzal, hogy a rossz dolgokat vagdossátok a fejéhez, akkor is, amikor pont az a cél, hogy jó irányba változzon. Jó irányba úgy tudsz változtatni, hogy eleve meglátod a másikban azt a pozitív oldalt, és felhívod rá a figyelmét.

A sok trollnak ez a szegény anyuka csak azt fogja elhinni, hogy pocsék anya és ettől még nem fog tudni megváltozni. Segítséget kért, jó, mondjuk meg neki, mi a rossz, de ennyi magában nem segítség, ettől csak még rosszabb lesz.

Nagyon sok nő nem született anya, bár az anya a gyerekkel együtt születik - van, akinek bátorításra van szüksége, és nem is csoda egy ilyen k*&vára összezavarodott mai világban, hogy nehezen találnak bele a szerepükbe. Látjátok, a modern nő átka, hogy MINDENHOL meg akar felelni, holott most csak a babára kellene koncentrálnia. A másik baj, hogy el is várják tőle, hogy mindenhol megfeleljen, de legalábbis azt sugallják. Ettől még jobban összeomlik. De mennyien vannak így!!!


Szuperanyuk, azért én magamba néznék ám, mielőtt durva dolgokat írok. Én is anyuka vagyok, és közel sem tökéletes.

2012. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!