Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon tanácstalan vagyok....

Nagyon tanácstalan vagyok. Leírnád a véleményed?

Figyelt kérdés

Vagyok én: "N"

Van a férjem: "F"

Van egy férfi ismerősöm: "F.2."

Férjem és én nagyon imádjuk egymást, mindent együtt tervezünk és csinálunk, amióta ismerjük egymást(11 éve). Soha nem szakadtunk el egymástól, mindig közös utat akartunk járni, együtt lenni a jelenben, és úgy tervezzük, a jövőben is.

F.2. egy férfi ismerős, talán még barátnak sem lehet nevezni, mert nem olyan szoros az ismeretség. A párom névről és látásból ismeri csak, de köszönő viszonyban vannak. Én abból a környezetből ismerem, ahol éltem. (Párom és én nem egy városban éltünk). Ez a férfi néha üzenetet ír nekem (e-mail), ami semmi másból nem áll, csak abból, hogy hogy vagyok, mi újság Velem. Néha elhív egy italra. Az üzenetekre néha válaszolok(pár mondatban megköszönöm az érdeklődést, leírom, hogy jól vagyok és ennyi), a meghívásokat mindig visszautasítom. A férjem nem nézi jó szemmel azt, hogy ez a férfi érdeklődik.(Mindig elmondom neki, nem titkolok előle semmit). Meg is értem a férjemet, fordított helyzetben én sem örülnék. Más részről viszont meg sem fordul a fejemben, hogy a férjemen kívül más férfire nézzek úgy, mint nő egy férfira, nekem ő szimpla ismerős, akivel néha beszélgetek. Legutoljára 3 hónapja futottam össze ezzel a férfival teljesen véletlenül bevásárlás közben. Megállított, beszéltem vele pár mondatot, majd tovább mentem. A férjem ezt is tudja és nagyon ki volt akadva. Talán féltékeny. Megnyugtattam, hogy semmi oka rá, mert engem semmilyen szinten nem érdekel F.2. Megbeszéltük.

Viszont most karácsonykor kaptam tőle egy emailt. A szokásos hogy vagyok kérdéssel és karácsony alkalmából üdvözléssel. Nem tudtam először, hogy válaszoljak-e, mert nem akarom megbántani a férjem. Végül válaszoltam a szokásos pár mondatban, mert karácsony volt, gondoltam ha kaptam üdvözlést, illik viszonozni. Azóta viszont üzenetek halmát kapom tőle, hogy szeretne találkozni, de csak beszélgetni, mert jó barátok vagyunk.

Nagyon bánt a dolog, hogy visszaírtam neki, mert úgy érzem ezzel én indítottam el valamit. (Részemről semmilyen érzés nincs a férfi iránt, nem érdekel) Azóta minden nap keres. A férjem most erről nem tud. Nem akartam elmondani, mert félek, hogy fájna neki. És szégyellem magam emiatt. Pedig nem csináltam semmit. Mondjam el neki, hogy "újra jelentkezett az illető?".

Miért érzem magam rosszul?

Te mit tennél?


N/33


2012. dec. 27. 00:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el a férjednek,ennyi.Főleg,ha nem akarsz tőle semmit.Sosem jó,ha eltitkoltok valamit egymás elöl.
2012. dec. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts meg minden kapcsolatot a férfival, ne válaszolj neki. (ha lehetséges változtasd meg az e-mail címedet, töröld az üzeneteit, ha hív telefonon egyszerűen nyomd ki).

Ha úgy érzed, hogy el kell mondanod a férjednek akkor mond el neki, de valami nagyon nyugodt helyzetben. Egyébként ne legyen bűntudatod, nem csináltál semmi rosszat.

2012. dec. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

1. Ha én nős pasi lennék és tökösnek tartanám magam akkor bizalom ide vagy oda azért elbeszélgetnék a fazonnal, hogy mi a fenét üzenget a feleségemnek és miért akar gőzerővel találkozgatni vele!!


2. Nyugodtan írj neki vissza, hogy nagyon kedves vagy, hogy érdeklődsz de, mint tudod férjem van és nincs kedvem más pasikkal randizni és időm sincs sorry de ne írogass folyton. Tudod amíg nem utasítják el határozottan azt hiheti, hogy neked is bejön. Tisztázni kell mert néma gyereknek anyja se érti a szavát.


3. Hanyagolod, nem válaszolsz az üzenetekre, megmondod neki,hogy otthon feszültség van a folytonos üzengetésből állítsa le magát.


Ha megsértődik az már az ő baja nem neked kéne lelkifurdalásodnak lenni már csak azért sem mert elvégre jogod van megmondani neki, hogy zavaró, másrészt ez a barátok vagyunk szöveg csak a kábítás eleje. Nincsenek haverjai? Na meg persze egy férjes asszonynál nem nyomulunk ennyire ez túl átlátszó.


Ezt csak te tudod leállítani.

2012. dec. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Én ilyenkor indig felteszem magamnak a kérdést. Nekem hogy esne ha a férjemnek írogatna egy nő, még ha tudom azt, hogy a férjemet nem érdekli?? Végig gondolva: Nagyon nem tetszene. Az sem tetszene ha a férjem pusztán mert jó szíve van, visszaírna. Most tedd fel a kérést magadnak is. Neked hogy esne ha egy nő mindig írogatna a férjednek? Tudod hogy a férjedet nem érdekli de a nő mindig ír, így a férjed is válaszol a levelekre?? Neked sem tetszene. Én a helyedben végleg lezárnám az egészet mielőtt még nagyobb baj lenne belőle.

Először írnék egy rövid sms-t a férfinak. Megkérném hogy a jövőben ne írjon, mert nem érdekel, és nem áll szándékomban többé válaszolni sem. Majd további szép napot kívánsz. Majd odaállnék a férjem elé,és megmutatnám neki az összes üzenetet,beleértve az utolsót is amit elküldtem. Elmondanám a férjemnek,hogy most mindent kitörlök, még a számát is. Innentől kezdve bármennyi sms vagy hívás jönne tőle olvasatlanul törölném a számát letiltanám.. Egy idő után észre veszi és végleg abbahagyja..

Ha mégsem vagy személyesen keresne fel, akkor a férjemtől kérnék segítséget hogy rázza le..

2012. dec. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne vegyél tudomást róla. Be-bepróbálkozik, hátha. Természetes, hogy a férjednek nem tetszik, de bízik benned, a pasival van baja szerintem, mert pofátlan.

Én nem szeretném, ha a férjem kötekedne az ilyennel hasonló helyzetben, mert részemről sem ér meg ennyi energiát egy ilyen tolakodó pasi. A másik meg, hogy el tudom én rendezni az ilyeneket, és a férjem, ha bízik bennem, hagyja is, hogy rendezzem én.

Mert megfordított helyzetben hogy is nézne már ki, hogy egy levakarhatatlan nőnek én elkezdek károgni meg kotkodácsolni? Nálunk mindketten nagyon jól le tudjuk zavarni az ilyeneket, szimpla tudomásul nem vétellel. Ha az illető nem veszi észre magát, akkor meg leírni, hogy van párod, nem érdekel, hagyjon békén.

2012. dec. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem találnád hízelgőnek F2-t akkor már régen nem reagáltál volna a nyomulására.-Joggal érzed rosszul magad,persze a férjed szereted,de jól estek a másik pasi e-mailjai.Fordított esetben viszont kegyetlen rosszul esne az "ártatlan" üzengetés.
2012. dec. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Befejezném a férjem szívatását, az udvaroltatatást, a kétkapuzást és önmagam hülyítését.


A férjed joggal dühös és féltékeny. Nézd, vannak barátságok, vannak ismerősök és vannak ezeknek határai. A normális határokon és a társadamilag elfogadott korlátokon és módokon belül megtarthatsz barátségokat, de ez már rég nem az. Észre kellett volna venned, hogy a pasi durván nyomul rád, és nem udvariasan tart kapcsolatot - érdeklődve a férjed felől is! -, hanem rád nyomul, és amint egy jó szót szólsz neki "illemből" (a karácsonyi üdvözleteket sem kötelező illemből visszadni!), azonnal felbátorodik.

Ez neked persze nagyon jól esik, király jól érzed magad, hiszen két pasi is keresi a kegyeidet...de ez aljasság ám, kislány! Férjnél vagy, ez pedig kötelez valamire. Ha nem csak a habosbabos királylányruha és a mindneki engem néz a nagy napomon miatt mentél férjhez, akkor tuddo, hogy a házasságban vannak kötelezettségek. Pl. a hűség az az.


Vannak olyan férfiak és nők is, akik olyan személyiségproblémákkal bírnak, amelyeknek arra késztetik őket, hogy csak olyan emberre nyomuljanak, olyan ember iránt "érezzenek" olthatatlan szerelmet stb., akik foglaltak. Akik házasságban élnek, akik stabil kapcsolatban élnek.


Mindenáron ezt akarják széttúrni, közéjük furakodni, és megszerezni azt, akit meg akarnak a párból szerezni maguknak. De amint ez megtörténik, azonnal dobják a megszerzett embert, mert az már megvan, az már nem érdekes, az már ismert - és mennek tovább. Van ilyen ő is (pl. Liptai Claudia) és van férfi is, jó sok.

Nem írom le a pszichiátriai hátterét, de van köztük olyan súlyosságú eset is, amikor már neve is van ennek a "doboznak".


Ez a pasi ennyit akar: elválasztani a férjedtől, gyűlöletet és irigységet keletni köztetek, hülyíteni téged, hogy te mennyire kellesz neki és beléd mennyire szerelmes...nem, nem az. Az ilyen ember azt sem tudja, hogy milyen a valódi szerelem és szeretet. Ő maga sosem kapott belőle.


Azért érzed magad rosszul, mert a házaságodban és a férjed mellett nem vagy teljesen elkötelezve, és kifelé kacsingatsz belőle. Ezt ez a másik pasi azonnal veszi és rájátszik.


Mit tegyél? Szakíts meg MINDEN kapccsolatot azzal a fazonnal, dobd ki az ismerőseid közül, töröld a számát, a magadét titkosítsd, ne válaszolj az üzeneteire, olvasás nélkül küldd vissza a lapjait, üzeneteit. Ha személyesen találkozol vele az utcán, kerüld el és még csak ne is köszönj neki.IGNORÁLD!


Emellett pedig nagyon igyekezz azon, hogy visszanyerd a férjed bizalmát - amíg nem késő. Ebbe az is beletartozik, hogy MINDENT elmondasz a férjednek, és az ő kezét fogod meg, ha baj van.

2012. dec. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szóval én megoldanám a problémát, nem kell erről tudnia a férjnek. Egyszerűen nem venném az üzeneteket, nem reagálnék semmire, szimpátia ide-vagy oda, udvariasság ide-vagy oda.
2012. dec. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%
nem vagy te ilyen artatlan baranyka, amilyennek beallitod magadat.... ha a lelked melyen nem vagynal egy kis kalandra, mar eloszorre sem valaszoltal volna neki. Most is azon filozol hogy kezdj e vele kapcsolatot.
2012. dec. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem jól tetted, hogy eddig elmondtad a férjednek, hogy néha írtok egymásnak. Viszont ha én látnám, hogy a páromnak ez rosszul esik, befejezném még az udvariassági válaszokat is.

Nálunk pont fordítva történt meg az eset, annyi csavarral, hogy én nem tudtam a jövő-menő levelekről. Aztán egyszer megkaptam e-mailben valakitől a leveleket. Nekem sem az esett rosszul, hogy a férjem leveleket vált az exével, hanem az, hogy elsunyította ezt a tényt. ;) Számomra nincs abban kivetnivaló, ha néha értekezik más nőneművel is, csak ne a hátam mögött tegye. Nem érdekel az sem, hogy mit írogatnak egymásnak.

Én is mindig elmondom, ha én kapok üzenetet, szerintem ez így fair.

De ha ez őt zavarná, akkor befejezném azonnal.

2012. dec. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!