Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hazaköltöznétek ebben a...

Ti hazaköltöznétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérletben élünk a kisfiunkkal hárman. Férjem ki akar menni szerencsét próbálni külföldre, mert szerinte itt nincs jövőnk. Úgy tervezi, hogy pár hónapon belül mi is követjük. Én ettől az egésztől nagyon félek, mert itt van egzisztenciája, eltart minket. De neki ez kevés, mert nem tudunk lakást, házat venni. Szóval az a terve, hogy addig a szüleimhez költöztet minket. Engem ettől a hideg is kiráz, mert apámat kizárt, hogy elviselem egy fedél alatt. Nagyon nehéz és agresszív ember. Két napot töltöttem ott a férjem nélkül a gyerekkel és akkor is megfenyegetett, hogy megver. 31 éves vagyok. Én elképzelhetetlennek tartom a a szitut, hogy a gyerekkel odaköltözzek, tiszta idegbaj lennék. Amúgy jóban vagyunk, de csak úgy, ha látogatóba megyünk. Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom. Benne csak azt nem értettem, hogy miért tűrte egy életen át apám viselkedését, mert vele sem a legszebben viselkedett, viselkedik a mai napig. Képes mások előtt megalázni. Férjem azt mondja, ennyi áldozatot megér, hogy jobb életünk legyen. (Hogy pár hónapot ott vagyok a gyerekkel) Emellett attól is félek, hogy hazajön, mert nem találja a szerencséjét, és ott ragadunk gyerekestül én meg bekattanok. Mit csinálnátok?

2012. dec. 27. 08:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia válaszoló,

7-es vagyok, és csak a férjed kommentjére szeretnék reagálni.

Anyukám tanárnő. Édesapám, 12 évig rokkantnyugdíjas volt, nemrég vesztettük el őt. Én 24 vagyok, 19 éves korom óta magam tartom el, azelőtt se drága ruhákban járkáltam.

Most örülök, hogy ismerősöknél kedvezményes áron élhetek albérletben. Nem vagyok gazdag gyerek.

2012. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Még mindig a 7-es, véletlen rányomtam a válaszra.

Szóval: NEM vagyok jómódú, sosem voltunk igazán azok.


De azt a szüleim hibájából is tudom (irdatlan jelzálog a házon) hogy nagyot álmodni könnyű. Hitelbe/rossz helyzetbe vinni magát az embernek is az. Kikeveredni már annyira nem.


Én is szeretnék saját lakást, mire gyermekem lesz. De ha hatalmas áldozatok árán lehet, akkor nem kell.


Egyébként meg férjed irrealitásokat kerget. Nyelvekkel foglalkozom, volt szerencsém beutazni (munka és nem fölös pénz miatt!) Németo., Ausztria, Anglia egy részét, és sok ismerősöm van, aki kinn él, vagy "próbált szerencsét".


Alapfokú nyelvtudással, alig valamicske tartalékkal, szaktudás nélkül teljesen, de teljesen felesleges belevágni. Ha ezt nem érti mega férjed, lehet akármilyen jó ember, rosszat tezs a családnak.

2012. dec. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!