Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz miatt szakítottam a...

A pénz miatt szakítottam a párommal. Vajon jól tettem?

Figyelt kérdés

Én 29 éves lány vagyok a párom 46, de vagy 30-nak kinéz. Nagyon jóképű, sportos, egészséges életvitelt élő, szabad gondolkodású ember. Semmilyen káros szenvedélye nincs, egyedül a pénzzel nem tud bánni. Kb 2 évig jártunk együtt. Engem elösször egyáltalán nem zavart, hogy nincs pénze. Ha elmentünk valahova mindig én fizettem a benzinpénzt. Több alkalommal nálam is lakott, semmit nem kértem érte. Ha elmentünk szórakozni valahova azt is mindig én álltam.

Ugyan igyekezett rendesen dolgozni, de valahogy sose tudott megmaradni egy brigádban. Munkás ember amúgy, lakatos és ipari alpinista. Mindig volt valami baja, hogy vagy nem fizették ki rendesen, vagy nem jött ki a főnökkel, nem tetszett neki a munkamorál...stb.

Volt, hogy kifizettem egy nyaralást kettőnknek, hogy kicsit rendbe jöjjön.


Most legutóbb nyáron kiment Londonba dolgozni. Tetszett neki az ottani közeg, a munkamorál, de mikor hazajött úgy vettem ki, hogy igen nagy problémái voltak a nyelvtudás hiánya miatt. Többször leültem vele angolt tanulni, sose volt türelme hozzá.

De a legnagyobb probléma az volt, mikor kiderült, hogy a Londonból hazahozott pénze elment egy régi adósságára. Nem tudott albérletet fenntartani, így megint hozzám költözött. Aztán néhány héttel karácsony előtt kiraktam. Az volt az oka, hogy kölcsön akart kérni tőlem egy nagyobb összeget egy tanfolyamra.

Tényleg nem hülyeségre kérte kölcsön, de nekem mégis elszakadt a cérna. Én se származom gazdag családból, sokat dolgoztam, hogy megtakarításaim legyenek.


Nagyon szeretem őt, de kicsit sok volt, hogy ennyire nem találja önmagát a világban. A lányok többsége mindig a pénzes pasikat hajházta, engem ez sose érdekelt, főleg, hogy viszonylag jó jővedelemre tettem szert, de aztán mégis a pénz miatt szakítottam vele.


Nagyon hiányzik és nagyon rossz volt nélküle lenni karácsonykor. Sokszor üzenget még, nem tudom, hogy megbocsássak-e neki?


Lehet tényleg meg kellett volna adnom neki azt a pénzt, hiszen egy tanfolyamra kérte, amivel lehet utána jobban kereshet. Tudom, hogy nekem kell eldönteni, de véleményekre vagyok kíváncsi a leírtak alapján.



2012. dec. 27. 13:07
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A kammionsofőr jogsihoz kellett volna a pénz...
2012. dec. 27. 13:08
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, itt mindenki max a saját véleményét fogja leírni. Ami a lényeg: NEKED ez már nem fért bele, és kész. Itt nincs jó vagy rossz döntés, csak a te döntésed.

Most mondhatnám itt, hogy 26 éves férfiként is a képemről sülne le a bőr, ha a barátnőm kegyelemből meghívna egy nyaralásra. Főleg, ha nem önhibámon kívüli dologról van szó, hanem "nem tetszik a munkamorál" felkiáltással sorban hagyom ott a munkahelyeket. De neki ez belefért, sőt lehet, hogy kényelmes is volt.

A magam részéről csak meerősíteni tudlak a döntésedben. fiatal vagy, biztosan fogsz találni korban és gondolkodásmódban is hozzád illő rendes embert.

2012. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
arra gondolj, hogy később gyerekkel, családosan is ugyanígy élne ... szóval nem egy olyan jövő amire alapozhatsz
2012. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
ha te együtt tudsz élni egy olyan emberrel aki mindig rajtad fog élősködni, és téged ez nem zavar, fogadd vissza. változni úgyse fog, ha eddig se tette
2012. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

46 éves és nem találja a helyét te 29 és igen..

Jól tetted!

2012. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Igen jól tetted,mégiscsak egy 46 éves emberről beszélünk.Ha idáig nem sikerült neki felnőnnie, változnia,kétlem,hogy később csoda történne...
2012. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha 46 évesen eddig nem találta meg azt a munkát, ami leköti, szereti és havonta fix jövedelme van, akkor egy tanfolyam ide vagy oda már nem számít semmit. Eddig is így élt és ezután is így fog. Te meg még jól is jöttél neki, mert alkalomadtán tudod kihez fordulni, ha megszorult. De még szerintem egy ilyen ember normális családot sem akar. Ennyi idősen fix munka mellett családot is fel kell, hogy mutasson. Vissza ne fogadd, mert akkor te sem jutsz egyről a kettőre!
2012. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen, ezen én is sokat gondolkodtam, hogy miért nem tudta még ennyi idősen megtalálni a hivatását, vagy egy egzisztenciát kiépíteni, de közben annyi értékes tulajdonsága van...


Én például diplomás vagyok, a munkám réven sok emberrel kell tárgyalnom és én például rosszul vagyok a sok törtető yuppi-tól.


Ő pont ellenkező értékeket képvisel és a magánéletemben ilyesmire van szükségem, de ez már a másik szélsőség...

2012. dec. 27. 13:32
 9/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit furán fogalmaztam, nem olvastam újra. mindenesetre jól esik egy kicsit megosztani ezt a problémát. :)
2012. dec. 27. 13:35
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
ha összeszedi magát akkor visszafogadhatod, de hogy a nyakadon csüngjön, úgy nem. Eléggé koros már ahhoz. Viszont szerintem tarts vele baráti viszonyt, de ez ne abba merüljön ki, hogy rendszeresen adsz neki cash-t. Fel a fejjel csajszi! Valószínűleg én is ezt tettem volna a helyedbe, de hogy jól döntöttél-e, azt nem tudni...
2012. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!