Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Anyám tegnap azt mondta, hogy amiatt nincs most hónap végére pénzünk, mert én kértem tőle 1500 ft-ot mozira.

A helyzet: én dolgozom, igaz minimálbérért, és ő is, de kevesebbért. Én odaadom az összes pénzemet, és ebből kértem vissza az 1500-at.

Ő havonta kb 8-10 ezret költ el cigire, a múlt hónap végén meg nem tudom kinek a születésnapjára vett 2000 ft-ért valamilyen italt.

Ti mit szólnátok/tennétek a helyemben?



2012. dec. 23. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ok, anyu, akkor jovo honaptol alljuk felesben a rezsit, a tobbi dolgat meg mindenki intezi a sajat jovedelmebol.
2012. dec. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi jutott nekem is az eszembe, de annyira meglepődtem, meg szíven ütött, hogy meg sem tudtam szólalni. Így lefagytam vagy nem is tudom.

Konkrétan egész hónapban egy vas nélkül mászkálok, ami iszonyatosan idegesít. Nem tízezreket akarok, de azért legalább 2000 legyen már nálam.

2012. dec. 23. 13:47
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként megcsinál ő mindent, tök rendben van a lakás, meg főz stb, tehát ezzel nincs gond, de nehogy már az 1500 ft legyen akkora kiadás, hogy tönkremegyünk tőle.

Meg volt egy olyan eset, hogy amikor még nem dolgoztam, beteg lett a hörcsögöm, végül el is kellett altatni. Kb. 8000 Ft-ot költöttünk a gyógyítására plusz végül az altatásra. Erre mondja, hogy hűű, milyen drága volt, közben ő ugyanennyit eldohányzik. Tudom, hogy csak egy höri, de én nagyon szerettem, és akkor is nagyon megbántott a reakciójával.

2012. dec. 23. 13:50
 4/5 anonim válasza:
Hát "tesó" én erre annyit mondanák hogy kérd ki a jogaid hát te is élsz neked is kell. ennyi jár .. Ne hadd magad!4 ne!! :)) CHRIS Voltam szlovákiá-ból bocs a hibákért nem tudom még a magyart rendesen!
2012. dec. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor miért adta neked a pénzt mozira,ha tudta nem lesz hóvégére elég a pénzetek?Ezek szerint nem tudja jól beosztani a fizetéseteket,tehát mivel ő a kasszás,neki kellett volna tudnia mire költhettek.Utólag már hiába keres bűnbakot,ő rontotta el.Ne érezz lelkifurdalást,ha tudod,hogy nincs elég a családi kasszában,mert mondjuk ő figyelmeztetett volna rá,biztosan nem moziztad volna el az utolsó forintjaitokat.Az a lényeg,hogy oda kell figyelni mire költötök,és igazságosan kell elosztani a közös pénzt.Szerintem nem kellene minden pénzed átadnod,hagynod kellene magadnak is egy kis zsebpénzt,ami arra elég,hogy néha elmenj szórakozni vagy vegyél magadnak valami kozmetikumot.Nem szép volt anyukádtól ez a hátbatámadás,az ő hibáját próbálta ezzel eltakarni.Én annyit mondanék neki,hogy Anyu miért fáj neked,hogy elmentem és jól éreztem magam?Máskor pedig ha ennyire nincs pénz akkor szólj előre,és akkor biztos nem dorbézolom el a pénzt.Valami ilyesmi.
2012. dec. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!