Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz miatt szakítottam a...

A pénz miatt szakítottam a párommal. Vajon jól tettem?

Figyelt kérdés

Én 29 éves lány vagyok a párom 46, de vagy 30-nak kinéz. Nagyon jóképű, sportos, egészséges életvitelt élő, szabad gondolkodású ember. Semmilyen káros szenvedélye nincs, egyedül a pénzzel nem tud bánni. Kb 2 évig jártunk együtt. Engem elösször egyáltalán nem zavart, hogy nincs pénze. Ha elmentünk valahova mindig én fizettem a benzinpénzt. Több alkalommal nálam is lakott, semmit nem kértem érte. Ha elmentünk szórakozni valahova azt is mindig én álltam.

Ugyan igyekezett rendesen dolgozni, de valahogy sose tudott megmaradni egy brigádban. Munkás ember amúgy, lakatos és ipari alpinista. Mindig volt valami baja, hogy vagy nem fizették ki rendesen, vagy nem jött ki a főnökkel, nem tetszett neki a munkamorál...stb.

Volt, hogy kifizettem egy nyaralást kettőnknek, hogy kicsit rendbe jöjjön.


Most legutóbb nyáron kiment Londonba dolgozni. Tetszett neki az ottani közeg, a munkamorál, de mikor hazajött úgy vettem ki, hogy igen nagy problémái voltak a nyelvtudás hiánya miatt. Többször leültem vele angolt tanulni, sose volt türelme hozzá.

De a legnagyobb probléma az volt, mikor kiderült, hogy a Londonból hazahozott pénze elment egy régi adósságára. Nem tudott albérletet fenntartani, így megint hozzám költözött. Aztán néhány héttel karácsony előtt kiraktam. Az volt az oka, hogy kölcsön akart kérni tőlem egy nagyobb összeget egy tanfolyamra.

Tényleg nem hülyeségre kérte kölcsön, de nekem mégis elszakadt a cérna. Én se származom gazdag családból, sokat dolgoztam, hogy megtakarításaim legyenek.


Nagyon szeretem őt, de kicsit sok volt, hogy ennyire nem találja önmagát a világban. A lányok többsége mindig a pénzes pasikat hajházta, engem ez sose érdekelt, főleg, hogy viszonylag jó jővedelemre tettem szert, de aztán mégis a pénz miatt szakítottam vele.


Nagyon hiányzik és nagyon rossz volt nélküle lenni karácsonykor. Sokszor üzenget még, nem tudom, hogy megbocsássak-e neki?


Lehet tényleg meg kellett volna adnom neki azt a pénzt, hiszen egy tanfolyamra kérte, amivel lehet utána jobban kereshet. Tudom, hogy nekem kell eldönteni, de véleményekre vagyok kíváncsi a leírtak alapján.



2012. dec. 27. 13:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
60%
Jól tetted, ha elküldted. Ha ennyi idősen nem tud a pénzzel bánni, akkor mi lesz ha családot alapít. Elhiszem ,hogy hiányzik, de ha nem tudja beosztani a pénzt évek óta, akkor ez ezután se fog változni.Jobb, ha most mentek külön, mintha gyerekkel kell egy válást végigcsinálni.
2012. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
60%

Én is így voltam, és úgy döntöttem mint te. Ne félj a változástól. Egy kapu becsukódott, egy másik ki fog nyílni. Jól döntöttél.

Én sem bántam meg. Azóta sem vitte sokra, albérletben szűkösködik, engem pedig anyagilag lenullázott. Bár előbb tettem volna ki a szűrét. Ez a fajta nem változik. Mikor megkérdeztem nem szégyenli hogy egy nő tartja el, az volt a válasza: "nem,ez régi felfogás, ma már nem így van".


Szerintem viszont így van! Együttéléshez mind a két fél tegye oda magát, és ha lehet a pasi keressen többet.


Hidd el, meg fogod találni a hozzád illő párod! Még fiatal vagy. Bízz magadban! Ne hátra nézz, hanem előre!

2012. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!