Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a házasság,...

Miért olyan fontos a házasság, eljegyzés?

Figyelt kérdés

Én is nő vagyok, de teljesen jól megvagyunk így papírok, gyűrűk nélkül is, ha meg el akarna hagyni, nem a gyűrű fogja megakadályozni.

Hihetetlen, hogy egyesek még hisztizni is képesek emiatt!


2010. szept. 18. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hát minden nő más és más.

Én sosem hisztiznék eljegyzésért, de a terveim között van a nagy nap. Szerintem a legtöbb nő vágyik erre.

Ez olyasmi kötelék, ami a régi idők szerint örökre szólóra, biztossá tesz egy kapcsolatot. Természetesen a mai világba ez nincs így, mert van aki többször is házasodik, van aki egyáltalán nem. Változnak az idők, de ez a hagyomány és hit sok nőben megmarad.

Persze, nem csak erről szól egy kapcsolat, mert van ami házasság nélkül is gyönyörű, és van olyan is ami házassággal sem ér semmit. De mindenképp szeretnék férjhez menni és szerintem sokan vannak így ezzel, főleg komoly kapcsolatban élők.

2010. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom.

Nekem sem fontos annyira.

2010. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Biztos jó lenne összeházasodni meg minden, de minek erőltetni, ha a másik nem akarja.. Majd azzal jön minden magától, aki az igazi, akivel minden jobb, mint mással..
2010. szept. 18. 10:11
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Ja, hülye hisztisek :)


Nekem is mindegy, de azért nem esnék kétségbe ha megkérné a kezemet a párom. Sőt, valószínűleg örülnék is neki :D

2010. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én is pont így gondolom :)
2010. szept. 18. 10:12
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Nekem fontos a házasság,de nem hisztiztem ki,komolyabbnak tűnik a kapcsolat és olyan jó azt mondani,hogy a férjem,a barátom helyett.Gyereknél is jobb,hogy a szülei házasok és nem élettársak.

Ezt általában azok látják igy ahogy te kedves kérdező akik akarnak házasságot,csak még nem kérték meg őket,hiszen leirtad ez nem lenne amugy ellenedre.

2010. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
89%
Csatlakozom az elöttem szólóhoz, van akiknek jelent valamit a házasság szentsége van akik nem érzik fontosnak ez mindenkinek szíve joga.De nem nevezeném azokat hisztisnek akik férjhez mentek,szerintem akik élettársi kapcsolatban élnek és egy szép napon a párjuk megkérné a kezüket nem azt felelnék, hogy én ez hülye hisztiskedésnek tartom úgyhogy NEM.
2010. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Az alulértékelt nő belemegy mindenféle kompromisszumba. Ezeknek egyike a vadházasság. Később megideologizálja a helyzetét, de mindig irigyelni fogja azokat, akiket hivatalosan az oltár elé vezettek. Ha bevallja, ha nem!
2010. szept. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az a lenyeg, hogy a ket fel egyforma beallitottsagu legyen. Vagy egyik se akarjon eskuvot, vagy mindketto akarja. Enelkul nem jo a kapcsolat. Ez, amit kerdezel, olyan dolog, hogy a hazas meg nem erti, hogy aki nem akar hazasodni, az miert gondolkodik igy. De egyebkent azt irtad, hogy osszehazasodni jo lehet...tehat megis vagysz ra, csak belenyugodtal?
2010. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

2.vagyok:

Jó oké, most már én is mindenkit lefogok pontozni, mert a francba is nem egyformán gondolkodunk:D ezért leleszel pontozva.

Van két egyforma ember?

Attól élveztek el, ha lepontoztok valakit, vagy mi?

Nem. Nekem nem fontos a házasság. Nem tetszik? Ez van.

Attól még nem fogom megváltoztatni a véleményemet, mert 10-ből legalább 8 ember ezt várja el.

2010. szept. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!