Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fontos dolog a házasság vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontos dolog a házasság vagy csak egy felesleges, jelentéktelen papír?

Figyelt kérdés
Arra keresem a választ, hogy miért csökkent le az utóbbi időben ennyire a házasságkötések száma. Írjátok meg a véleményeteket a témakörről! :)
2011. dec. 7. 20:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%

En elvaltam. Korabban azt hittem, hogy azert "kell" es "jo" a hazassag, mert igy a parom tenyleg 100%-an felvallal orszag-vilag elott.

Aztan rajottem, hogy hibas volt a gondolkodasmodom. Engem nem kell felvallani, jo vagyok en magamban is. Es ha tenyleg szeretek valakit, azon a papir nem fog valtoztatni. Az eskuvo meg csak felesleges penzkidobas. Ezt mondjuk mar korabban is igy gondoltam. Inkabb egy szep utazasra mentunk.

2011. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%

Akinek a házasság csak egy papír, az tényleg ne házasodjon, felesleges. Hisz nem gondolja komolyan, szeretne egy kibúvót, ha bármi van, könnyen meg tud pattanni. Nem vállalja fel mások előtt, hogy "én őt szeretem, vele élek, ő az, akivel szeretnék együtt maradni". Nekem az jön le, hogy "most épp vele vagyok, aztán majd valamikor megyek tovább".


Nekem a házasság egy közös élet, egy véd- és dacszövetség, és az, hogy ki merjük jelenteni: mi együtt vagyunk és együtt is maradunk. Na én ezért megyek férjhez nemsokára.

2011. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Aki szeret hagyni egy kiskaput,hogy bármikor következmények nélkül kiléphessen a kapcsolatban,annak felesleges papír.

Persze ma már elválni sem egy nagy dolog,de mégiscsak egy kisebb tortúra,vagyonmegosztás,gyerekelhelyezés (ha van) ,biroságra járkálás,pénz stb

Nekem az a véleményem,hogy nem rossz dolog ha nincs házasság ,de cska akkor ha mindkét fél elégedett ezzel. Egy kapcsolat természetesen nem attól fog máködni vagy nem mükpődni,hogy házasok e az illetők.

Én nem vagyok vallásos,szóval sjaát értékrendem szerint számomra a házasság egy szent dolog,elkötelezettség,kitartás jóban-rosszban. Nem kell elkapkodni,alaposan meg kell ismerni a másikat,és eldönteni,meg akarja e az ember pecsételni a kapcsolatot a házassággal,hivatalosan is egy pár ,egy család lenni,és kitartani egymás mellett egészségben-betegségben, szegéánységben stb. Ha két ember házas,de szarnak a kapcsolatba,akkor is csak felesleges papir tulajdonképpen.

Miért csökkent le a házasságok száma? Egyrészt ,régen szégyen volt vénlánynak vagy agglegéánynek maradni,a közösség ,a család kivetetette mgaából az ilyen fiatalokat. Ezért nagyon sokan kényszerből,a környezet nyomása miatt házasodtak,nem azélrt,mert ők annyira akartak volna,effektive nem volt választási lehetőség.

A legtöbben azt hiszik,régen "jobbak" voltak az emberek,ez szeirntem nem,vagy csak minimális mértékben igaz. Csak a társadalom volt másmilyen,véleményem szerint.

2011. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Én is elvált vagyok.

Én azt hittem hogy a házasság egy erős kötelék két ember között.Akik szeretik,tisztelik egymást annyira hogy érdemes voltházasságot kötni..Nem jött be.A házasságom alatt párszor megkaptam, a "tulajdonom vagy" szöveget.

Jelenlegi párommal úgy döntöttünk 10 év után hogy ideje lenne összeházasodni.De már nincsenek mesebeli elképzelések.Azért házasodnánk össze mert jogilag jobban járunk.(hitelképesség,örökség stb..)Bár eddig még nem jutottunk el odáig,mert egyenlőre problémát okoz a 2 tanús esküvő tervezése is..

2011. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%

A házassághoz nem kell pénz. Többet ér, mint az élettársi. Mivel törvényes, sok mindenben kedvezményezettek is vagytok.

Nem mindegy hogy férjed/feleséged van, vagy élettársad mint amikor halljuk h a gyilkos roma kinyírta az élettársát...

Ez annyira csúnyán hangzik.

Na meg a barátnőm/barátom 50-60 évesen....

2011. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

Nekem fontos,szeretném felvenni párom nevét (x-né yz),ezzel is mutatva hogy szeretem őt.


Viszont csak kis 2 tanús esküvőt szeretnék,mert a flancolástól a hideg lel...

2011. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

Felfogás kérdése. A házasság pontosan annyi, se több, se kevesebb, amennyit a két fél gondol róla.

Aki szerint "csak egy papír", annak valóban csak annyi lesz. De aki úgy fogja fel, hogy egy életre szóló szövetség közte és a párja között, annak az életét akár teljesen megváltoztatja.

2011. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

A papír nem garancia semmire, de a végleges elköteleződés SZÁNDÉKÁT jelenti. Ha valaki nem akar elköteleződni, semmi gond, csak ne rabolja olyanok drága idejét, akik viszont családra vágynak. Korrekt ezt viszonylag az elején tisztázni. Természetesen nem kell megkérni senki kezét 1 hét után, de ha valaki nem akar házasodni, akkor ne keltsen hamis illúziókat a másikban, hanem adjon neki lehetőséget a döntésre, hogy papír nélkül akar-e vele élni vagy sem.


Nekem az a véleményem, hogy akinek valóban "nem számít" a papír, az aláírja. Csak az nem köt házasságot, akinek számít.

2011. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
55%

Egyelőre megelégszem azzal, hogy a párommal együtt élünk. De mielőtt gyermeket vállalunk, szeretnék esküvőt. Ez több szempontból is fontos.

1. Nem kell apasági nyilatkozatot tenni

2. Ha az egyik féllel történik (ne adja Isten) valami, akkor a másik fél tud intézkedni helyette - rosszabb esetben örököl utána -.

3. Szeretnék egyszer K.....né G....... C..... lenni. :)


Hogy miért csökkent a házasságkötések száma?

4 oka van neki:

Egyik, hogy manapság már kiment a divatból, nem mindenkinek fontos (ami nem baj), meg pénz, pénz és pénz!


21/N

2011. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%

Én komolyan vettem a házasságot a férjemmel, komolyan gondoltam a hűséget, a jóban ROSSZban-t. Engem jó érzéssel töltött el, hogy házas vagyok.

Áma dolgok megváltoztak. A férjem elhagyott én meg ittmaradtam két kicsi gyerekkel.

Ezek után azt mondom ha újra kezdhetném soha nem mennék férjhez...

Nem tudom valahogy kiveszett az emberekből a kitartás. Minden szirszarért a legegyszerűbb odébbállni, mert akkor minden meg van oldva, nemhogy otthon dolgoznának a megoldáson...Meg a kapuzárási pánik, önmegvalósítás, stb. Hidjétek el én is 100x felállhattam volna mert úgy érztem nem bírom tovább, de az ember nem teszi mert VAN CSALÁDJA. HÁZAS.

De miután vannak akik könnyűszerrel el tudják hagyni szeretteiket, igen sajnos a papírnak egyre inkább nincs jelentősége...

A mai féfriak mások, lányok jól nézzétek meg kinek mondtok igent!

2011. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!