Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Nincs semmi életkedvem...még a semmit tevéshez se. Egész téli szünetbe ki se mozdultam itthonról. Csak annyi időre, amíg elmentünk karácsonyozni valamelyik rokonunkhoz. Több helyre is hívtak szilveszterezni, de én inkább itthon fogok maradni. Mert tudom, hogy ott nem tudnám magam jól érezni. Nem csináltam semmi egész szünet alatt, pedig ilyen sose fordult elő. Ha volt szabadidőm festettem meg olvastam, de most...csak a tv-t nézem. Nem érzem jól magam a bőrömben, néha azt kívánom amikor lefekszek aludni, hogy reggel bár ne kelnék fel...vagy csak egyszerűen megszűnnek. Feleslegesek érzem magam. Ezelőtt ha bárki ilyet mondott volna nekem, hogy nincs semmihez kedve meg feleslegesnek érezi magát kinevettem volna meg felháborodtam volna. De akkor még nem éreztem ezt. Igazából semmi okom nincs ami ezt kiválthatta volna. Előre hozott érettségire készülök meg nyelvvizsgára, vannak barátaim..jó némelyik -olyan amilyen de...

Megőrjít ez a helyzet, más is volt már így?


2012. dec. 30. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Sz@rrá untad magad a nagy semmittevésben!


Ez nem depresszió, hanem nagyfokú lustaság!!

2012. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy más is volt már így, köztük én magam is. A tél meg a bezártság is hozzájárul. Ki kellene mozdulni egy kicsit ebből a helyzetből. Ablakot, ajtót nyitni. Így is, úgy is. Biztosan érted. Ha bezárkózol elkerülnek a rossz dolgok (de ez nem biztos)és a jók is(ez viszont biztos)
2012. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én is voltam így pont akkor amikor érettségire készültem. Nekem a tanulás meg az idegeskedés miatt jött rám ez a dolog, barátnőmet is elvesztettem ezmiatt így az is nyomott a dolgon elég csúnyán. Sajnos nekem az érettségim elég silány lett. nem lett jobb 3 asnál egy tantárgyam se kivéve az angol de az is csak 4 esre sikerült, a nyelvvizsgám is éppen hogy 4 es lett, mondjuk arra számítottam de akkor is csalódott voltam. Sajnos mindent túlparáztam én is, túl sokat akartam egyszerre mert a nyelvvizsgát halaszthattam volna kicsivel későbbre is hogy feltudjak rá készülni, de nem jött össze.

Idegileg készültem én ki, nekem is elment a kedvem mindentől, barátaim lemorzsolódtak mert nem mozdultam ki nyáron, én is ünnepek körül lettem depis, igaz akkor még kimozdultam de szilveszterkor sehova nem mentem mert már tanulnom kellett és kifáradtam.

Igen ez depresszió, nem valami komoly de az, de ebből könnyen kigyógyulhatsz önerővel is. Nekem akkor sikerült amikor elmentem OKJ-ra tanulni és összehaverkodtam pár emberrel meg amikor új környezet, új barátok, akkor teljesen kicserélődtem én is.

2012. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem élete során mindenkivel megesett már ilyen, ha meg nem akkor majd meg fog. Egy idő után kizökkensz ebből és változni fog.
2012. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Erre van egy jó orvosság:

kacagj, kocogj, lazíts, érints, segíts.

Ezt mind megtalálod a pszichofitneszben.

2012. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem az..
2012. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Végezz valami önkéntes munkát, hidd el ha másokon segítesz(idős otthon, gyerekotthon kutyamenhely stbb..) akkor azzal magadon is segítesz. Sokszor egy mosoly ,ha valakit sikerül felvíditanod többet ér mint bármennyi pénz
2012. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amúgy nem hinném, hogy lusta vagyok...

17 éves vagyok

Kicsit megnyugtatott, amiket írtatok :)

2012. dec. 30. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!