Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem számít a pénz párválasztás...

Nem számít a pénz párválasztásnál. De ennyire ne számítson?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok,kialakulóban volt a kapcsolatom egy nálam 10 évvel idősebb elvált,egygyermekes férfival. Mindez engem nem zavart,elfogadtam a helyzetet,a férfi tetszett,megnyerő volt számomra, nem is szerettem volna bővebben az életébe ásni magam az elején,az érzelmi síkra fektettem a hangsúlyt,mással nem foglalkoztam. Lassan azonban kiderült,hogy nagy általánosságban egy fillérje sincsen, munkahelye szintén nincs,mert ő nem megy el dolgozni, ő nem fog 60 ezerért 3 műszakban dolgozni.Na erre húztam a számat már. És persze arra hivatkozott,ki lenne a gyerekkel, meg ez nem neki való élet,hogy gürizzen egy gyárban. Érdekes, az exfelesége dolgozik, a mai világban ki adná fel a megélhetését azért,hogy az ex dolgozhasson,aki megcsalta,és akivel utálják egymást? Tehát a pénzt mindig valahogy,valahonnan előteremtette,jobb,ha nem tudom honnan,de tele volt hitelekkel, albérletben élt,ami valóban nem elítélendő,de mikor jelentősebb összegre tett szert(százezrek) eljátszotta, elkártyázta.Ahelyett,hogy az életét rendezte volna,mert tudta volna ebből. Idővel ott tartottunk, hogy annyi pénze nem volt, hogy tankoljon, tőlem kért,aki tanulok,és a szüleim támogatnak, mondván visszaadja, persze az elején elhintette,hogy ő nőtől egy forintot se fogadna el, na ez az eset sem egyszer történt mégis meg.Úgy gondoltam ilyen hozzáállás után, nem szorulok egy ilyen emberre,aki csak visszahúz.Ez belejátszott abba,hogy megszakítottam vele a kapcsolatot,mert zavart az életfelfogása e téren, a Carpe diem felfogás talán már nem az ő körülményeihez illene.Néha rosszul érzem magam emiatt,hogy elítéltem,mert amúgy jó ember volt, de hosszútávon nagyon zavart volna. Vajon jól döntöttem? Ti hogy kezeltétek volna a helyzetet? Tényleg nem azt várom egy férfitól, hogy bmw-vel járjon,de azért legyen felelősségtudata...
2009. aug. 25. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, nem kell királyfival a fele királyság is... de, ahogy a párom mondaná: sz@arból várat építeni nem lehet.

Igazad volt, én is kitettem volna a szűrét egy ilyen alaknak. Később mi lett volna? Te dolgozol, fizeted a hiteleket, tengődsz egy albérletben, mert vele lakást vásárolni nem tudtatok volna. Fizesd te a számlákat, mert te keresel... Aztán jött volna, hogy már babát, családot szeretnél, de nem lehet, mert ugye a pénz...

Jobban jártál, hogy időben léptél.

2009. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem lehetnek az anyagiak elsődlegesek szerencsés esetben egy kapcsolatban, azonban a lustaság, trehányság, pazarló felelőtlen életmód már aláása az együttélést.


Ha csak a fele igaz annak, amit írtál, már akkor helyesen döntöttél!

2009. aug. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

lehető legjobban döntöttél!!

szegény kisgyermeket sajnálom...nem is értem miért nem az ex feleségnél van...

2009. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát az a vicc,hogy 2-3 naponta dobálják egymáshoz a gyereket,épp ki ér rá,az ex hogy dolgozik. A férfival egy közös hétvégét sem lehet tervezni,mert az ex felhívja,gyere most,megyek a barátnőimmel bulizni. Apának jó apa,szereti a gyereket,és inkább elvállalja,minthogy ismerősöknél hányolódjon,de ez akkor sem mentség minden más alól. Szép dolog a megértés,de így sajnos kapcsolatot nem lehet tervezni valakivel.
2009. aug. 25. 19:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem arról van szó, hogy az a baj, hogy szegény, hanem hogy munkakerülő. Bocs, de ez a férfi egy igazi tróger. Ha ő nem akar dolgozni, hát ne tegye, csak éppen henyélésből nem lehet megélni. Azt meg nem várhatja, hogy te tartsd el. Rosszul vagyok az ilyen emberektől, férfiben és nőben egyaránt. Szóval ennek a hapsinak nem az anyagi helyzete a gond, hanem a hozzáállása. Az egy dolog, hogy valaki szegény, de legalább akar rajta változtatni. De ez a pacák ahogy látom nagyon jó ürügyeket talált ahhoz, hogy semmit ne kelljen csinálnia, ez pedig nem nagyon fog változni.
2009. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nem számit a pénz egészen odáig,amig nem kér tőlem a pasi...ha dolgozik,és látom hogy azzal együtt csuszik el,akkor ok,amugy nem...
2009. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valakinek nincs pénze az egy dolog.

De az, hogy valaki link és lusta azért az már nem egy yelfogadható dolog. És most itt tök mindegy milyen kifogásokkal jön, hogy miért nem dolgozik, a lényeg, hogy nem is akar.

Ha annyira nem akar 60E-ért dolgozni miért nem megy el külföldre, ahol 100 ezrekért dolgozhatna.

Amúgy meg, ha nem lenne lusta, akkor nem kocsival járna, mert azon is megfoghatna sok-sok ezer ft-ot.

Úgyhogy ne bánd, mert mellette dolgozhattál volna látástól mikulásig és ezt el is várta volna tőled.

2009. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel a palival hosszútávra, de még rövidre sem terveznék. Nem vagyok egy anyagias csaj, de ezért amiket leírtál az nagyon durva. (nekem)
2009. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereket nagy ívben kerülni kell. 22 évesen amúgy is, minek kellett neked egy elvált pasi. Még találhatsz magadhoz való gyermektelent! Egy két gyermekes anyuka
2009. aug. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen link, munkakerülő pasas mellett sose lett volna nyugodt életed, tarthattad volna el! Jól döntöttél!!!
2009. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!