Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a páromnak...

Hogyan mondjam meg a páromnak hogy hamarosan munkanélküli leszek?

Figyelt kérdés
Eléggé rossz így a helyzet, most is éppen hogy csak megvoltunk, de ha én nem leszek kereső képes akkor éhen halunk. Panelban élünk albérleti díj 30 ezer rezsi meg 35 60 ezer elmegy 1 hónapba jobb esetben. Fűtésen nem tudunk spórolni villanyon meg a vizen is annyira spórolunk amennyire csak lehet, párom nem számítógépezik sokat mindketten a laptopon osztozunk mert keveset fogyaszt csak akkor kapcsoljuk be az asztali gépet ha mindkettőnknek fontos dolga van vele. Párom havi 110 et keres jobb esetben. Az kevés arra hogy megéljünk alapból elmegy 65 ezer rezsire akkor. 10 ezer az internetre plusz tv-re telefonszámlára kettőnkére megint jó 10 ezer. Marad így kb 35 ezrünk egy hónapra kajára. A párom így is kivan akadva mert karácsonykor nem nagyon szállhattunk el magunktól, igazi fánk nincs is, egy ismerőstől kaptunk egy kis asztali 60 centiset hogy valami azért legyen. Ajándékozást sem vittük túlzásba ez van sajnos. ez igaz a kisebb probléma bocsi hogy szétszórt vagyok kicsit, de nagyon bevagyok parázva. A legnagyobb gond az hogy a tulaj 2 hete szólt hogy lehet hamarosan ki kell költöznünk mert szüksége lesz a lakásra, mi szerencsére jóban vagyunk vele, jó barát meg bármi baj van ugrik, intézkedik nincs vele baj, csak ugye eléggé jó indoka van arra hogy minek kell a lakás ha minden jól megy legkésőbb március elejéig maradhatunk de utána lépni kell. Bútorok közül minden a miénk nincs pénzünk költöztetésre párom tudna autót szerezni de az is legalább 6 fuvar lenne és ugye drága a benzin. Én szüleimhez nem mehetünk mert velük már beszéltem, jó ha utcára kerülök engem befogadnak ameddig nem találok mást de ők sem élnek eleresztve kicsi a lakás maximum a húgom szobájában lennék el a kanapén. A párom szüleihez lehet mehetnénk csak ők messze laknak drága lenne páromnak így munkába mennie ez is bonyolult. Nem tudom milegyen a párom így is eléggé kivolt akadva az ünnepek miatt meg ugye stresszelik őt a munkahelyén meg most tegnap is be kellett mennie rendet rakni mert a raktárosuk egy lusta disznó aki nyal a főnöknek szinte. Nem tudom mikor mondjam el neki elméletileg január közepéig még dolgozhatok tehát 2 hétig még tudom húzni de nem akarom túl sokáig.
2012. dec. 30. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj csak? neked van egy párod, azt irtad, akkor miért is nem költözhet veled-csak 1.sz.1.sz-ben beszélsz..


A bajba az ember nem hagyja cserben a másikat...

2012. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
és keressél ezerrel melót-bármit...
2012. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb minél hamarabb túl esni rajta! Ha szeret hidd el emiatt nem fog veled szakítani, úgymond ez is a kapcsolat próbája! Sok sikert
2012. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

első az a baj hogy a szüleim csak engem fogadnak be mert nincs elég hely, és csak egy kanapé van ahol éppen hogy elférnék. Meg a szüleim nem nagyon bírják a páromat ez a baj.

Melót már keresek eddig vagy 20 helyre küldtem be az önéletrajzom amit így hirtelen találtam a környéken helyeket bár nemhiszem hogy most foglalkozna vele bárki is így majd januárba még egyszer megcsinálom ezt meg még keresek új munkát. A munkaügyibe csak akkor jelentkezhetek be amikor már munkanélküli vagyok, és nem szeretnék 2 hétnél tovább munkanélkül lenni mert akkor még nem éreznénk meg a dolgot nagyon. A páromnak most már nem mondom el mert szeretne szilveszterkor egy kicsit kikapcsolódni haverjaival lesznek valami házibulin én meg szintén a baráti társaságommal leszek. Majd utána elmondom neki legkorábban.

2012. dec. 30. 21:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szilveszter után mond el neki, együtt éltek, joga van tudni.

Te pedig ne úgy beszélj, mint aki már eldöntötte, hogy nem lesz munkája. Keress ezerrel, adj fel hirdetést, menj be boltokba, irodákba, mindenhova.

2012. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

4


Ez most vészhelyzet..

2012. dec. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképpen mond el neki a buli előtt, legalább akkor tudni fogja, hogy ne költsön el annyi pénz. Szerintem is minél előbb tud róla annál jobb, lehet hogy tud neked még munkát is szerezni, ha van ismeretsége.
2012. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

"a szüleim csak engem fogadnak be mert nincs elég hely,"


Ahol elfér 1 ember, ott elfér 2 is ilyen helyzetben.

2012. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Havi 110 ezer forintból meg lehet élni egy ideig, amíg nem lesz munkád. Mi pontosan ennyiből éltünk 5 hónapon keresztül és nekünk csak az albérlet volt 50 000 ft/ hó, plusz a rezsi 22-30 ezer és mellette még egy autót is fenntartottunk.


Lejjebb kell adni az igényekből, ha kevés a bevétel! 10 000 ft havonta a tvre meg az internetre? Mi az első albérletünkben 6500 forintot fizettünk ezekre összesen, de ezt is sokalltuk! Most a korlátlan internet havi 2300 forint, a tvt pedig megoldottuk egy zsinór bedugásával, amin keresztül fogható az m1, m2, rtl, tv2...


Ha nincs pénz akkor nem kell ajándék karácsonykor. Nálunk sem volt rá pénz sajnos, hiszen én csak januárban fogok kezdeni a munkahelyemen. Tehát addig nyújtózkodunk ameddig a takarónk ér! Örültünk, hogy finom étel került az asztalra és együtt töltöttük végre a karácsonyt. Nem is kellett ennél több!


Én nem várnék semeddig, elmondanám azonnal, felesleges ez a titkolózás, meg húzni az időt hetekig. Bár nekem a kérdésed elolvasásakor az tűnt fel, hogy számodra nehézséget okoz az, hogy elmondj neki egy ilyen fontos dolgot, ami mindkettőtöket érint és meghatározza az elkövetkező hónapjaitokat. Egy jól működő kapcsolatban ez nem okozhatna gondot szerintem... Ráadásul mennyivel lesz jobb elmondani 2 héttel később mint most? Mi fog változni addig? Bulizik egy jót szilveszterkor?? Hát igen, valóban ennél fontosabb most nincs is az életetekben...

2012. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi ebben olyan nehéz, hacsak nem Te mondtál fel-mert akkor még lenne is miért haragudni a párodnak, de így? "Drágám megszűnik a munkahelyem, keresnem kell másikat,addig is kicsit át kell gondolni a kiadásokat, és ha hallasz valahol valami állást, szólj!"
2012. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!